Kapat
Hesap
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Ayçekirdeği Siyah Tuzsuz 1 Kg.

(0)
Daha Fazla : Ayçekirdeği
94,90 TL
Havale Fiyatı : 93,00 TL %2  İndirim

Tükendi

Tuzsuz Siyah Ay çekirdeği

Ay çekirdeği siyah tuzsuz olanı diğer ay çekirdeklerinden daha çok tercih edilmektedir. Hem daha lezzetli olması hem daha sağlıklı olması açısından tercih edilmektedir. Toplum olarak önemli bir değere sahip olan ay çekirdeği, çeşit bakımından oldukça zengindir. Çocukluk çağımızın lezzeti olan ve hala toplumda besin olarak değerini muhafaza eden ay çekirdeği, besinlerin şahıdır.

Tuzsuz Siyah Ay çekirdeği Nasıl Yapılır?

Ülkemizde birçok yerde üretimi yapılan ay çekirdeğinin farklı çeşitleri bulunmaktadır. Üretimi yapılan ay çekirdeklerinin paketlenme aşamasında da çeşitlendirilmesi dikkat çekmektedir. Tuzlu, az tuzlu ve tuzsuz şekillerde paketlenme yapılmaktadır. Ayrıca az kavrulmuş, çok kavrulmuş ve kavrulmamış olarak da çeşitleri vardır.

Tarlalardan toplanan ay çekirdekleri, fabrikalarda el değmeden paketlenmektedir. Küçük özel şirketler tarafından da özel olarak paketlenmektedir ya da açık olarak satışa sunulmaktadır.

Tuzsuz Siyah Ay çekirdeği Faydaları Nelerdir?

Ay çekirdeği siyah tuzsuz olanı diğerlerine göre görsel olarak daha dolgundur. Birçok faydasını da bünyesinde barındırmaktadır.

  • Tuzsuz olduğu için cilt kuruluğu yapmaz,
  • İçerisinde bol miktarda vitamin ve mineral bulunmaktadır.
  • Magnezyum ve protein olarak da zengindir.
  • Sağlıklı ve faydalı bitki bileşenlerinden meydana gelmektedir.
  • Kalp hastaları için değerli bir besindir.
  • İçeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde diyabet hastalığına da iyi gelmektedir.

Kabızlık gibi bağırsak sorunlarını da ortadan kaldırmaya yarayan ay çekirdeğinin faydalarını burada birkaç maddeyle sınırlamak mümkün değildir.

Tuzsuz Siyah Ay çekirdeğinin Önemi Nedir?

Ay çekirdeği siyah tuzsuz olduğu için tüketilmesi daha rahat ve sağlıklıdır. Besin değeri açısından oldukça zengin olan ay çekirdeği, toplum açısından önemli bir yere sahip olan besindir. Gerek üretim, gerek tüketim alanında büyük bir öneme sahiptir. İçerisinde yer alan vitamin ve minerallerin çeşitliliği açısından her yaşta insanın rahatlıkla ve çok severek tüketebileceği bir besindir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.