Toplam 165 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Toplam 165 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 7 ... 11

Kuruyemiş hemen hemen her insanın severek tükettiği bir yiyecektir. Kuruyemiş ne kadar sevilen bir yiyecek ise o kadar da sağlıklı bir atıştırmalık olarak bilinmektedir. Kuruyemişler protein, vitamin ve mineral bakımından oldukça sağlıklı bir yiyecektir. Her ne kadar faydalı bir atıştırmalık olsa da gereğinden fazla kuruyemiş tüketmek sağlığa zararlı olabilir. Bu sebepten dolayı dozunda kuruyemiş tüketmek gerekir.

Kuruyemişin Faydaları Nelerdir?

Yeteri kadar kuruyemiş tüketiminin vücuda oldukça büyük faydası vardır. Çünkü kuruyemiş tükettiğimiz zaman vücudumuzda doğal olarak bir yağ alımı gerçekleştiriyoruz. Ancak hareketsiz bir insansınız kuruyemiş tüketmek size fazla sağlamaz. Spor yapan hareketli bir insan iseniz yağlı kuruyemişler size oldukça fayda sağlar. Yapmış olduğunuz egzersiz sayesinde kuruyemiş içinde bulunan yağı kolaylıkla erişebilirsiniz.

Bu sebepten dolayı hem egzersiz yapıp hem bol bol kuruyemiş tüketiyorsanız korkmanıza asla gerek yoktur. Yapmış olduğunuz diyete uygun bir şekilde kuruyemiş tüketiyorsanız bu durum sizin hem cilt sağlığınıza hem vücudunuzun yapısına oldukça fazla iyi gelecektir.

Ancak kuruyemiş alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar mevcut durumda. Bu husus ise taze bir kuruyemiş satan yerlerde kuruyemiş alışverişi yapmaktır. Kuruyemiş alırken tazeliği oldukça önemli bir durumdur. Zira bayat bir kuruyemiş sağlığınıza ciddi zararlar verebilmektedir. 

Kuruyemiş Çeşitleri Nelerdir?

Pek çok kuruyemiş çeşitleri bulunur. Kuruyemiş sağlıklı bir atıştırmalık olarak bilinir. Kaliteli ve bir o kadarda taze olan kuruyemişler vitamin, demir, fosfor, magnezyum ve çinko bakımından oldukça zengin bir konumdadır. Bu kadar fazla faydası olan bir atıştırmalık pek çok çeşitten meydana gelmektedir. İşte kuruyemiş çeşitleri bu şekilde sıralanıyor;

- Ay Çekirdeği 
- Badem 
- Fıstık 
- Fındık
- Ceviz
- Kaju
- Antep Fıstığı 
- Kuru Kayısı 
- Kabak Çekirdeği 

şeklinde pek çok çeşit mevcut durumdadır. 

Kuruyemiş Fiyatları 

Kuruyemiş sadece bir atıştırmalık olarak tüketilmez yemeklere ve tatlılara da bir miktar kuruyemiş eklenir. Bu durum yemeğin ve tatlının lezzetini arttıran oldukça önemli bir durumdur. Bu sağlıklı atıştırmalıklar günün hemen hemen her saatinde oldukça fazla kullanılır. Bu oldukça sevilen ve sıklıkla kullanılan atıştırmalık arama motorlarında oldukça fazla kuruyemiş fiyatları olarak araştırılır.

Ne kadar çok sevilen bir yiyecek olsa bile insanlar kuruyemiş fiyatları ne kadar diye oldukça fazla araştırır. Dikkatli bir şekilde araştırıldığı takdir de hem taze, hem uygun kuruyemiş fiyatları satan yerleri kolay bir şekilde bulabilmeniz oldukça mümkün durumdadır. 

Kuruyemiş Kilo Aldırır mı?

Kuruyemiş içinde oldukça fazla yağ barındıran bir yiyecek olarak bilinir. Ancak birçok kuruyemiş çeşidi bulunduğu gibi her çeşidinde de farklı yağ oranlı mevcut durumdadır. Ancak bu kuruyemiş içinde bulunan yağlar çoğu yağdan daha sağlıklı bir durumdadır. Bu yağ grubu "iyi yağlar" olarak adlandırılır. Doymuş yağları tüketmek yerine kuruyemiş içinde bulunmakta olan yağları tükettiğiniz zaman kolesterol oldukça hızlı bir şekilde düşecektir.

Bu sebepten dolayı yüksek kolesterole sahip birisiyseniz bol bol kuruyemiş tüketmek sağlığınız açısından oldukça büyük önem taşır. Kuruyemiş kilo aldırır diye toplumda oldukça yanlış bir düşünce hakim durumda. Bu yanlış düşünceden dolayı bazı kişiler diyetlerinde kuruyemiş kullanmıyor. Ancak kuruyemiş dikkatli kullanıldığı takdir de kilo vermeye yardımcı bir özelliğe sahiptir. 

Kuruyemiş Nasıl Korunur?

Günün her saatinde keyifle tüketilen kuruyemiş sağlığınız içinde oldukça büyük öneme sahiptir. Durum böyle olunca kuruyemiş hem uzun süre saklanılmalı hem de tazeliğini asla kaybetmemelidir. Bunun için saklama kabı kullanmak oldukça önemlidir. Kuruyemiş bozulmaması için hava almamalı. Hava almaması içinde cam bir kapta muhafaza edilmesi oldukça büyük önem arz eder.

Buzdolapları bu durumda size büyük katkı sağlar. Buzdolabında saklanan kuruyemişler uzun bir süre boyunca bozulmaz. Eğer kuruyemiş bozulmasın diye uğraşıyorsanız onu ısı ve ışıktan mutlaka uzak tutun. Çünkü ısı ve ışığa sıklıkla maruz kalan bir kuruyemiş oldukça hızlı bir şekilde bozulmaya başlar. Kuruyemiş soğuk ve karanlık yerlerden oldukça fazla hoşlanır.

Soğuk ve karanlık yerlerde bozulmadan uzun süre durabilir. Bu sebepten dolayı kuruyemiş muhafaza edilirken soğuk ve karanlık bir buzdolabı tercih edilmelidir. Bu sayede kuruyemiş bozulmadan uzun bir süre durabilir. Bir kuruyemiş muhafaza edilirken vakumlu cam kavanozlarda oldukça fazla işe yarar. Çünkü vakumlu cam kavanozlar içine aldığı şeyleri havadan korur.

Vakumlu cam kavanoza kuruyemiş koyduğunuz zaman hava almaz. Ve bu sayede de asla kuruyemiş bozulmaya uğramaz. Bunların yanı sıra tekrar kuruyemiş satın alınan yer seçimi de oldukça büyük önem taşır. Bu kaliteli kuruyemiş satan yerlerden taze ve kaliteli kuruyemiş aldığınız zaman bunlarda uzun süre bozulmaya uğramaz. 

Hangi Kuruyemiş Neye İyi Gelir?

Fındık protein açısından oldukça zengin bir konumda yer alır. Leblebide oldukça düşük yağ vardır. Bu sayede asla kilo aldıran bir özelliğe sahip değildir. Ayrıca leblebi kemikleri ve kasları oldukça fazla şekilde geliştirme özelliği ile tanınır. Bunun yanı sıra ay çekirdeği E vitamini bakımından oldukça zengin bir özelliğe sahip durumda.

Ceviz bağışıklık kazandıran yeri oldukça önemli olan bir kuruyemiş çeşidi olarak bilinir. Beyine benzeyen ceviz beyine de oldukça fazla iyi gelir. Ve hafızayı ciddi şekilde geliştirme özelliğine sahip durumdadır. Badem ise diyet listelerinde oldukça fazla yer edinir. Kuruyemiş uzun lafın kısası tam bir şifa kaynağı olarak bilinir. Bütün kuruyemiş çeşitleri hakkında bilgiler bunlardır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.