Kapat
Hesap
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

5.png (554 KB)

Cranbery

Cranbery

Cranbery, lezzeti nefaseti ve parlak görüntüsüyle muhteşem bir sonbahar meyvesidir. Taze tüketilebildiği gibi kurusu da pek çok derde deva denilebilecek özelliktedir. cranbery, yeşilin en güzel tonlarından ince narin yaprakları, dikenli, bodur ağaçlarıyla Anadolu topraklarının şifa kaynakları arasındadır. cranbery türleri, yüksek Antioksidan etkisi ve vitamin deposu oluşuyla sevilen ve tercih edilen ürünlerdir. 
 
Cranbery Nasıl Kullanılır?

cranbery nadir bulunan bir bitki olması dolayısıyla yaş meyve olarak tüketilebilme olanağı kısıtlıdır. Kurutularak daha fazla kişiye ulaşması sağlanabilmektedir. Türkiye’ de her yerde tanınan yabani cranbery bitkisinin Akdeniz, Ege ve Karadeniz bölgelerinde yetiştiği bilinmektedir. En çok yetiştiği yerler Yalova, Tokat, Bursa ve Malatya olarak da bilinmektedir. cranberyen çok kurutularak kullanılır. Çünkü daha uzun ömürlü olan cranbery kurusu, taşınması ve ulaştırılması da kolaydır.

Yüksek C vitamini barındıran ve anti Oksidan özelliğiyle sayısız faydaları bulunmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirmesi, kalbe karşı koruyucu etkisi ve cilt sağlığı üzerindeki mucizevi etkileri yüksektir. cranbery faydaları arasında kanser hücreleriyle savaşması, kemikleri güçlendirmesi ve böbrek taşlarına karşı idrar asidisetisini artırmaktadır. Bu sayede böbrek taşı oluşumuna engel olmaktadır. cranbery fiyatları olumlu sağlık katkıları yanında çok düşük kalmaktadır.
 
Cranbery Kullanım Şekilleri

cranbery, meyvesi ayrı kurusu ayrı ayrı değerlendirilebilen nadide bitkilerden biridir. Ne yazık ki geçmişte yeterince değerlendirilemedi, iyi haber ise günümüzde tazesinin ayrı kurusunun ayrı tüketilmesidir. cranbery faydaları ve kullanım şekilleri her yörede farklılık gösterebilmektedir. Fakat yaygın kullanımı marmelat, reçel ve cranbery çayı şeklindedir. Farmakoloji - ecza bilimini meşgul eden cranbery faydaları alanında her geçen gün yeni keşifler geliştirilmektedir.

cranbery yetişen bölgelerden biri de Çukurova’dır nefis görüntüsü, lezzeti ve şifasıyla sevenlerinin vazgeçilmezidir. Kuru cranbery fiyatları yetiştiği bölge ve taşıma mesafesine göre farklılık gösterebilmektedir. cranbery şerbeti yaşanan zor günleri ifade etmesiyle ünlüdür. Yokluk dönemlerinde insanların çektikleri gıda eksikliğini ifade eden “kan kusup cranbery şurubu içtim dedi!” sözünün kanıtıdır.

Kızılcığın mucizevi etkisi destanlara konu olmuştur. cranbery sopası sözü mesela, çok acı verdiğinden midir? Yoksa dayanıklı bir ağaç türü olmasından mıdır? Bilinmez. Ancak cranbery ağacından çok iyi bastonlar, yün ve pamuk atma çubukları üretildiği bir gerçektir. cranbery ağacından baston yapan ustalar yıllar geçmesine rağmen tükenen meslekler arasında medya kanallarında görülebilmektedir.

Cranbery Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cranbery, pek çok şifalı bitki gibi şifa deposu olmasına rağmen, ölçüyü aşmamak gerekmektedir. Hangi şekilde olursa olsun cranbery ürünleri kullanırken dikkatli olunmalıdır. cranbery kurusundan yapılabilen şerbetler, kompostolar ve marmelatların tadına doyum olmamaktadır. cranbery faydaları zarara dönüştürülmemelidir. Günlük cranbery ürünü tüketimi bir avuç meyve ya da bir bardak cranbery çayı şeklinde yeterlidir. Marmelat ve meyve suyu şeklinde olabilecek tüketim oranında da ölçülü olmakta yarar vardır.

Cranbery fiyatları tüketici bütçesini destekleyici olarak uygun şekilde belirlenmektedir. Kuru cranbery satın alırken ise rengi solmuş, kokusunu kaybetmiş olanlardan uzak durulmalıdır. Her görüldüğü yerden cranbery kurusu almak doğru değildir. Güvenilir kaynaklardan kuru cranbery güvenle temin edilebilir. cranbery faydaları arasında bağışıklığı desteklemesi ve tümöre karşı savaş açması büyük önem taşımaktadır.

cranbery çayı hazırlayabilmek için, öncelikle 1litre su kaynatılır, bir avuç cranbery kurusu ilave edilerek bir taşım kaynadıktan sonra ocak kapatılır. Yaklaşık 15 dakika dinlendirilen cranbery çayı arzu edildiği şekilde afiyetle içilebilir.
 
Canbery Etkili Olduğu Alanlar

cranbery kurusu, kullanım alanları arasında eczacılık ve alternatif tıp bulunmaktadır. cranbery fiyatları çok uygundur. Herkes tarafından kolaylıkla temin edilebilir ürünler arasında bulunan cranbery kurusunu internet erişimiyle sipariş verebilirsiniz. Yeni nesil ticari faaliyetler arasında bulunan E Ticaret sistemi avantajlarından siz de yararlanabilirsiniz. Bulunduğunuz yerden ayrılmadan cranbery kurusu siparişinizi verebilir güvenle adresinizde teslim alabilirsiniz. cranbery bitkisinin dağlık ve bölgeleri ve sulak alanları sevdiği bilinmektedir.

Antioksidan bakımından oldukça zengin cranbery, aynı zamanda ülke ekonomisine katma değer sağlamaktadır. K, C, B6, E vitaminleri barındıran yapısal özelliğiyle ticari olarak da büyük etki yaratmaktadır. Kanada ve ABD ülkelerinde büyük bir ticari etkiye sahiptir. Ayrıca, Potasyum, kalsiyum, magnezyum ve Demir yönünden zengin bir bitkidir. cranbery şurubu en kolay hazırlanan tüketim türlerinden biridir. Ve hem aileniz hem misafirleriniz için inceltilerek ikram edebileceğiniz bereketli de bir sunum ürünüdür.

Cranbery Bitkisinin Avantajları

Günümüzde herkes tarafından sevilerek tüketilen cranbery bitkisi, pek çok sağlık sorununa çare olabilmektedir.
Kanser önleyici etkisiyle, koruyucu sağlıkta kullanılmaktadır.
Mide rahatsızlıkları, ülseri gibi sorunlara karşı olumlu etkisi bulunmaktadır.
Obeziteye karşı sindirim kolaylaştırıcı etkisi ve vitamin dengesi bakımından kullanılmaktadır.
Kalp damarlarını güçlendirici etkisiyle bilinmektedir.
Cilt sorunlarına iyi gelmektedir.
Kemikler üzerinde güçlendirici etkiye sahiptir.
Cinsel yaşam üzerinde etkili olduğu yapılan araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır.
Böbrek taşlarını önlemekte olumlu etkiye sahiptir.
Bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Saymakla bitip tükenmeyen cranbery faydaları, nefis lezzetiyle cranbery ürünleri herkes tarafından sevilmektedir. 

Cranbery Temini Nasıl Yapılır?

cranbery kurusu ticari etkisi yüksek ürünlerden biridir ve internet üzerinden erişim sağlanarak kolaylıkla sipariş verilebilmektedir. Ürünleriniz tam zamanında ve firma güvencesiyle adresinize ulaştırılacaktır. Siz güvenli ödeme ve kredi kartına taksit olanağıyla uygun cranbery fiyatlarıyla cranbery kurusu sahibi olabilir, aileniz ve misafirlerinizi şifasından yararlandırabilirsiniz. 

Tüketim özellikleri bakımından hazırlaması ve kullanım kolaylığı da ayrıca tercih nedeni olabilmektedir. cranbery kurusu edinmek isteyenler 7/24 internet üzerinden sipariş vererek adresinde teslim alabilir. Güvenle cranbery kurusu ürünlerinden yararlanabilirler. cranbery marmelat, reçel, çay ve şurup şeklinde tüketilebilen çok yararlı bir meyvedir. 

Cranbery Kullanılmaması Gereken Durumlar

Cranbery, yaş meyve olarak tüketilebilen ve kurusunun da büyük bir şifa kaynağı olduğu bilinen bir meyvedir. Her besin grubunda olduğu gibi cranbery ta azı karar çoğu zarar sözüne uygundur. Daima ölçülü tüketilmesi gerekmektedir. Özellikle kan sulandırıcı ilaç kullananların cranbery ürünlerinden uzak durmalıdır.

Böbrek taşı üzerinde idrar asit oranını artıran etkisiyle ve kan sulandırıcı etkisine bağlı olarak cranbery ürünlerinde dikkatli olunmalıdır. Yüksek kalsiyum içermesi bakımından böbrek taşı oluşumunda da etki edebileceği düşünülmektedir. Kan sulandırıcı ilaçların neden olduğu etkiyi artırabileceği de unutulmamalıdır.
 
Cranbery Nasıl Kurutulur?

Mevsiminde dalından özenle toplanan cranbery meyveleri, temiz ve serin yerlerde kurutulmaktadır. cranbery kurusu hazırlayabilmek için, öncelikle cranberylar dalından toplanır, cranbery fiyatları yaş meyvelerin temiz ve hijyenik ortamlara serilerek kurutulmasıyla elde edilmektedir. Özenle paketlenen cranbery kurusu tüketiciye en doğal haliyle ulaştırılmaktadır.

cranbery kurusundan yapılan çaylar, kompostolar ve şurupların tadına doyum olmaz. Muhteşem rengiyle cranbery çayı bütün ticari yeme içme mekanlarının en çok tüketilen ürünüdür. Hem üreticiye hem işletmeye ekonomik kazanç olduğu gibi içenlere şifa kaynağıdır. Kış aylarında gribe karşı etkili ve yüksek C vitaminiyle aranan çay türleri arasındadır.

Üreticiden tüketiciye ticari katkısıyla kalmayan cranbery bitkisi ülke ekonomisi için de büyük değer taşımaktadır. cranbery kurusu dünya üzerinde de tanınan ve yararlanılan bir etkiye sahiptir. Cranbery fiyatları yerel ticarette olduğu kadar Uluslararası ticarette de söz sahibidir. Oldukça zengin vitamin değerine sahip cranbery bitkisi kurutularak vitamin değeri daha da arttırılmaktadır.

Devamı Devamı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.