Kapat
Hesap
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

1.png (565 KB)

Hurma

Hurma

Hurma Doğal Ürünleri


Kuru tarzda meyveler genellikle insanların en sevdiği besinler arasında yer alırlar. Çünkü her bir kuru meyve ağızda kendisine özel şekilde güzel bir tat bırakır. Bu bakımdan insanlar tarafından beğenilerek tüketilirler. Çoğu kişi için hurma, en hoş lezzete sahip olan kuru meyve seçeneğidir. Çünkü bu besin, hem içerisinde birçok faydalı bileşen barındırır hem de hamur türü işlerde kullanılır. Saf haliyle tüketim için de hurma istenildiği zaman tercih edilebilir. Ağızda kolayca dağılması bu güzel besinin en iyi özellikleri arasındadır.
 
Yaşamda hurma besinine aşırıya kaçmadan makul şekilde yer verildiğinden bundan oldukça iyi faydalar da görülür. Birçok vitamin, mineral öğeleri hurma sayesinde elde edilir.
 
Hurma Kuru Meyvesi Çeşitleri
 
Hurma çeşitleri arasında her açıdan güzel birçok seçenek yer alıyor. Her bir farklı hurmanın kendisine özgü görünümü ve lezzeti olduğu fark ediliyor. Hurma çeşitleri seçeneklerine birçok satış yerinden insanların diledikleri zaman ulaşma şanslar bulunuyor.
 
Hurma çeşitleri sürekli olarak online alandan satışa sunuluyor. Arzu edildiği şekilde hurma çeşitleri doğrultusunda seçimler yapılıyor ve siparişler oluşturuluyor. Belirtilen adrese satın alınan ürünler en kısa sürelerde gönderilebiliyor.
 
En sevilen hurma çeşitleri arasında Bağdat hurması ve İran hurması seçenekleri yer alıyor. Bunlara ek olarak lezzetli şekilde Medine hurması ve Kudüs hurmalarının da olduğu görülüyor.
 
Hurma Nasıl Online Sipariş Verilir?
 
Birbirinden lezzetli hurma çeşitleri online ortam üzerinden oldukça pratik bir şekilde sipariş verilebiliyor. Sadece hurma çeşitleri arasında satın alım için uygun olanların seçilmesi yeterli oluyor. Sonrasında gramaj ve adet miktarına bağlı olarak siparişler basitçe oluşturuluyor.
 
Öncelikle beğenilen ürünler online web sitesinde sepete ekleniyor. Ardından ‘’satın al’’ kısmından ödeme sayfasına geçiliyor. Akabinde adet miktarı belirleniyor ve siparişler tamamlanıyor. Hurma çeşitleri konusunda alışverişlerinizi bu pratik adımlar ile sitemizden de gerçekleştirebilirsiniz.
 
Online alışverişinizi yaparken dilerseniz sitemizde, birtakım indirim kodlarını da aktive edebilirsiniz. Böylelikle hurma fiyatları toplamını daha indirimli bir hale getirirsiniz.
 
Hurma Çeşitlerinin Gramajları
 
Diğer birçok farklı besin öğesinde olduğu gibi hurma ürünlerini de değişik gramajlarla satın alabilmek mümkündür. Kudüs hurması, Medine hurması, İran hurması gibi tüm hurmalar ayrı ayrı gramajlarla sizlere gönderilirler.
 
Bağdat hurmasını ister 1 kg gramajla isterseniz de 500 gr şekilde tedarik edebilirsiniz. Bunun dışında diğer bir lezzetli hurma olan İran hurmasını da 500 gr olarak satın alabilirsiniz. Medine hurması, gramajları bakımından 1 kg, 500 gr ve 250 gr şeklinde satışa sunuluyor.
 
Kudüs hurması da yine aynı şekilde 1 kilo, yarım kilo, 250 gr olarak sipariş verilebiliyor. Uygun bir paketlemeyle bu ürünler, sistemdeki adrese gönderilebiliyorlar.
 
 Hurma Türleri ve Fiyatları
 
Hurma fiyatları birçok farklı etkene bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Herhangi bir hurma çeşidini satın almada önce hurma fiyatları kapsamında daima detaylı araştırma yapılması gerekiyor. Çünkü ancak bu sayede en uygun hurma fiyatları nedir bunun öğrenilmesi mümkün oluyor.
 
Hurma fiyatları Bağdat hurması için 1 kilosu 29,90 TL şeklindedir. 500 gr Bağdat hurma fiyatları ise online alanda 17,95 TL civarlarındadır. İran hurma fiyatları 500 gramda 16,90 TL’lik bir seviyededir. Genel piyasaya göre bu fiyatlar çok uygun bir durumdadır.
 
Kudüs ve Medine Hurmaları
 
Hurma seven kişilerin en çok hoşlandığı Kudüs ve Medine hurmaları da fiyatları bakımından oldukça uygundur. Sepette ekstra daha indirimli olarak bu hurmalar rahatlıkla satın alınabilirler. Böylelikle bütçesini her bir insan daha iyi şekilde kullanabilmiş olur.
 
Kudüs hurma fiyatları 1 kg olarak 109,90 TL’lik bir değerdedir. Yine Kudüs hurmasının 500 gram olan paketinin ise 55,45 TL olduğu görülür. Sitemizde bu fiyatlar güncel olarak mevcuttur. Diğer taraftan 250 gram Kudüs hurmasını her bir kişinin rahatlıkla 32,85 TL’den alması mümkündür. Her bir fiyat en iyi indirimlerle sunulmuştur.
 
Taze ve Doğal Hurmanın Faydaları
 
Tıpkı diğer besin gruplarında olduğu gibi hurma besinlerini de olabildiğince doğal şekilde temin etmek gerekir. Katkı maddeleriyle bulanmış ve taze olmayan hurmalar vücut sistemine karşı zararlı olabilirler.
 
Bu bakımdan her zaman en taze hurmaya ulaşılması bu noktada önem arz eder. Sitemizde yer verdiğimiz tüm hurmaları en doğal ve taptaze şekilde temin edebilirsiniz. Doğal bir hurmadan insanlar birçok güzel şekilde fayda görebilirler.
 
Sindirim sisteminde rahatlatıcı bir etki yaratması, enerji vermesi hurmanın en güzel faydalı yönleri arasındadır. Vücutta iyi bir antioksidan olarak görev görmesi de yine iyi özelliklerinden biridir.
 
Hurma Besin Değerleri
 
Hangi doğal besin olursa olsun onun ne gibi mineralleri içerisinde barındırdığına daima bakılması gerekir. Hurma için de konuya bu şekilde yaklaşılmalıdır. Hurmanın 100 gr olarak besin değerlerine bakıldığında birçok iyi minerale bünyesinde yer verdiği görülüyor.
 
43 mg magnezyum, 39 kalsiyum, 0,2 gram B6 vitamini hurmada yer alıyor. Ayrıca 1 mg demir, 0,4 C vitamini ve 656 mg potasyum da hurmada bulunuyor. 2,5 protein miktarının bulunması da yine bu güzel yiyeceği değerli hale getiriyor. 75 gr karbonhidrat, 63 gr şeker barındırdığı için çok fazla aşırıya kaçmadan dozunda tüketim gerekiyor.
 
Hurma Günde Ne Kadar Tüketilmeli?
 
İnsan vücudu her gün birçok mineral ve vitaminden belirli bir ölçüde almak durumundadır. Sağlıklı bir yaşam için bu şekilde bir dengenin olması her açıdan önemlidir. Sebzeler, bakliyatlar, meyveler ve kuruyemişlerden insanlar bazı önemli mineralleri vücutlarına alırlar.
 
Lezzetli ve faydalı kuru meyvelerden hurmanın da insan vücuduna temin ettiği birçok mineral olduğu görülür. Ancak her ne kadar faydalı da olsa hiçbir besinde aşırı tüketime kaçılmaması son derece önemlidir.
 
Hurma tüketiminde de gün içerisinde belirli bir sınırlamayı insanların kendilerine getirmeleri gereklidir. Genel olarak çoğu uzmanın tavsiyesine göre günde 3-5 adet hurmanın tüketiminden herhangi bir sakınca bulunmaz.
 
Hurmanın Sindirimi Kolaylaştırması
 
Her açıdan sağlıklı bir vücut sisteminde sindirim konusu oldukça önem teşkil eder. Çünkü yenilen besinlerin vücuda tam faydalı hale gelmesi ancak iyi bir sindirim neticesinde mümkün olur. Yiyeceklerde bulunan bazı mineral öğeleri insanların sağlıklı sindirimine destek temin ederler.
 
Hurmanın bu yönde güzel bir işlevselliği olduğuna tanıklık edilir. Hurmada bulunan lifler, midenin rahatlamasına destek veriyor. Sindirimi kolaylaştırıyor. Bağırsakların daha iyi çalışarak görevini yerine getirmesini sağlıyor.
 
Bundan dolayı makul şekilde gün içerisinde hurmanın zaman zaman tüketimi önem taşıyor. Sindirim konusunda güzel bir tokluk hissi vermesi de yine hurmayı harika bir besin haline getiriyor.
 
Hurmanın Kas Sistemlerine Etkisi
 
Kaslarımızın sağlıklı bir yapıda olabilmeleri için daima protein ve magnezyuma ihtiyaçları vardır. Bu bakımdan insanların yaşamda ne yediklerine daima dikkat etmeleri gerekir. İçerisinde bol miktarda magnezyum ve protein barındıran yiyeceklerin son derece kıymetli olduğu bilinmelidir.
 
Hurma bu kapsamda yer alan en faydalı besinler arasındadır. Bu gıdada yer alan magnezyum sayesinde kaslarda oluşan ağrıların önemli düzeylerde azaltılması mümkün oluyor. Yine insanlar hurma sayesinde bir ölçüde kas kasılması ve kramplarından da kurtulabiliyorlar.
 
Günlük olarak vücudun protein ve magnezyum gereksinimlerinin karşılanması için makul miktarda hurma tüketimi önemli oluyor.
 
Hurmanın Bağışıklığa Etkisi
 
Doğal şekilde yaratılmış birtakım besinlerin, bağışıklık sistemi üzerinde çok iyi etkilerinin olduğu daima biliniyor. Hurma besini de kendi bünyesinde oldukça önemli bir ölçüde bağışıklığı destekleyici bir etkiyi meydana getiriyor. Çünkü hurma, içerisinde selenyumdan zengin birçok mineral barındırıyor. C vitamini ve antioksidanları sayesinde bağışıklık sistemi üzerinde olumlu birtakım etkiler ortaya çıkarıyor. Magnezyum sayesinde hücreler daha sağlıklı enerji üretebilir oluyorlar.
 
Aynı zamanda magnezyum kişilerde iyi düzeylerde bedensel bir sakinlik ve rahatlama da meydana getiriyor. Bu bakımdan hurmanın tüketimine yaşamda mutlaka bir ölçüde yer vermek gerekiyor. Sağlıklı bir yaşam düzeni ve dengesi için tercihi daima doğal ürünlerden yana kullanmak önem taşıyor. 

Devamı Devamı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.