Toplam 8 ürün görüntüleniyor.
Sıralama seçin
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

Badem daha çok Türkiye, İran, Suudi Arabistan, Lübnan, Suriye, Ürdün ve İsrail gibi ılıman iklimlerin olduğu ülkelerde yetişir. Acı badem badem yağı, yemeklere lezzet katmak için kullanılmaktadır. Badem son derece yüksek besin ihtiva eder. E vitamini, kalsiyum, fosfor, demir ve magnezyum açısından zengin bir kaynaktır. Diğer bütün türleriyle karşılaştırıldığında besin değerleri ve faydalı bileşenleri ile ön plana çıkmaktadır.

Bademin sağlık açısından birçok faydası vardır. Çağımızın önemli hastalıklarının başında olan stres ve kanser gibi sorunlara karşı bünyeyi koruyucu özelliği vardır. Bunun yanında kabızlık, kolesterol, kemik sağlığı gibi birçok konuda ve çok geniş yelpazade insan sağlığına oldukça faydalıdır. Besinlerin emilimini hızlandırmak için tercihen aç karnına, doğrudan badem yiyebilirsiniz. Badem ayrıca solunum bozuklukları, öksürük, kalp bozuklukları, anemi ve diyabet sorunlarının çözümü için tercih edilebilir.

Badem insan beyninin gelişimi ve sağlığı için gerekli olan birçok elemente ve bileşenleri içermektedir. Alzheimer hastalığına yakalanma riskini azaltma imkanı vardır. Bu konu hakkında yapılan birçok bilimsel çalışma bademin içerdiği birçok besin kaynağının sinir siteminin genel sağlığını korumak için gerekli olduğunu ortaya koymaktadır.

Bademin düzenli olarak tüketilmesi, iyi ve kötü kolesterol seviyelerini dengelemeye yardımcı olmaktadır. Bu özelliği kolesterolün dengesiz seyri yüzünden oluşabilecek birçok hastalığa yakalanma riskini azaltır. Diğer bir ifade ile bir problemi ortadan kaldırarak meydana gelebilecek birçok sağlık probleminin oluşmasına engel olur.

Badem içerdiği pek çok vitamin ve mineraller sebebiyle oldukça iyi bir şifa kaynağıdır. İçerdiği bu maddelerin en önemlilerinden bir tanesi fosfordur. Ayrıca 'osteoporoz' gibi yaşa bağlı sorunların başlamasını önlüyorken, fosfor yardımıyla kemiklerin ve de dişlerin dayanıklılığını arttırır.

Halktan Pazar sizin için özenle bu şifalı gıdaları paketler ve hızlı teslimat, uygun fiyat ve tazelik fırsatlarıyla sizlere sunarak sağlıklı gıdalara ulaşma fırsatı kazandırır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.