Kapat
Hesap
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

7.png (439 KB)

Kabak Çekirdeği

Kabak Çekirdeği


Kabak çekirdeği, insan vücudunun ihtiyacı olan temel gıda elementleri bakımından çok zengin bir kuru yemiş türüdür. Her insanın her gün kabak çekirdeği tüketmesi gıda uzmanları tarafından önerilmektedir. Kabak çekirdeği bünyesinde bulunan Omega-3, Magnezyum ve Çinko zengin bir besindir. Özellikle Diyabet hastaları ve koruyucu sağlık hizmeti olarak herkesin kabak çekirdeğini mutlaka alması gerekmektedir.

Protein zengini kabak çekirdeği sevilen ve tercih edilen bir eğlenceliktir. Sağlık katkıları ve nefis lezzetiyle de tercih edilmektedir. Kabak çekirdeği tüketimi herkes için günde bir avuç olarak önerilmektedir. Ölçü olarak uyarılar dikkate alınmalı yüksek kalori ve yağ oranından faydalanılmalıdır. 

Kabak Çekirdeği Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kabak çekirdeği mucize denilebilecek kadar zengin bir gıda ürünüdür. Nefis lezzeti ve muhteşem sağlık katkıları bakımından beslenme reçetesine her yaştan inanın eklemesi gerekmektedir. Kabak çekirdeği enzimleri karaciğer dostu olarak bilinmektedir. Ayrıca yapılan araştırmalar sonucunda yüksek lif oranıyla sindirim kolaylaştırır.

Antioksidan zengini kabak çekirdeği bağırsak hareketlerini düzenlemekte de oldukça yararlıdır. Kabak çekirdeği fiyatları sağlık katkıları düşünüldüğünde çok düşük kalmaktadır. Huzurlu bir uyku ve enerji depolayabilmek için de serotonin, melonin katkısı büyük önem taşımaktadır. Eğlence kısmı ayrıca kıymetlidir, aileniz ve sevdiklerinizle hoş vakit geçirmenize yardım edecek kabak çekirdeği mucizesinden siz de yararlanmalısınız.

Ancak her şeyde olduğu gibi kabak çekirdeği satın alırken de dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Öncelikle güvenilir yerlerden alınmalıdır. Paketleme ve gönderi yöntemlerine dikkat edilmelidir.

Kabak Çekirdeği Fiyatları

Kabak çekirdeği, hem eğlencelik bir yemiş türü hem de sayısız faydası bulunan sağlık ve şifa deposudur. Çerezler sınıfında kabul edilen kabak çekirdeği, nefis lezzetiyle damak şenlendirici özelliğe sahiptir. Misafirlerinize ikramlık olarak da çok kıymetli bir ürünüdür. İstediğiniz yerden her an kabak çekirdeği siparişi verebilir güvenle teslim alabilirsiniz. Kabak çekirdeği çeşitleri de oldukça fazladır.

İnsülin dengesini sağlayıcı etkisiyle Diyabet hastalının en büyük şifa kaynağıdır. Prostat rahatsızlığını önlemekte büyük faydası bulunan kabak çekirdeği Online olarak da satın alınabilmektedir. Kabak çekirdeği fiyatları yanında yağı da mutfaklarda kullanılmaktadır. Ancak her gıda ürününde olduğu gibi kabak çekirdeği de ölçülü tüketilmelidir.

Lif kaynağı olarak zengin bir besin olan kabak çekirdeği nefis de bir eğlence ürünüdür. Dost sohbetlerinin yemişler arasında ilk katılımcısı olan kabak çekirdeği çok sevilen bir kuru yemiştir. Siz de bu nefis lezzet ve muhteşem koruyucu sağlık ürününden faydalanabilmek için hemen sipariş verebilirsiniz.

Siparişleriniz güvenli ödeme uygun gönderi ve kredi kartına taksit olanağıyla gönderilecektir. İster kendiniz ister sevdikleriniz için sağlık ve şifa deposu kabak çekirdeği alabilirsiniz. 

Kabak Çekirdeği Çeşitleri

Kabak hem kendisi hem çekirdeği muhteşem bir besindir Kabak çekirdeği çeşitleri, kabak bitkisinin tohumu olan kabağın, Latince adı Cucurbita Pepo olarak bilinmektedir. Çeşitleri arasında, helvacı kabağı çekirdeği, bal kabağı çekirdeği ve sakız kabağı bulunmaktadır. Kabak çekirdeği içeriğinde oranında doymamış yağ bulunmaktadır.

Kabak çekirdeği yağı endüstriyel üretim maddesi olarak üretilip ev ortamında üretimi mümkün değildir. Kabak çekirdeği fiyatları herkesin bütçesine uygundur. Kabak çekirdeğinin bir avucunda 5 gram protein bulunmakta bir avucunda bulunan kalori ise 112 olarak hesaplanmıştır. Kabak çekirdeği faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Karbonhidrat, Omega-3 yağı ve yüksek kalorili bir kuru yemiş çeşididir.

Kabak çekirdeği çeşitleri arasından zevkinize göre seçim yaparak hemen sipariş verebilirsiniz. Tuzlu iri kabak çekirdeği, Kavrulmuş kabak çekirdeği, çiğ kabak çekirdeği, iç kabak çekirdeği, tuzsuz kabak çekirdeği olarak satışa sunulmaktadır.

Kabak çekirdeği çeşitleri arasında tuzsuz iri kabak çekirdeği ve vip iç kabak çekirdeği de bulunmaktadır. Ayrıca çifte kavrulmuş kabak çekirdeği de her bütçeye uygun paketler şeklinde satışa sunulmaktadır.

Kabak Çekirdeği Nasıl Üretilir?

Kabak bitkisinin tohumu olan kabak çekirdeği üretimi oldukça özen gerektirmektedir. Kabağın içinden çıkarılan çekirdekler özenle liflerden temizlenir, kevgirlerden geçirilerek yıkanır ve kurumaya bırakılır. Kuruma alanı temiz, havadar ve nemden küften uzak olmalıdır. Kabak çekirdeği kabuklarının iyice kuruduğundan emin olduktan sonra ise kavrularak paketlenmektedir.

Paketler halinde nem oranı ve hijyen koşullarına dikkat edilerek paketlenen kabak çekirdekleri satışa sunulmaktadır. Kabak çekirdeği faydaları arasında protein, magnezyum ve yüksek protein bulunmaktadır. Kabak çekirdeğinin bir avuç kadarı kişinin günlük yağ ve karbonhidrat ihtiyacının %30 kadarını karşılamaktadır.

Kabak çekirdeği özel yöntemlerle üretilerek sevenlerinin tüketimine sunulmaktadır. Güvenle satın alabileceğiniz kabak çekirdeği lif kaynağı ve yararlı elementler bakımından çok zenginidir. 

Kabak Çekirdeği Zararları Var mıdır?

Çok faydalı bir besin maddesi olan kabak çekirdeğiniz elbette zararları da olabilmektedir. Kabak çekirdeği uygun koşullarda ve Steril ortamlarda kurutulup paketlendiğinde çok faydalıdır. Ancak nemli küflü ortamlara maruz bırakılırsa faydadan daha çok zarar verebileceği unutulmamalıdır. Aşırı tüketilmesi durumunda ise alerjik reaksiyon yaratabileceği unutulmamalıdır.

Kabak çekirdeği yağ oranı yüksek olduğundan ölçülü tüketilmesi yararlı olacaktır. Zararlı hale gelmemesi için hijyen ortamında saklanmasına özen gösterilmelidir. Kabak çekirdeği tüketimi her gün olarak uzmanlar tarafından önerilmektedir. Fakat makul ölçü aşımı faydadan çok zarar getirecektir. Kabak çekirdeği fiyatları herkes için son derece düşük tutulmaktadır.

Bütçenize ve zevkinize uygun paketli kabak çekirdeği tercihi yaparak sahip olabilirsiniz. Adresinize güvenle teslim edilecek olan kabak çekirdeğinizi keyifle tüketebilirsiniz. Sayısız faydalarından siz de nasibinizi alabilirsiniz. 

Kabak Çekirdeği Kavrulması

Kabak çekirdeği kavrulma şekli çok özen gerektirmektedir. Aşırı ısıya maruz kaldığında yanarak toksin üretecek düşük ısıda ise beklenen lezzete ulaşamayacaktır. Hazır paketlerde E-Ticaret firmalarından kabak çekirdeği siparişi verebileceğiniz gibi çiğ kabak çekirdeğini kavura da bilirsiniz. Tepsiye tek sıra halinde dizilen kabak çekirdekleri 180 derece fırında 10 dakika kadar tutularak kurutulabilecektir.

Damak tadınıza göre farklı şekillerde de kavurabilirsiniz. Kabak çekirdeğini zevkinize göre çiğ ya da kavrulmuş olarak seçebilirsiniz. Erkekler için yaşam kalitesini bozan prostat hastalığını önlemek için de kabak çekirdeği çok doğru bir seçenektir.

Diyabet hastalarının insülin kontrolünde faydaları bulunan kabak çekirdeği tüketimi de makul ölçülerde olmalıdır. Aksi halde beklenen keyif soruna dönüşebilecektir. Nerede olursanız olun kabak çekirdeği satın alabilir keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. 
 
Kabak Çekirdeği Besin Değerleri

Kabak çekirdeğinde bulunan çok faydalı elementler, gramaj olarak ölçüldüğünde yağ oranı % 10,53 olarak bulunmaktadır. Bir avuç kadar, 100 gr kabak çekirdeğinde 5 gr protein ve 112 kalori olduğu tespit edilmiştir. Kabak çekirdeği bünyesinde barındırdığı yüksek lif oranıyla diyabette insülin dengesi sağlamakta ve bağırsak hareketlerini düzenlemektedir.

Ayrıca doyurucu etkisiyle diyet listelerine eklenen kabak çekirdeği Omega-3, protein ve magnezyum kaynağıdır. İçeriği ve lezzetiyle beğenilerek tüketilen kabak çekirdeğine kolaylıkla erişim sağlayabilir sipariş verebilirsiniz. Siparişleriniz güvenli ödeme ve uygun fiyata size ulaştırılacaktır. Zaman sınırı olmadan bulunduğunuz yerden kabak çekirdeği tercihinizi yaparak sipariş verebilirsiniz.

İhtiyacınız olan gramajda paketli kabak çekirdeği alabileceğiniz gibi kalabalık tüketimler için büyük paketler halinde de sipariş verebilirsiniz. Siz ve sevdikleriniz için en güzel ve faydalı bir atıştırmalık olarak keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Vakit kaybetmeden siz de kabak çekirdeğinizi sipariş edebilir en kısa zamanda adresinizde teslim alabilirsiniz.

Devamı Devamı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.