Toplam 12 ürün görüntüleniyor.
Sıralama seçin
Toplam 12 ürün görüntüleniyor.

Kabak çekirdeği güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Bu özelliği ile vücuttaki iltihaplanmayı da azaltan kabak çekirdeği düzenli tüketildiğinde vücuda oldukça yarar sağlamaktadır.

Kuruyemiş olarak da kullanılan kabak çekirdeği bal kabağı meyvesinin içinden elde edilir. Kış aylarında yetişen bal kabağı içerisinde bulunan kabak çekirdekleri çıkarılıp temizlendikten sonra iyice kurutulur. Kurutulan kabak çekirdekleri belli zamanda tüketilebilir. Kabak çekirdeğinin genel olarak pek çok faydası vardır ve mümkün oldukça tüketilmelidir. Kabak çekirdeği prostat büyümesine karşı olarak da prostat bezini korumaktadır.

Kabak çekirdeğinin pek çok faydası bulunmaktadır. Antioksidan açısından oldukça fazla zengin olan kabak çekirdeği vücuttaki iltihaplanmanın karşısına geçerek etkilerini azaltır. Erkeklerde de prostat bezi orta yaşlardan sonra iyice büyümektedir ve kabak çekirdeği düzenli kullanıldığı takdirde prostat hastalıklarını da giderecektir. Ayrıca mesanede bulunan enfeksiyonların yayılmasının önüne geçmek için de kabak çekirdeği mümkün oldukça t
üketilebilir.
Uyku sorunu yaşayan kişiler kabak çekirdeği tüketebilirler. Düzenli kabak çekirdeği tüketimi uykusuzluğu da giderecektir bu yüzden uyku sorunu yaşayan kişiler kabak çekirdeği tüketebilirler.  Kabak çekirdeğinin düzenli tüketilmesi göz ve cilt hastalıklarına sebep olan enfeksiyon çeşitlerine engel olarak göz sağlığını ve cilt sağlığını da korumaktadır. Kalp ritminin korunması için de düzenli olarak kabak çekirdeği tüketilmelidir. Kabak çekirdeği tansiyon seviyesini de dengede tutması ile anılır. Bu yüzden tansiyon şikayeti yaşayan kişiler düzenli olarak kabak çekirdeğini mümkün oldukça tüketmeliler. Kabak çekirdeğini tükettikçe faydasını göreceksiniz. Fakat kabak çekirdeği alerjisi olan kişiler çok fazla kabak çekirdeği tüketmemeliler. Ayrıca kabak çekirdeği tüketilirken de çok dikkat edilmeli ve günlük belli bir dozun üzerinde kabak çekirdeği tüketilmemelidir.

Halktan Pazar kabak çekirdeğini özenle paketler; hızlı teslimat, tazelik ve uygun fiyatlarla sizlere sunar. 


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.