Kapat
Hesap
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

11.png (407 KB)

Fındık

Fındık

Fındık Çeşitleri Ve Fiyatları


Fındık, Türkiye 'nin özellikle de Karadeniz Bölgesinin önemli bir tarım ürünü ve geçim kaynağıdır. Birçok alanda kullanılan fındık lezzeti ve vücuda faydası ile en çok tüketilen kuruyemişler içerisinde yer almaktadır. Fındık, kuruyemiş olarak tüketilmesinin haricinde bitkisel yağ olarak da kullanılmaktadır. Ayrıca içerdiği yağ ve protein oranları nedeniyle sağlıklı beslenme programlarında da ilk sırada yer almaktadır.

Fındık birçok farklı şekilde tüketilmekte ve satılmaktadır. Tek başına tüketimi haricinde gastronomide ve pastacılıkta da fındık tüketimi oldukça fazladır. Fındık özellikle kahvaltıların vaz geçilmez ürünü olan Fındık kreması ve fındık ezmesi şeklinde de sıklıkla tüketilmektedir. Çiğ, kavrulmuş, tuzlu, tuzsuz ve kabuklu çeşitleri ile de Halktanpazar.com aracılığı ile sizlere sunulmaktadır.

Çiğ İç Fındık

Halktanpazar.com olarak doğrudan üreticisinden temin ettiğimiz taze ve sağlıklı ürünleri en uygun fiyatlar ile sizlere sunmaktayız. Bu kapsam da online olarak Baharat çeşitleri, şekerleme çeşitleri, kuruyemiş çeşitleri, kahve, lokum, yöresel lezzetler ve bitki çayları gibi binlerce çeşit ürünü sizlere sunmaktayız. 

Çiğ iç fındıkta halktanpazar olarak sizlere sunduğumuz özel üretim bir üründür. Özellikle kalbe ve vücuda faydası tıbbi testlerle kanıtlanmış olan fındık sayesinde vücudunuz ihtiyacı olan enerjiyi kolayca karşılayabilirsiniz. Çiğ iç fındık özellikle diyet listelerinde bir numarada yer almaktadır. Çiğ fındık içi özellikle içerdiği vitamin, protenin ve yağ dengesi ile önemli bir omega 3 besin kaynağıdır. Bu sebeple de dengeli beslenmede vücuda oldukça yardımcı olmaktadır.

Halktanpazar.com olarak 250 gr. - 500 gr. ve 1 kg’lık özel tazeliğini koruyan paketler ile sizlere hizmet vermekteyiz. Vermiş olduğunuz tüm siparişler en hızlı şekilde anlaşmalı kargo firmalarımız tarafından sizlere ulaştırılmaktadır.

Kavrulmuş Fındık

Sizlere sunmuş olduğumuz fındık ürünlerinden birisi de kavrulmuş fındıktır. Kavrulmuş fındık kuruyemiş olarak çay saatlerinde, ara öğünlerde ve pastacılık ve tatlıcılıkta sıklıkla kullanılmaktadır. Fındık kavrulduğu zaman içerisinde yer alan maddelerin ısı ile etkileşime girmesi sonucu muhteşem bir tat ve koku ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca Kavrulmuş fındık çiğ fındıktan çok daha yüksek oranda yağ içermektedir. 

Uzmanlar günde bir avuç kavrulmuş fındık tüketiminin vücudun ihtiyaç duyduğu enerji ihtiyacını karşıladığını savunmaktadır. Kavrulmuş fındık alanında sizlere 250 gr 500 gr. ve 1 kilogramlık seçenekler sunmaktayız. Bu kapsamda vermiş olduğunuz siparişler özel hava almayan ve ürünün tazeliğini koruyan özel paketler aracılığı ile sizlere gönderimi sağlanmaktadır.

Kavrulmuş Tuzlu Fındık

tıpkı diğer kuruyemiş çeşitlerinde olduğu gibi fındık çeşitlerinde de tuzlu ve tuzsuz seçenekler bulunmaktadır. Kendine has özel yöntem ile hazırlanarak kavrulan tuzlu fındık özellikle çay ve sohbet saatlerinin en çok tüketilen ürünü olmaktadır. Tuzlu iç fındık tüketiminde dikkatli olunması gerekmektedir. Bu sebeple az bir şekilde tüketilmesi ve mutlaka bol sıvı tüketilmesi önerilmektedir. 

Halktanpazar.com olarak siz değerli müşterilerimize her zaman en taze ve lezzetli ürünleri sunmaktayız. Bu kapsamda gerek şubelerimizden gerekse online alış veriş sitemizden kavrulmuş tuzlu fındık temin edebilirsiniz. Online siparişlere özel 250 gr. - 500 gr. ve 1 kg seçeneklerinden dilediğinizi sipariş verebilirsiniz. Saat 16:00 'a kadar verilen siparişleriniz aynı gün diğer saatlerde verilen siparişleriniz ise bir sonraki iş gününde kargoya verilmektedir. 

Kabuklu Fındık

Fındık tüketiminde en çok kullanılan çeşitlerinden birisi de kabuklu fındıktır. Ağaçtan topladıktan sonra doğal olarak kurutulan kabuklu fındık uzun süre tazeliğini koruması ile dikkat çekmektedir. Doğal bir şekilde kurutulan fındık dışını saran kabuk sayesinde dış etkilerden korunmaktadır. Bu nedenle de uzun süre tazeliğini koruyabilmektedir.

Kabuklu fındık çeşitlerimiz özel olarak sizler için doğrudan üreticisinden temin edilmektedir. 250 gr. - 500 gr. ve 1 kglık özel paketlerde sunulan kabuklu fındık çeşitlerimiz ile her zaman taze ve lezzetli fındık tüketebilirsiniz. Uygun fiyat ve kaliteli ürün politikamız kapsamında sizlere her zaman en lezzetli ve sağlıklı ürünleri sunmaktayız.

Tuzlu Kabuklu Fındık

Normal kabuklu fındık güneşte kurutularak sizlere sunulmaktadır. Tuzlu kabuklu fındık ise kabuğu tuz ile kaplandıktan sonra kavrularak satışa sunulmaktadır. Normal tuzlu fındıkta tuz oranı fazla olduğu için bazı tüketiciler daha az tuz oranına sahip kabuklu tuzlu fındığı tercih etmektedir. Kendine has lezzeti ile tuzlu kabuklu fındık özel bir yer tutmaktadır.

Her zaman lezzeti uygun fiyatla sizlerle buluşturan halktanpazar.com tuzlu kabuklu fındık ile de sizlere en iyi ürünleri sunmaktadır. Dışını saran tuzlu kabuğu ile özel bir lezzet olan bu çeşidimiz sizler için farklı ağırlıklarda sunulmaktadır. Bu kapsamda 250 gr. - 500 gr. ve 1 kg’lık özel paketlerimizden dilediğinizi sipariş verebilirsiniz.

Fındığın Faydaları

Özellikle Karadeniz bölgesinde yetiştirilen ve tüm dünyada ihraç edilen fındık birçok faydayı da içerisinde barındırmaktadır. Özellikle çiğ fındık üzerinde yapılan araştırmalar fındığın içerisinde barındırdığı kalsiyum ve magnezyum gibi elementler nedeniyle kemik sağlığına önemli katkıları olduğunu göstermektedir.

Fındığın vücuttaki damarlarda tıkanmayı engellediği ve kan akışını hızlandırdığı bilinmektedir. Bu kapsamda uzmanlar her gün bir avuç fındık tüketiminin vücuda büyük katkıları olduğunu göstermektedir. Fındık bu özelliği ile aslında bir enerji deposudur. Fındık tüketimi ile kan akışı hızlanmakta ve buda vücuda bir enerji hissi vermektedir.   

Fındık Kullanım Alanları

Fındık denilince ilk olarak akla kuruyemiş ve çerez olarak tüketimi gelmektedir. Ancak fındık birçok alanda kullanılmaktadır. Örneğin kabuğu ile özel mangal odunları yapılmakta ve hatta ahşap sanayinde de kullanılmaktadır. Bir diğer kullanım alanı ise bitkisel yağ sanayisindedir. Fındık yağı yemeklere ayrı bir lezzet ve tat kattığı için sık tercih edilmektedir.

Fındık kahvaltılarda krema ve fındık ezmesi olarak da tüketilmektedir. Özellikle Kakaolu fındık kreması hemen hemen her kahvaltı sofrasında mutlaka bulunmaktadır. Bir diğer kullanım alanı da çikolata üretimidir. Birçok farklı şekilde krokan ve çikolata olarak üretimi yapılmaktadır. En çok tüketilen ürünler arasında fındıklı çikolata gelmektedir.

Fındık gastronomide de özel bir yere sahiptir. Fındık hem süsleme malzemesi hem de tatlı ve pasta çeşitlerinde iç malzeme olarak kullanılmaktadır. Baklava ve diğer şerbetli tatlılar ile yaş pasta ve sütlaç gibi ürünlerde fındık vazgeçilmez bir tat olmaktadır. 

Fındık Fiyatları ve Gönderimi

Fındık birçok faklı çeşidi bulunan bir üründür. Kabuklu, kabuksuz, kavrulmuş, çiğ gibi seçeneklerinin fiyatları değişiklik göstermektedir. Ayrıca kıyılmış seçenekleri de bulunmaktadır. Özellikle mutfaklarda kullanmak için kıyılmış ve file fındık çeşitleri kullanılmaktadır.

Fındık dayanıklı bir yemiş türüdür. Ancak doğru şekilde muhafaza edilmesi gerekmektedir. Bu sebeple halktan pazar olarak sizlere sunmuş olduğumuz fındık çeşitlerinde uzun süre tazeliğini korumaya yardımcı özel paketler kullanmaktayız. Kendinden kilitli paketlerimiz sayesinde siparişleriniz uzun süre ilk günkü lezzetini sunmaktadır. 

Sitemizden vermiş olduğunuz tüm siparişler ürüne zarar gelmeyecek şekilde özenle paketlenmektedir. Hızlı bir şekilde sizlere ulaşması ve bu eşsiz lezzetleri tatmanız için en hızlı kargo seçeneklerini sizlere sunmaktayız. Bu nedenle sitemizden vermiş olduğunuz siparişlerin tamamı aynı gün kargoya verilmektedir. Kargo saatleri dışında verdiğiniz siparişler ise ertesi gün anında kargoya teslim edilmektedir.  

Devamı Devamı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.