Kapat
Hesap
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

4.png (532 KB)

İncir

İncir

Kuru İncir


Kuru incir tüketimi sağlık açısından oldukça faydalıdır. İçeriğindeki vitamin değerleri sayesinde kişi günlük enerji ihtiyacını bu şekilde karşılamaktadır. Son döneme kuru incir ile lifli beslenmek de mümkündür. Takviye gıda yerine geçen kuru incir sayesinde gün boyu tokluk hissi yaşanmaktadır. Farklı hastalıkları önleyici etkisi bulunan kuru incir tüketiminin düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Pek çok kişi incir tüketerek sağlıklı ve zinde kalabilmektedir. Dutgiller familyası içerisinde yer alan bir meyve çeşidi olarak kurutulmuş şekilde tüketilmektedir.

Kuru incir tüketimi ile beraber sağlıklı atıştırmalıklardan yararlanmak da mümkündür. Kişiler günlük hayatlarında belirli saat aralıkları ile besin tüketimi gerçekleştirmektedir. Özellikle ara öğün tüketimi sağlık açısından en faydalı olan öğünlerden biridir. Doğal kuru incir de kansızlığa iyi gelen besinler arasında yer almaktadır. Doğallığı ve tazeliği sayesinde kurutulmuş incirin birden fazla faydası bulunmaktadır. Son zamanlarda pek çok uzman da ara öğünlerinde kişilerin doğal kuru incir tüketmesini önermektedir. Doğal kuru incir lif kaynağı olarak diyetlerde yer almaktadır.

Dünya çapında en sevilen lezzetlerden biri olan kuru incir ile sağlıklı kalmak mümkündür. Özellikle tatlı olması ile kan şekerini dengelemeye de yardımcı olur. Ani gelen tatlı krizlerinde sağlıklı atıştırmalık olarak tüketilen besinlerden biridir. Kuru incir doğal incirin kurutulmuş hali olarak bilinmektedir. Günlük hayatta en az iki adet tüketilmesi gerekmektedir. Sağlıklı bir yaşam sürmek isteyen kişiler kurutulmuş meyve tüketimine ağırlık vermelidir. Bu şekilde daha zinde ve harekette kalmak da mümkündür. Kuru incir ile kan değerleri yükselerek kansızlık gibi problemler de ortadan kalkmaktadır.

Doğal Kuru İncir Faydaları Nelerdir?

Doğal kuru incir faydaları oldukça fazladır. Bu nedenle düzenli tüketim sağlık açısından da en yararlı besinlerden biri olmasını sağlamaktadır. Doğallığı ile bilinen kuru incir faydaları lif açısından zengin olması ile tercih edilmektedir. Atıştırmalık yerine geçen bu incir aynı zamanda farklı tatlı tariflerinde de kullanılmaktadır. Günlük hayatta düzenli tüketimi ile kişiler daha hareketli gün geçirmektedir. Kuru incir faydaları üzerinden araştırma yapan pek çok kişi potasyum değerlerinin yüksek olması ile sağlıklı bir beslenme tarzına geçiş sağlamaktadır.

Tüketimi kolay ve hafif olan kuru incir sindirime de iyi gelmektedir. Özellikle mide hazımsızlık problemleri yaşayan kişilerin günlük hayatlarında mutlaka incir tüketmesi gerekmektedir. Uzun süreli dayanıklılığı bulunan kuru incirler gün içerisinde istenen zaman diliminde rahatlıkla tüketilmektedir. Aynı zamanda kuru incir kuru ya da ıslatılarak yenebilme özelliğine sahiptir. Kuru incir içerisinde bulunan lif de kabızlık önleyicidir. Aynı zamanda obeziteye karşı da en çok önerilen ara öğün atıştırmalıklarından biri olarak bilinmektedir. Pek çok kişi diyetlerinde kuru incire yer vermektedir.

Düzenli Kuru İncir Tüketimi Sağlıklı mı?

Düzenli kuru incir tüketimi ile sağlıklı kalmak daha kolay hale gelmektedir. Kuru incir içeriğindeki vitaminler sayesinde sağlıklı beslenmeye yardımcı olmaktadır. Düzenli kuru incir yiyen kişiler yemeyenlere kıyasla daha enerjik ve gün boyu aktif kalabilmektedir. Enerji veren yapısı sayesinde gün içerisinde en çok tüketilen besinlerden biridir. Aynı zamanda vücudun ihtiyaç duyduğu vitaminlerin tamamı kuru incir içeriğinde mevcuttur. Bu şekilde tek bir besin tüketimi ile birden fazla vitamini vücuda kazandırmak da kolay hale gelmektedir. Potasyum ve E vitamini en fazla olan besindir.

Kuru İncir Hangi Öğünlerde ve Ne Sıklıkla Tüketilir?

Kuru incir genel olarak sabah öğünlerinde ya da ara öğünlerde tüketimi bulunan besinlerden biridir. Tüketim zamanı tamamen kişiye bağlı olarak değişmektedir. Fakat pek çok kişi diyet listelerine kuru incire yer vererek ara öğünlerde kahve yanına tatlı yerine geçen kuru inciri tüketmektedir. Zengin içeriği sayesinde günlük enerji ihtiyacının tek bir ürün ile karşılanması da kolaylaşmaktadır. Son zamanlarda taze ya da kuru şekilde tüketimi daha yaygın hale gelmektedir.

Kuru incir aynı zamanda sabah kahvaltılarında hazırlanan yoğurt kaseleri içerisine de katılarak tüketilmektedir. Kuru incir gün içerisinde 2 adet tüketilmelidir. Özellikle yetişkinlerin daha fazla ve düzenli tüketmesi önerilmektedir. Böylelikle öğün başına iki adet ya da farklı öğünlerde teker teker tüketilmesi en sağlıklı beslenme şekillerinden biridir. Daha fazlasını tüketmek sağlık açısından olumsuzluklar yaratabilmektedir.

Kuru İncir Fiyatları Nedir?

Kuru incir fiyatları istenen ölçüye ve grama göre farklılık göstermektedir. Sitemiz kategorilerinde yer alan bu ürünler tamamen kaliteli üretim ve hasat ürünleridir. Bu şekilde kuru incir fiyatları da kalitesine uygun şekilde belirlenmektedir. Tazeliği lezzetinden anlaşılan kuru incir çeşitleri ile sağlıklı beslenme gerçekleştirmek de mümkündür. Kuru incir fiyatları kategori altında yer almaktadır. İstenen grama uygun şekilde ayrı bir fiyatlandırma yapılmaktadır. Pek çok kişi ürün ve fiyat bilgisi hakkında araştırmayı sitemiz aracılıyla tamamlamaktadır. Ürünler kişiye doğal bir lezzet sunmaktadır.

Kabızlık Önleyici ve Lif Kaynağı Olan Kuru İncir

Kabızlık önleyici ürünlerin başında kuru incir yer almaktadır. İncir içeriği bakımından lif kaynağı olan ürünlerden biridir. Bu şekilde tüketimi de hem hafif hem de sağlıklıdır. Son zamanlarda en çok merak edilen konular ise kabızlık önleyici besinlerin neler olduğudur. Bu besinler arasında lif kaynağı olan kuru incir pek çok kişi tarafından yenen meyvelerden biridir. Kurutulmuş olması meyvenin besin değerini ve lifini de arttırmaktadır. Dünyanın her bölgesinde yetişen ve özel olarak üretilen incir, kurutularak servis edilmektedir. Bu şekilde daha sağlıklı ve düşük kalorili bir besin haline gelmektedir.

Kansızlık Önleyici Yapısı Bulunan Doğal Kuru İncir

Kansızlık önleyici yapısı bulunan doğal kuru incir ile gün boyu tokluk hissi yaşamak da mümkün hale gelmektedir. Özellikle kan değeri düşük olan kişilerde tansiyon ve şeker hastalıkları da oluşmaya başlamaktadır. Tüm bu sorunları ortadan kaldırmaya yardımcı olan kuru incir yeni kan hücreleri oluşturmaktadır. Sağlıklı kalmak için düzenli kuru incir tüketimi ile kan hücreleri devamlı artmaktadır. Enerji kaybının en büyük nedenlerinden biri de kansızlıktır. Bu gibi problemleri tamamen ortadan kaldıran kuru incir kansızlığı önleyerek kişilerin enerji kaybı yaşamasının da önüne geçmektedir.

Kalsiyum Oranı Yüksek Olan Besinlerden Biri Olan Kuru İncir

Kalsiyum açısından zengin olan sağlıklı atıştırmalıkların başında kuru incir yer almaktadır. Kuru incir kemiklerin daha güçlü ve sağlam olmasına yardımcı olur. Aynı zamanda dişlerin diş etine daha sıkı tutunmasını sağlar. Uzun süreli tokluk hissi sayesinde kişiler gün boyunca sağlıksız atıştırmalıklardan da uzak durmaktadır. Sürekli yeme isteği bulunan ya da acıkan kişilerin gün içerisinde 2 adet kuru incir tüketmesi önerilmektedir. Bu şekilde daha sağlıklı gıda alımı gerçekleşmektedir. Yeme isteğini azaltarak ani gelen tatlı krizlerinin de uzun süreli önüne geçmeye başlamaktadır.

Kuru İncirin Cilde Faydaları Var mıdır?

Kuru incir cilt üzerinde antioksidan görevi üstlenmektedir. Akne oluşumunu engelleyerek var olan sivilceleri de zaman içerisinde tedavi etmektedir. Cilt sağlığını koruyan ve güçlendiren besinler arasında yer almaktadır.

Kuru İncirin Besin Değerleri Nedir?

Kuru incir içerisinde bulunan besin değerleri arasında toplamda 1 adet olgun kuru incirde 50 kalori bulunmaktadır. 12.7 oranında karbonhidrat, 0,7 gr oranında protein yer almaktadır. Lif bakımından zengin olan kuru incir içerisinde 2.0 gr lif bulunmaktadır. Potasyum oranı ise 136 mg olarak belirlenmiştir. Olgun kuru incir içerisinde 2 mg sodyum bulunmaktadır. Kalsiyum oranı 32.4 mg, demir oranı 0,41, A vitamini ise 2 gr olarak belirtilmiştir.

E Vitamini İçeren Doğal Kuru İncir İle Sağlıklı Beslenme

E vitamini içeren doğal kuru incir ile beraber sağlıklı beslenme gerçekleştirmek mümkündür. İçerisinde bulunan tanen ve steroller sayesinde kişi daha zinde hissetmektedir. Kan şekerini ve kolesterolü de belirli bir seviyede tutmaktadır. Ani şeker çıkışını da engellemektedir. Düzenli kullanım ile beraber tansiyon rahatsızlıklarını ve cilt üzerinde yara oluşumunu engellemektedir.

Devamı Devamı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.