Kapat
Hesap
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

10.png (582 KB)

Lokum

Lokum

En Taze Lokum Çeşitleri


Türk kültürünü ve tarihini en iyi şekilde ifade eden lokum, geleneksel tatlılar arasında yer almaktadır. Tüketicinin ağız tadına ve üreticinin hayal gücüne göre lokumlar çeşitlendirilmektedir. İçine ceviz, fındık ve kurutulmuş meyveler koyulabileceği gibi Antep fıstığı ve Hindistan cevizi gibi birçok malzeme eklenmektedir. Gerçek lokum tadına ulaşmak, ustalık ve tecrübe istemektedir.

Damak Zevkine Göre Farklı Lokum Çeşitleri

Lokumların içerisine katılan her malzeme, farklı bir lezzet vermektedir. Kendi aroması ile bu lezzetlere eşlik eden lokum her damak zevkine hitap etmektedir. Bayram gibi özel günlerde narlı ve Antep fıstıklı lokumlar sunulurken, mevlit gibi törenlerde güllü lokumlar sunulmaktadır. Lokuma rengin verilmesi için gıda boyası kullanılmaktadır. 

Bölgelere Göre Farklı Lokum Tatları

Bölgelere göre lokum çeşitleri değişiklik göstermektedir. Tüm Türkiye genelinde yapılan lokumlar, özel tatlar sunmaktadır. Tatlı krizlerinde el altında bulundurulan lokum çeşitleri hafif ve yumuşak olduğundan, kimi zaman hediye olarak tercih edilmektedir. Lokumların içeriğinde hangi malzemelerin olduğu, ilk bakışta rahatlıkla anlaşılmaktadır.

Hediyelik Lokum Çeşitleri

Yalnızca lezzetli bir tatlı anlamını taşımayan lokumlar, Türk geleneksel kültürüne göre birlik ve beraberliği simgelemektedir. Bundan dolayı tarih boyunca hediyelik lokum satın alınmaktadır. Özel günlerde veya ev ziyaretine gelen misafirlere lokum ikram edilmektedir. Farklı damak zevklerine ve kültürlere hitap eden lokum çeşitleri pek çok farklı şekilde üretilmektedir.

İyi Lokum Nasıl Olmalıdır?

İçinde ve üzerinde yabancı madde bulunmaması gerektiği gibi yumuşak ve kaygan bir dokuya sahip olması gerekmektedir. Elastiki yapıda olan lokum kendine has tat ve koku taşımaktadır. Dişin rahatlıkla kesebileceği sertlikte olan lokumlar, saydam bir görünüşe sahip olmaktadır. Oldukça sevilen besinler arasında yer alan lokum çeşitleri hemen hemen her evde bulunmaktadır.

Her bütçeye uygun olan lokum fiyatları alınacak miktara göre değişiklik göstermektedir. Lezzetli, taze ve kaliteli lokumlar için uygun fiyatlar belirlenmektedir. Uzun süre kavrulan lokum pekmez ve un birleşiminden yapılmaktadır. Dünyanın dört bir yanında sevilerek tüketilen Türk lokumu, özel günler dışında da beş çaylarını tatlandırmaktadır. Osmanlı döneminde saray lezzeti olarak tüketilen lokumlar, meyve aromaları ile çeşitlendirilmektedir.

Lokumun Sağlığa Olan Faydaları

Doyurucu ve besleyici bir gıda ürünü olan lokum çeşitleri sağlık açısından çok faydalı olmaktadır. Pekmez içerdiğinden, kansızlık gibi sorunların ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Enerjinin düşük olduğu günlerde adeta bir enerji deposu olmaktadır. Özellikle alternatif tıp uzmanları tarafından önerilen lokum daha fazla yemek yemenin önüne geçmektedir.

Her ne kadar evde de lokumlar yapılabilse de uğraşmamak ve kaliteli lokumlar yemek için satın alınmaktadır. Kaliteli lokum fiyatları ile istenilen lokum çeşidine ulaşılmaktadır. Özenilerek yapılan lokum çeşitleri her zaman lezzetli olmaktadır. Sultanlara yakışır bir lezzet sunan sultan lokumu, Osmanlı saray mutfağından günümüze kadar gelmiş bulunmaktadır.

Lokum Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hala geleneksel yöntemler ile üretilen lokumlar, Türk kahvesiyle birlikte servis edilmektedir. Şekerli bir tatlı olduğundan, şekersiz Türk kahvesi ile tüketilmesi önerilmektedir. Aynı zamanda çay ile tüketecek olanlar da çayı şekersiz olarak içmeyi tercih etmektedir. Deneyimli ustalar tarafından özenle hazırlanan lokum bütçe dostu olmaktadır. 

Herkesin istediği en kaliteli lokum fiyatları dijital ortama taşınmaktadır. Kökenleri eskiye dayanan lokum, yalnızca bir tatlı olarak görülmemektedir. Bademciklerde iltihap oluşmasını önlediği gibi vücutta biriken ödemi kontrol altına almaktadır. Enerjisini düşük hissedenler, lokum tüketerek enerjilerini toplamaktadır. Kaliteli ürünler kullanılarak yapılan lokum çeşitleri sofralardaki yerini almaktadır. Farklı lezzetleri bir arada bulunduran lokumlar, özel günlerde çok fazla talep görmektedir.

Nefis Lezzetli Lokumlar

Farklı ürünlerin en özel malzemeler ile birleştirilmesi sonucu oluşan lokum çeşitleri sahip olduğu iç malzemesiyle lezzet şöleni yaşatmaktadır. Firmamızın üretim hanesinde, geleneksel yöntemler kullanılarak lokum üretimi yapılmaktadır. En özel tarifler deneyimli ustalar tarafından yapılırken, en uygun lokum fiyatları belirlenmektedir.

Tazeliği, kalitesi ve farkı ilk tadılan andan itibaren hissedilmektedir. Çok fazla rağbet gören lokumlar, özel aromaları ile kendisine hayran bıraktırmaktadır. Kaliteden ödün verilmemesine rağmen lokum fiyatları son derece uygun olmaktadır. Müşteriler bütçelerine uygun düşecek şekilde siparişlerini vermektedir. En yeni lokum lezzetleri, müşteriler ile buluşturulmaktadır. Online sipariş kolaylığından faydalananlar, uygun lokum fiyatları ile alışverişini tamamlamaktadır.

Tatlı Anlar Yaşatan Hediyelik Lokumlar

Çok fazla ayrıcalık ile sıralanan hediye lokum çeşitleri özel günler için farklı tasarımlarla sunulmaktadır. Hem görüntüsü, hem de damaklarda bıraktığı lezzet ile hediye sahibinin gönlünü kazanmaktadır. Sevgili, yakın dost veya arkadaş için özel lokum çeşitlerinden faydalanılmaktadır. Sevilen kişi ile birlikte tatlı anlara eşlik edilmektedir.

Kime hediye edileceğine göre farklı aranjmanlardan oluşan lokumlarda, kutu görseline özen gösterilmektedir. Hediyelik lokum paketi seçeneklerinden faydalananlar, bütçelerine uygun lokum fiyatları ile hediyelerini satın almaktadır. Müşteriden gelen taleplere göre özel renk seçimi ve çalışmaları yapılmaktadır. Hazır hediyelik lokumlar tek tek sıralanmakta olup bütçe dostu fiyatları ile sevindirmektedir.

Kaliteli Lokum Çeşitleri

Tamamen kaliteli malzemelerden üretilen lokumlar, koruyucu madde içermemektedir. Yoğun bir lezzete sahip olan lokum çeşitleri için 0 doğal ürün garantisi verilmektedir. Başlı başına sağlık için faydalı olunduğundan, hemen herkes uygun lokum fiyatları ile alışverişini tamamlamaktadır. Şeker oranı düşük olduğundan, kimi zaman ara öğün olarak tercih edilmektedir. Her daim en taze ve kaliteli ürünler sunulmaktadır.

Özel bir etkinliğe katılacak olanlar, elleri boş gitmemek için lokum fiyatları incelemesi yapmaktadır. Her ne kadar lokum yapımı basit olsa da ustalık gerektirmektedir. Maharetli ustalarımızın ellerinde efsanevi bir tatlıya dönüştüğünden, gönül rahatlığı ile tüketilmektedir. Güneş ile doğrudan temas etmesi durumunda bozulacağından, dikkatli bir şekilde saklanmaktadır.

Kahvelerin Arkadaşı Olacak Çikolatalı Lokum

Kahve denilince hemen akla lokum gelmektedir. Kahvenin yanında verilen çikolatalı lokumlar, ağzı tatlandırmaktadır. Hediye olarak düşünülen çikolatalı lokum fiyatları uygun olmaktadır. Lokumun içine çikolata eklenmesi ile elde edilen bu lezzet, herhangi bir katkı maddesi olmadığından kısa sürede bozulmaktadır. Güneş görmeyen ve serin yerde saklanan çikolatalı lokumların bozulma süresi uzamaktadır.

Müşterilerin sipariş verdiği çikolatalı lokumlar, Türkiye'nin neresine olursa olsun hızlıca ulaştırılmaktadır. Online ödeme yöntemleri kullanılabileceği gibi kapıda ödeme de tercih edilebilmektedir. Güvenle tüketilen çikolatalı lokumlar, hijyen kurallarına uygun bir şekilde üretim tesislerinde üretilmektedir. Güne özel tasarım ile satışa sunulan çikolatalı lokumlar, romantik bir hediye olmaktadır.

Ünlü Türk Lokumu

Namı ve lezzeti tüm dünyaya yayılmış olan Türk lokumu, Türk mutfağının en eski lezzetleri arasında yer almaktadır. Mevlüt, bayram ve törenlerde hayır amacı ile dağıtmak veya misafirlere ikram etmek için tercih edilmektedir. Hem olmazsa olmaz bir ikramlık, hem de lezzetli bir hediyelik olarak düşünülmektedir. Türkiye'ye gelen neredeyse bütün turistler ülkelerine dönerken Türk lokumu götürmektedir.

Dünya üzerinde saygın bir lezzet olan lokum farklı şekillerde servis edilmektedir. Yumuşak yapıya sahip olan Türk lokumu, şeffaf ve parlak olmaktadır. Üzerinde yer alan pudra şekerinin kuru olmamasına özen gösterilmektedir. İnsanların rahatça ısırabileceği ve koparabileceği Türk lokumu, uzun yıllara dayanan bir geçmişe sahip olmaktadır. Tüm müşteriler bütçelerini yormayan uygun fiyatlı Türk lokumuna ulaşmaktadır.

Devamı Devamı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.