Toplam 164 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Toplam 164 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 7 ... 11

Kuruyemişler herkes tarafından çok sık tüketilen besinler olmaktadır. Özel günlerde, kutlama gibi organizasyonlarda, yemeklerden sonra tüketebileceğiniz bu besinler sağlığa da faydalı olmaktadır. Aynı zamanda herhangi bir mevsime de bağlı kalmadan, her zaman tüketebilen bir lezzettir. Kuruyemiş günlük hayatımızda çok fazla tükettiğimiz atıştırmalıklara denilmektedir. Hem ara öğünlerde hem de molalarda çok sık tüketimi yapılan bu ürünler kuruyemişçiler tarafından satışa sunulmaktadır.

Genelde pek çok kuruyemişçi her çeşit ürünü kaliteli bir şekilde satmak ister bu bakımdan da daima ürünlerinde yeni çıkan mahsulleri satmayı hedefler. Kuruyemiş firmaları karışık ya da tekli şekilde satışa sundukları ürünleri çok avantajlı bir şekilde müşterilerine sunmaktadır.

Genelde ürün bazında düşünülecek olursa kuruyemişçiler sadece bunlarla sınırlı kalmayıp, farklı pek çok ürünün de satışını gerçekleştirmektedir. Kahve, lokum ya da şekerleme gibi. Bu nedenler kuruyemişçiler çok farklı ve geniş bir ürün skalasına sahip olmaktadır. Ayrıca, çok geniş ürün seçenekleri sunmaktadır. 

Satışa Sunulan Kuruyemiş Çeşitleri

Kuruyemişler, keyifli sohbetler eşliğinde tüketilen atıştırmalıklar ve tatlıların içerisinde kullanılan lezzetler olarak satışa sunulmaktadır. Günlük hayatımızın vazgeçilmez yiyecekleri oldukları için de her semtin içinde olmazsa olmaz dükkanlar kuruyemişçi olmaktadır. Kuruyemişçilerde hangi ürünler tercih edilmektedir?
Kalabalık ailelerin keyifli sohbetlerinde tükettiği, ay çekirdeği tuzlu ve tuzsuz şekilde satışa sunulmaktadır.

Kuruyemişçilerde çok fazla tüketilen bu ürün uygun fiyatlı olmakta ve bunun yanında sağlık açısından da çok fazla katkısı bulunduğundan ötürü aşırıya kaçılmadan tüketilmesi gerekmektedir. Kaju çeşitleri de lezzetli tatları ile tüketicilerin vazgeçilmez ürünleri şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

Bağışıklık sistemini korumakta ve vücut direncini de arttırmaktadır. Aynı zamanda kaju, kuruyemiş çeşidi olduğu için sağlıklı yaşamı benimseyen bireyler için önemli bir atıştırmalık olmaktadır. Genelde kuruyemişçiler leblebi satışında da ön plana çıkıyor.

Kuruyemiş dükkanlarından gelen mis gibi leblebi kokuları kişileri bu dükkanlara çeker. Leblebinin tok tutan yapıları ile bir yandan kişilerin iştahı açılmakta diğer yandan da tokluk hissi yaşanmasına destek olunmaktadır. Günlük yaşantımızda da diyet listelerinde çok sık leblebiye rastlanmaktadır. 

Atıştırmalık ve Tatlı Malzemesi Kuruyemiş Çeşitleri

Ceviz çeşitlerine bakılacak olursa, kuruyemiş atıştırmalıkları içinde faydaları ile ön plana çıkıyor. Bununla birlikte pek çok tatlıya ve yemeğe de eklenmektedir. Tatlı içine ve üstüne süsleme katması olarak kullanılması mümkündür. Aynı zamanda çocukların da çok sık tüketmesi gereken kuruyemişler arasında olduğundan, ebeveynler okul çağında olan çocuklara sabah-akşam ceviz yedirmektedir.

Fıstık da hem yer fıstığı hem de Antep iç fıstık olarak tatlılarda kullanılan çeşitler arasında yer almaktadır. 
Günlük atıştırmalıklar arasında yer alan yer fıstığı, harika tatlarıyla yiyen kişilerin iştahlarını kabartıyor.

Yediden yetmişe tüm insanların sevdiği kuruyemiş çeşidi olan yer fıstıkları zengin besin içeriklerine de sahip olmaktadır. Lezzetindeki muhteşemliğin yanında sağlıklı olmaya da yardımcı oluyor. Ayrıca; ülkemizin dört bir yanında yetiştirilen kuruyemiş çeşitlerinden olan, Antep fıstığı, birçok kişi tarafından tüketilmektedir. 

Kuruyemiş Satın Alma 

Tüketiciler, kuruyemiş satın alma işlemlerinde pek çok özelliğe dikkat etmektedir. Bunların en başında da tazelik olmaktadır. Aslında hiç bir kuruyemişçi dükkanı da bayat bir ürünü müşterilerine sunmak istemez. Bu sebeple de kuruyemiş dükkanı çok hızlı tüketilen kuruyemişleri satan, taze ürünler bulunduran ve doğal bir tedarikçiye sahip olan dükkanlar olmalıdır.

Aynı zamanda ucuz kuruyemişçi olmak da son dönemlerde herkes için çok önemli bir kriter halini almıştır. Tedarikçi olan firmanın fiyatları ne oranda düşükse direkt satıcı kuruyemiş dükkanının fiyatları da aynı oranda düşük olmaktadır. Bunun sonucunda kaliteli ürünler ve düşük ücretler sunan ucuz kuruyemişçi çok büyük oranda müşteri kazanma şansını da yakalamaktadır. 

Kuruyemişçi Çalışma Şekilleri 

Kuruyemişçi dükkanına sahip olan kişiler ürünlerini sergilemek için en az 30 m² büyüklüğüne sahip bir alanda faaliyet göstermelidirler. Bununla birlikte 1 personel ile birlikte kolayca satış yapmaya başlayabilirler. Kuruyemişçiler dükkanlarında satışlarını arttırmak için kaliteden hiçbir zaman ödün vermemelidir. Daima taze ve doğal ürünleri müşteri ile buluşturmalıdır.

Bunun aksi olduğu zaman müşterilere hitap edemeyen bir dükkan şeklini alacak ve çok uzun ömürlü olmayacaklardır. Genelde kuruyemişçiler, tedarik alışverişlerini kuruyemiş borsası aracılığı ile güvenle yapabilir. Toptan satışlarında da uygun fiyatlı, doğal ürünleri satarak hem kaliteli hem de ucuz kuruyemişçi olarak müşterilerinin güvenini kazanmaktadır. 

Kuruyemiş Faydaları ve Saklama Özellikleri

Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan kuruyemişin pek çok çeşidi bulunmaktadır. Genelde kuruyemişlerin her şekli ve her türü faydalı olmaktadır. Fakat besin değeri bakımından en zengin olanlar; fındık, yer fıstığı, ceviz, badem, kabak çekirdeği, hurma, kuru kayısı, pestil, kuru incir, kuru siyah üzüm olmaktadır. Özellikle spor yapan kişiler için de sık sık kuruyemiş tüketmesi önerilmektedir.

Kuruyemişlerin başka bir özelliği de ağız kokularını yok etmeleridir. Düzenli bir şekilde kuruyemiş tüketen kişilerin ağız kokusu sorunu yaşamadığı da gözlemlenmektedir. Genelde bu kuruyemiş çeşitlerini düzenli ve devamlı tüketmek için, bu ürünleri toptan bir şekilde daha ucuza tüketilmektedir.

Kuruyemişler, naylon poşet ya da kese kağıdında saklanmamalıdır. Çünkü bu malzemeler hava geçirgenliğine sahip olduğundan ötürü besinlerin bayatlamasına neden olmaktadır. Aynı zamanda kuruyemişlerin stokladığı alanın ışık almaması ve de serin olması da çok önemlidir. Kuruyemişleri kilitli poşetler ile buzdolabında ya da cam kavanozlarda uzun zaman saklayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.