Toplam 49 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Toplam 49 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

Türk mutfağı denilince akla gelen birçok lezzet vardır. Dünya çapında beğeni toplayan bu lezzetler Türk kültürü ile özdeşleşmektedir. Bu lezzetlerden en dikkat çekeni ise lokum olmaktadır. Geleneksel tatlılarımızdan olan lokumun tarihi çok eski zamanlara kadar dayanmaktadır. Geleneksel tarif kullanılarak hala üretilen lokum halen hem günlük tüketimde hem de özel günlerde halen en çok tüketilen tatlı olmaktadır. 

Geleneklere bağlı kalınarak üretilen lokumda günümüzde yaşanan tek değişim içerisine eklenen farklı ürünler olmaktadır. Lokum çeşitleri farklı meyve özleri ve yemişler eklenerek çeşitlendirilmektedir. Bu alanda birçok farklı çeşidin olması tüketenlerin artmasına da neden olmaktadır. Sizlere sunmuş olduğumuz lokumların farklı çeşitleri ile ailenize ve sevdiklerinize ekstra güzel sunumlar yapabilir sohbetlerinizi tatlandırabilirsiniz. 

Lokum

Lokum geleneksel Türk mutfağının en önemli tatlıları arasında yer almaktadır. Osmanlı saraylarında bile en çok tüketilen tatlı olması ile birlikte tüm dünyada Türk lokumu önemli bir yer tutmaktadır. 5 ana malzeme ile üretilmesi hem maliyet açısından uygun olmasına hem de üretilmesinin kolay olmasına neden olmaktadır. 

Lokum üretiminde un, şeker, süt, vanilya ve tereyağı kullanılmaktadır. Ancak hem iç süslemesinde hem de dış süslemesinde oldukça farklı ve zengin malzeme kullanımı olabilmektedir. Sade olabileceği gibi farklı meyve özleri kullanılarak oldukça farklı lokum çeşitleri üretilebilmektedir. Sitemizde hemen hemen her damak tadına uygun lokum bulunmaktadır.

Lokum Çeşitleri

Kullanılan malzeme ile birlikte yöreden yöreye de lokum çeşitleri farklılık gösterebilmektedir. İçeriğinde kullanılan malzemeye göre lokum ismi de değişmektedir. Ülkemizde en çok tüketilen ve sevilen lokum türü sade, kaymaklı ve çifte kavrulmuş lokum olmaktadır. Onlarca farklı lokum çeşidi olması ile tüketici içinde zorlu bir seçim süreci başlamaktadır.

Lokum çeşitleri günlük hayatta en çok çay ve kahve gibi içecekler ile birlikte tüketilmektedir. Hindistan cevizli, Antep fıstıklı, vişneli, cevizli ve fındıklı gibi çeşitleri ile kaymaklı gibi çeşitleri de bulunmaktadır. Bunların haricinde üretimi gerçekleştirilen bölgenin özel ürünleri ile de lokum yapılabilmektedir.

Kaymaklı Lokum

Süt ve süt ürünleri hem lezzetli hem de sağlıklı besleyici ürünler olarak dikkat çekmektedir. Kaymak gibi özel tüketim ürünleri ise hemen hemen herkes tarafından sevilmektedir. Kaymak besleyici özelliğinin yanı sıra birçok tatlıyı özel kılan bir lezzettir. Kaymaklı lokumda aynı şekilde tadı ve görünümü ile en sevilenler arasında yer almaktadır.

Kaymaklı lokum fiyatları kullanılan ürünlere ve ekstra gereken uygulamalara özel olarak üretilmektedir. Genel olarak günlük olarak üretilmesi nedeni ile belirli bir saatten sonra bulmak zor olabilmektedir. Kaymaklı lokum üretiminde farklı yemişler ve meyvelerde kullanılabilmektedir. Sizler için vermiş olduğunuz siparişleri anında hazırlayarak sizlere ulaştırmaktayız. 

Çifte Kavrulmuş Lokum

Bazı lokum çeşitleri daha da lezzetli olması için kavrulmaktadır. Bu sayede lokumda kullanılan şeker ve diğer ürünler çok daha farklı ve lezzetli bir hal almaktadır. Bu lokumların yoğunluğunu artırmak için ise bazı tüketicilere özel çift kavrulma yapılmaktadır. Bu işlem sayesinde lokum içerisinde kullanılan ürünlerin tatları daha yoğun şekilde gelmektedir. 

Genellikle kahve gibi ürünlerin yanında verilen çifte kavrulmuş lokum doku olarak yumuşaklıktan çıkarak daha çıtır bir hal almaktadır. Ancak şekeri ile birlikte kahvenin yanında tamamlayıcı bir hal almaktadır. Çifte kavrulmuş lokum çeşitlerimiz sizler için özel olarak paketlenerek en taze şekilde sofralarınıza sunulmaktadır. En uygun lokum fiyatları için sitemizi tercih edebilirsiniz. 

Antep Fıstıklı Lokum

Antep fıstığı tadı ile ve sağladığı katkılar ile ülkemiz için önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle tatlılarda kullanılması ile tatlılara çok farklı lezzetler sunmaktadır. Antep fıstıklı lokumda bu özel tatlar arasında yer alırken en taze ve lezzetli hali ile sizlere sunulmaktadır. Antep yöresinden özel olarak seçilen fıstıkların kullanıldığı lokum çeşitleri sade olduğu gibi farklı meyve ürünler kullanılarak da üretilmektedir. 

Antep fıstıklı lokumlarımız özel olarak seçilen ürünlerden geleneksel yöntemlere bağlı kalınarak yapılmaktadır. Çifte kavrulmuş ve kaymaklı lokumlar ile de birleştirilebilir olması ile Antep fıstıklı lokum farklı formlarda sizlere sunulabilmektedir. 

Fındıklı Lokum

Fındık enerji veren bir lezzet topudur. Özellikle uygun bir oran ile kavrulması ile kullanıldığı ürüne çok farklı tatlarda katmaktadır. Fındıklı lokumlarda kullandığımız fındıklar Karadeniz bölgesinden özel olarak getirtilmektedir. Dünya' ya ün salmış bu lezzet ile geleneksel Türk tatlısı lokumun birleşimi de oldukça özel ve lezzetli olmaktadır. 

Fındıklı lokum fiyatları en uygun seçenekleri ile sizlere sunulurken oldukça farklı çeşit önerisi de bulunmaktadır. Fındıklı lokum siparişleriniz günlük olarak üretilen taze lokumlar olmak ile birlikte siparişinize özel paketlerde uzun süre tazeliğini koruyacak şekilde sizlere sunulmaktadır.

Hindistan Cevizli Lokum

Hindistan cevizi birçok ürün ile birlikte kullanılabilmektedir. Lokum ile kullanımında güzel bir görüntü ve tat sunmaktadır. Geleneksel olarak farklı şekilde üretilen lokum çeşitleri arasına ve üzerine Hindistan cevizi eklemesi yapılabilmektedir. Bu sayede zaten lezzetli olan lokum çok daha lezzetli olmaktadır. Onlarca farklı Hindistan cevizli lokum çeşitlerini sitemizden kolay ve güvenli bir şekilde alabilirsiniz. 

Lokum Fiyatları

Lokum birçok farklı çeşidi olan özel bir tatlıdır. Bu nedenle de lokum fiyatları değişiklik göstermektedir. En uygun lokum fiyatlarını bulabileceğiniz mağazamız hem en taze hem de en hesaplı ürünleri sizlere sunmaktadır. Lokum siparişleriniz özel olarak anlaşmalı kargo firmalarımızca adresinize ulaştırılmaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.