Toplam 9 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Toplam 9 ürün görüntüleniyor.


Kuruyemişler içerlerinde barındırdıkları yağ, mineral ve proteinler ile insan sağlığına oldukça yararlı besinler arasında yer almaktadır. Kuruyemiş olarak geçen besinler hem atıştırmalık olarak hem de yemeklerde ve tatlılarda lezzet vermesi amacı ile sıklıkla kullanılan ürünlerdir. Hem lezzetleri hem de sağlığa faydaları açısından öne çıkan kuruyemişlerin en faydalıları ve en tazeleri her daim sitemizde sizleri beklemektedir. 

Kuruyemişler içerisinde hem lezzeti hem de faydası ile ön plana çıkan besinlerden biriside kaju olmaktadır. Kaju kendisi ile aynı ismi taşıyan bir meyvenin sap kısmından elde edilen yemiş türüdür. Yumuşak olması, kokusu ve tadı ile kendine hayran bırakmaktadır. Doğada az olarak üretilmesi nedeni ile kuruyemişler içerisinde kaju fiyatları oldukça dikkat çekmektedir. 

Kaju Nasıl Elde Edilir?

Birçok yemiş ve meyve gibi atıştırmalık ürünler ağaçta ya da toprakta özel olarak yetiştirilmektedir. Bazı kuruyemişler ise meyvelerin sap ya da çekirdek kısımlarından elde edilmektedir. Genel olarak kuruyemiş olarak bilinen bu besinler yağ ve protein yönünden zengin olan ürünlerdir. Bu özelliklerini öne çıkararak lezzet oranlarını artırmak için ısıl işlem uygulanarak bu besinlerin kavrulması sağlanmaktadır. Bu işlem ile birlikte yemişlerin besin değerleri, lezzetleri ve içerilerindeki tuz gibi minerallerin oranları artmaktadır. 

Kaju doğada direkt olarak üretilen bir yemiş değildir. Kaju meyvesinin sap kısımlarının kurutulmasından elde edilmektedir. Kaju çeşitleri olarak ise çiğ, kavrulmuş ve soslu gibi farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bunun haricinde ise meyvesi de birçok kişi tarafından üretilmektedir. Özellikle vegan beslenmelerde toz halinde de kullanılmaktadır.

Kaju Çeşitleri

kuruyemişler arasında oldukça beğenilen bir besin olan kaju ve kajunun birçok çeşidi taze olarak sitemizde sizleri beklemektedir. Kaju çeşitleri arasından vereceğiniz siparişler özel olarak paketlenerek en taze şekilde sizlere ulaştırılmaktadır. Sizler için kaju çeşitleri arasında çiğ kaju, kavrulmuş ve çifte kavrulmuş kaju, soslu kaju, baharatlı kaju gibi farklı çeşitlerimiz bulunmaktadır. 

Kaju çeşitlerimizin tamamı günlük olarak özel bir şekilde getirtilmektedir. Sizler için özel paketli seçeneklerimiz arasında karışık kaju paketlerimizde yer almaktadır. kaju siparişlerinizin sizlere en taze şekilde ulaştırılması için özel olarak hava almayan ve tazeliğini koruyan doğaya ve sağlığınıza zarar vermeyecek ambalaj çeşitleri kullanmaktayız. 

Çiğ Kaju

Kaju meyvesinin sap kısmı kullanılarak elde edilen ve sadece doğal olarak kurutma işlemi yapılan yemiş çeşidine denilmektedir. Çiğ olarak tüketilen kaju diğer çeşitlerine göre daha besleyici ve yararlı olmaktadır. Bunun en büyük nedeni doğal olması ikinci nedeni ise kavrulma sonucu ortaya çıkan hücre patlaması ile oluşan yağ durumunun en az seviyede olmasıdır. 

Özellikle diyetisyenler tarafından atıştırmalık olarak her gün ara öğünlerde kaju tüketilmesi önerilmektedir. Çiğ kaju içerisinde yer alan yararlı mineraller kavrulmuş seçeneklerine göre çok daha fazladır. Veganlar tarafından da sağlıklı bir öğün olarak kaju ve kaju çeşitleri kullanılmaktadır. Direkt tüketimi haricinde toz olarak da tüketilmektedir. 

Kavrulmuş Kaju

Kaju çeşitleri arasında en çok tüketilen kavrulmuş olanları olmaktadır. Kajunun kavrulması ile birlikte içerisinde yer alan yağ hücrelerinin patlaması ile yağ oranı artmaktadır. Aynı zamanda tuz ve lezzet olarak da farklı ve güzel bir hal alması tüketenlerin beğenisini kazanmaktadır. Özel olarak kavrulan kajular ile tatlılarınıza ve yemeklerinize büyük lezzet katabilirsiniz. 

Çİfte kavrulmuş kajuda aynı şekilde en çok tercih edilen seçenekler arasında yer almaktadır. Genellikle tatlılarda sıklıkla kullanılmaktadır. Yoğunluğunun artması nedeniyle yaşanan tat ve doku değişimi ile birçok kişinin öncelikli tercihi olmaktadır. Tam kıvamında çifte kavrulmuş kaju çeşitlerimiz sizlerin damaklarında özel bir lezzet bırakmak için sizleri beklemektedir. 

Soslu Kaju Çeşitleri

Kuruyemişler sağlıklı atıştırmalıklar arasında yer almaktadır. Dengeli bir şekilde tüketilmesinin birçok faydası olduğu söylenmektedir. Bu anlamda sağlıklı atıştırmalıklarınıza hem çeşit hem de lezzet katmak için çeşitli soslar ve baharatlar ile özel çeşitler oluşturmaktayız. Soslu kaju çeşitleri ile sizlere cips tadında özel lezzetler sunmaktayız. 

Soslu kaju seçeneklerimiz özel olarak hazırlanan karışımlar ile hazırlanmaktadır. Günlük hazırlanan bu çeşitlerimiz ile farklı lezzetleri sizler ile buluşturmaktayız. Özel paketlerimiz sayesinde soslu kajularınız tap taze sofralarınıza ulaştırılmaktadır. 

Kajunun Faydaları

Kuruyemişler insan sağlığına faydalı besin ögeleri içermektedir. Özellikle vücudun gün içerisinde harcadığı enerjiyi toplaması ile öne çıkmaktadır. Kaju yağ ve protein oranı açısından zengin bir besin olarak dikkat çekmektedir. İçerdiği yağ ve protein oranı ile öne çıkan kaju insan sağlığı için faydalı olmaktadır. 

Dengeli ve yeterli tüketimde sağlığa birçok faydasının olması aşırı tüketimde ise oldukça zararlı olabilmektedir. Kaju özellikle diyetlerde ve hamileliklerde sıklıkla önerilmektedir. Bunun nedeni besleyici özelliğinin yüksek olması ile alakalıdır. Hamilelik ve emzirme döneminde önerilmesinin nedeni ise bu dönemlerde enerji tüketiminin fazla olması ile alakalıdır. Ayrıca annelerin süt oranını artırdığı da bilinen bir faydasıdır. 

Kaju Fiyatları

Kaju besleyici özellikleri ve lezzeti ile çok tercih edilmektedir. Kaju doğada az yetişen bir meyveden elde edilmektedir. Bu nedenle de kaju fiyatları yüksek sayılacak derecede olmaktadır. Ancak bizler sizler için en uygun kaju fiyatları sunmaktayız. Sizlerin mutluluğu ve samimiyetini kazanmak için en uygun kaju seçenekleri sitemizde yer almaktadır. Kaju fiyatları çeşitlerine göre de artış gösterebilmektedir. En uygun kaju fiyatları ve en lezzetli kaju seçenekleri için sitemizden hemen siparişinizi oluşturabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.