Halktan

Siirt Fıstık 500 Gr.

(0)
Daha Fazla :Fıstık
28015080000082
99,96 TL
Stoktan Hızlı Kargo
Taze ve Doğal
İade & Değişim
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat Koşulları
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Fıstık Siirt

  Siirt fıstığının olgun taneleriyle beraber Antep fıstığından daha çok farklı olan Fıstık Siirt'i kalorisi değeri bakımından ise yeri apayrıdır. Günlük olarak kavrulmuş Siirt fıstığı yenilmesi durumunda kötü kolesterol olarak bilinen LDL yüzde on iki oranına düştüğü bilimsel yönden kanıtlanmıştır.

  Kan glikozu ise yüzde on oranına düştüğü gibi şeker hastalığına karşı olarak koruyucu etki yaptığı gibi hususları tespit edilmiştir. Zengin demir yönünden B vitamini ve kalsiyum içeriği ile birlikte Fıstık Siirt'i kansızlık hastalığını önlediği gibi kilo alımına sebep olmadığı için yüksek antioksidan ile içeriğindeki nedenleriyle bir kaç kanser türlerine de çok iyi geldiği tespit edilmiş durumdadır.

  Siirt Fıstığı Kilo Yapar Mı?

  Siirt fıstığının özellikleri ise Antep fıstığı gibi yağlı ve kalorili olmamasıdır. Birçok yönden benzer olan kuruyemişler kadar kalori bulundurmadığı anlaşılmıştır. Uzmanlar tarafından yüz gr Siirt fıstığı beş yüz kaloriye denk geldiğini bildirmektedirler. Fıstık Siirt'inin fazla kalori içermemesinden dolayı bir miktar tüketilmesi durumunda tokluk hissi yarattığı bilinenlerin arasında yer almaktadır. Fıstık Siirt'i içerdiği yağın kendi beden tarafından ise tamamen emilmemesi sonucuyla vücut sağlığı korunur.

  Fıstık Siirt'inin Enerji Açısından Yönü

  Bir takım uzman tarafından yapılmış olan araştırmalarda zaten Fıstık Siirt'inin hücreleri kendisi tarafından emilmediğini göstermektedir. Bununla birlikte Hakeza Siirt fıstığının da tüketici dostu olduğu bilinmektedir. Hakeza Siirt fıstığını ise açarken harcadığımız enerjiden dolayı Siirt fıstığından almış olacağımız nerdeyse yüzde kırk bir oranında kullanmamız demek ve anlamına gelmektedir.

  Siirt Fıstığı Faydaları

  Zengin bir protein kaynağı yapısına sahip olmakta olan Siirt Fıstığında bulunan vitaminler ise şöyledir; A, E, C, B, B1, B6 vitaminleri bulunup bu yönden zengin bir besin kaynağı içeriğine sahiptir.

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.