Fıstık Tuzlu Lüks 500 Gr.

(0)
Daha Fazla : Fıstık
70,90 TL
Havale Fiyatı : 69,48 TL %2  İndirim

Tükendi

Tuzlu Fıstık

Fıstık tuzlu lüks olabilmesi için özel boyutlandırmalar yapılarak en büyük boyutlu olanların ayrılmasıyla elde edilmektedir. Boyutuna göre birinci sınıf olarak ayrılan fıstıklar doğal tuz kullanılarak kavrulur ve doyumsuz lezzetlerden biri olan tuzlu fıstık ortaya çıkar. Kuruyemişler arasında en çok tercih edilen tuzlu fıstık farklı içeceklerle veya sade bir şekilde yenilebilir. Toprak altında yetişen fıstıklarda zirai ilaçlar ve zirai gübreler kullanılmadan sadece doğal bir şekilde organik gübre ve su ile yetiştirilmektedir. Bu sebeple fıstık tamamen doğal ve besleyici özellikleri olan bir kuruyemiş türüdür.

Fıstık Tuzlu Lüks Faydaları

Fıstık her yaştan insanın severek tükettiği kuruyemişlerden birisidir. Fıstık tuzlu lüks tüketiminde insan sağlı açısından önemli vitamin ve mineraller bulunmaktadır.

Fıstığın faydalarından bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Safra taşlarının küçülmesini ve kaybolmasını sağlar
  • Depresyona karşı iyi gelir
  • Hafıza güçlendirir
  • Kalp dostu yağlar içerir
  • Kemik gelişimini destekler
  • Yara iyileştirme ve ağrı azaltma özelliği vardır
  • Fıstık kavrulmasında kullanılan doğal tuzlarda 82 farklı mineral bulunmaktadır. Fıstık tüketiminin insan sağlığı açısından hiçbir zararı olmamasına karşılık bazı hassasiyeti bulunan kişilerin dikkatli tüketmesinde fayda vardır.

Fıstık Tuzlu Lüks Tüketimi Nasıl Olmalıdır?

Fıstık her yaştan insanın tüketebileceği kuruyemişlerden biridir. Ancak fıstık bazı insanlarda doğuştan gelen bir alerjik reaksiyonu tetikleme yapabiliyor. Bu sebeple fıstığa karşı alerjisi bulunanların fıstığa karşı mesafeli veya dikkatli tüketmesi gerekmektedir. Fıstık kavrulmasında kullanılan doğal tuzların insan sağlığına önemli katkıları vardır.

Ancak tansiyon gibi tuza bağlı rahatsızlığı bulunanlar fıstık üzerinde bulunan kabukları temizleyerek tüketebilir. Bu iki grubun dışında kalanlar rahatlıkla günlük iki avuç fıstık tüketebilir. Fıstık tuzlu lüks tercih edenler bu fıstıkların üzerinde bulunan kabukları kolay bir şekilde temizleyerek lezzeti bozulmadan yiyebilirler.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.