ZENCEFİL TOZ
ZENCEFİL TOZ
ZENCEFİL TOZ

ZENCEFİL TOZ

Zencefil Toz

Çok yıllık bir bitki olan zencefilin yumru olan köklerinin toz haline getirilmesiyle elde edilen zencefil toz insanlar tarafından şifa kaynağı olarak kullanılır. Ayrıca yemek veya hamur işlerinde de baharat olarak tercih edilir.

Zencefil Tozunun En Önemli Faydaları

Sitede satılan zencefil tozu tam bir şifa kaynağıdır. Bu sebeple baharat olarak kullanımından daha çok sağlık için kullanılır.

Zencefil tozunun sağlık açısından en önemli faydaları şunlardır;

 • Grip veya soğuk algınlığının geçmesinde etkilidir.
 • Zencefil tozu mide bulantılarının giderilmesinde etkilidir. Özellikle hamileliklerde sıklıkla yaşanan bulantılarda kullanılabilir.
 • Enfeksiyonların giderilmesini sağlar.
 • Antioksidan zengini olan zencefil tozunun zeka geliştirici bir etkisi vardır. Hafızayı güçlendirerek ileri yaşlarda görülen Alzheimer hastalığının olmasını engeller.
 • Yumurta kanserinin geçmesi için de zencefil tozu kullanılır. Özellikle limonla birlikte kullanıldığında kistleri küçüldüğü kanıtlanmıştır.
 • Karaciğer hasarlarının giderilmesini de sağlayıcı etkisi vardır.
 • Anti eflamatuar özelliği taşıyan zencefil toz ağrı kesici olarak da kullanılabilmektedir.

Sizlerde bu rahatsızlıklar ve daha fazlası için şifa kaynağı olan zencefil tozunu satın almak isterseniz baharatlar kategorisinden sipariş edebilirsiniz.

Zencefil Toz Besin Değeri

Kategoride yer alan zencefil tozun 100 gramında 335 kalori vardır. 100 gramda bulunan karbonhidrat oranı 71.6, lif oranı 14.1, yağ oranı 4.2, protein oranı ise 9.0 g’dir. Bunlar dışında toz zencefilde A vitamini, demir, C vitamini, potasyum ve kalsiyum vardır.

Zencefil Toz Tüketimi

Sitede yer alan kategoride satılan zencefil tozun gerekli miktarda tüketilmesi gerekir. Bu baharat ve şifa kaynağının günlük tüketiminin en fazla 3 gr olması gerekir. Aksi durumda istenmeyen yan etkiler görülebilir. Şifa için kullanılacağı zaman ise bir çay kaşığı kadar kullanılabilir. Zencefil toz satın almak isterseniz 100 gr şeklinde alıp 3 gr halinde günlerce kullanabilirsiniz.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül