Toplam 9 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Toplam 9 ürün görüntüleniyor.
Yer Fıstığı


Fıstık çoğu kişi için vazgeçilmez ve favori çerezlerdendir. Özellikle ülkemizde sıkça tüketilir. Fıstığın tohumu oldukça yağlıdır. Öyle ki tohumunun içinde en az %45 en fazla %60 oranında yağ bulunur. Protein bakımından da oldukça zengin bir besin olan fıstığın içinde %30 protein bulunur. İçinde sadece bunlar yer almaz. Oldukça zengin bir besindir. İçerisinde bolca karbonhidrat ve vitamininde mevcut durumdadır. Fıstık ayrıca dünyada en çok tüketilen kuruyemiş olarak bilinir. Fıstık sadece ülkemizde değil pek çok ülkede tüketilen kuruyemiştir. Ülkemizdeki kabuklu yer fıstığı ise pek çok ülkeye ihraç edilir.

Sağlıklı ve dengeli beslenmede fıstık tüketimi oldukça büyük önem taşır. Geçmişi çok eskilere dayanır. Öyle ki Osmanlı zamanından bu zamana kadar gelmiştir. Ülkemizde fıstık bazı yemeklerin içinde dahi kullanılıyor. Yemeklerin yanı sıra tatlılarda da bol bol tercih ediliyor. Yer fıstığı kilo aldırmayan, aksine sağlıklı bir atıştırmalıktır. Bu yüzden de diyet yapan kişiler bol bol yer fıstığı tüketirler. Fıstığın her bir şeyi farklı yerlerde kullanılır. Çünkü sapı kuru ot olarak kullanılır. Kabuğu bile çeşitli yerlerde, çeşitli şekillerde kullanılır. Görüldüğü üzere fıstık oldukça sevilen, lezzetli ve oldukça faydalı bir besindir.

Tohumu Hakkında Bilgiler 

Yer fıstığının tohumunda bolca E vitamini bulunur. Ancak tohumunda A,C,D vitaminleri çok azdır. Bu yüzden yer fıstığı tohumu ile üretilen ürünler eksik vitaminler sebebiyle dışarıdan ekstra vitamin katılır.

Yer Fıstığının Faydaları Nelerdir?

Öyle çoktur ki yer fıstığı faydaları saymakla bitmez. Sağlığa birçok faydası vardır. İçeriğinde fazlasıyla protein,lif ve karbonhidrat bulunur. Tabii yer fıstığı faydaları sadece bununla sınırlı değil. Yer fıstığı vitamin ve mineral açısından da oldukça zengin bir besindir. Eğer yüksek kolesterolden şikayetçiyseniz yer fıstığı tüketmek çok doğru olacaktır. Çünkü yer fıstığının yüksek kolesterol düşürme özelliği vardır. Kan şekerini düşürmek yer fıstığı faydaları arasındadır. Bu yüzden diyabet hastalarına bol bol yer fıstığı tüketmeleri önerilir. Genç bir cilde sahip olmak istiyorsanız yer fıstığı tüketmek gerekecektir. Çünkü yer fıstığı faydaları arasında yer fıstığının cildi genç tutması vardır.

Kansere karşı da faydaları bulunan yer fıstığının, özellikle mide ve kolon kanserine daha fazla faydaları bulunur. Omega3 yer fıstığı faydaları arasındadır. Omega3 sayesinde yer fıstığı tüketen kişiler daha güçlü saçlara sahip olurlar. Fakat yer fıstığı alırken bazı dikkat etmeniz gereken unsurlar var. Bir kere yer fıstığının taze olmasına çok dikkat etmeniz lazım. Eğer satın aldığınız yer fıstığı taze değilse sağlığınız ciddi olarak etkilenebilir.

Yer Fıstığı Çeşitleri Nelerdir?

Yer fıstığı sadece tek bir çeşitle sınırlı olan bir kuruyemiş değildir. Birçok yer fıstığı çeşitleri bulunur. Yer fıstığının tüketime göre iki çeşidi bulunuyor. Bunlar tuzsuz ve çiğ yer fıstığı veya tuzlu kavrulmuş fıstıktır. Çeşide göre de fiyatlar arasında değişiklikler mevcut. Kabuklu yer fıstığının bazı yerlerde adı çiğ fıstıktır. Bu kabuklu yer fıstığı yemeklerde oldukça fazla kullanılır. Yer fıstığını tuzsuz bir şekilde tüketmek isteyen biri kavrulmuş yer fıstığı yerine kabuklu yer fıstığı tüketir. Kavrulmuş yer fıstığı sizlere ulaşıncaya kadar farklı farklı aşamalardan geçer. Ama bu aşamalar fıstığın faydalarını azaltır.

Her aşamadan sonra bazı besin değerlerini yitirerek aynı besin değerleri ile kalmaz. Uzmanlar tarafından tercih edilen yer fıstığı çeşitleri arasında kabuklu yer fıstığı vardır. Görüldüğü üzere yer fıstığı çeşitleri farklıdır. Birisi hiçbir işlemden geçmezken, diğeri bazı işlemlerden geçer. Fakat yer fıstığı çeşitleri arasında olan kabuklu yer fıstığı, kavrulmuş yer fıstığına göre daha fazla sağlıklı ve uzmanlar tarafından da sıkça tercih edilen yer fıstığı çeşitleri arasında yerini alır.

Yer Fıstığı Fiyatları Nedir? 

Fıstık bu kadar kıymetli ve lezzetli bir besin olunca haliyle yer fıstığı fiyatları merak ediliyor. Çünkü fıstık ülkemizde çok fazla tüketilen bir besin. Çok fazla şekilde de talep ediliyor. Bu yüzden de yer fıstığı fiyatları oldukça fazla yakından takip ediliyor. Yer fıstığı ve birçok çeşit kuruyemiş türünü en kaliteli ve en uygun fiyatlarla müşterilerinin memnuniyetine sunan Halktan pazar yer fıstığının her çeşidini ve en tazesini fıstık severlere ulaştırıyor. Halktan pazarda yer fıstığı fiyatları şu şekilde sıralanıyor;


Görüldüğü üzere Halktan pazar yer fıstığının her çeşidini en uygun fiyatlarla müşterilerinin hizmetine sunuyor. Fakat yer fıstığı fiyatları arasında şöyle bir fark vardır. Kabuklu yer fıstığı, kavrulmuş yer fıstığı fiyatları ile kıyaslandığında fiyatı daha azdır. Kavrulmuş yer fıstığı bazı işlemlerden geçmesinden dolayı biraz daha pahalı olabilir. Zaten kabuklu yer fıstığı kavrulmuş yer fıstığına göre çok daha fazla sağlıklıdır. Hem daha sağlıklı, hem daha hesaplı olmasından dolayı kabuklu yer fıstığı daha fazla rağbet görür.

Yer fıstığı sipariş etmek istediğinizde, kabuklu yer fıstığı gramaj cinsinden yer alır. Satın alım işleminden sonra sipariş detayını belirtir işleminizi tamamlarsınız. Halktan pazar ile sipariş ettiğiniz ürünler en kısa zamanda özel vakumlu paketlerle belirtmiş olduğunuz adresinize sorunsuz ve tam bir şekilde teslim edilir. Ayrıca Halktan pazar güvenli ödeme garantisi sunar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.