Limon Tuzu (Sitrik Asit) 500 Gr.
Limon Tuzu (Sitrik Asit) 500 Gr.
LİMON TUZU (SİTRİK ASİT) 500 Gr.

Limon Tuzu (Sitrik Asit) 500 Gr.

Fiyat : ₺8,95(KDV Dahil)

Adet

Artır Azalt
"

Limon Tuzu (Sitrik Asit)

Limon tuzu (sitrik asit), deyince akla ilk gelen soru, normal tuz gibi olup olmadığıdır. Limon tuzu, görünüş olarak, normal sofra tuzuna, hiç benzemez. Daha kalın yapılı ve parlak beyaz rengindedir. Limon tuzu, daha çok, portakal, limon, mandalina, gibi meyvelerde bulunur. Kimyasal sitrik asittir.

Bunun için öğrenciler, fen bilgisi derslerin de, limon tuzunu, birçok deney de kullanırlar. Bunun için, dikkatli olunması gerekir. Limon tuzu, sağlığımız için, oldukça yararlı ve önemlidir. Günümüzde, sağlıklı beslenmeye olan ilgi çok fazla. Bunun için kadınlar da, evlerinde birçok, alanda limon tuzunu, kullanıyorlar. Kadınlar da, en fazla, limon tuzunu temizlik alanında kullanıyorlar. Birçok alanda, faydası olan limon tuzu, çok talep görüyor.

​​​Limon Tuzu Nereler de Kullanılır?

Limon tuzu, daha çok temizlik alanında kullanılıyor. Temizlik dışında, çeşitli diyetler de, yemeklerde de kullanılabiliyor. Limon tuzu çok kullanışlı bir malzemedir. Yiyecekleri, bozulmasın diye muhafaza ederken, kötü kokuyu da engeller. Limon tuzu, çocuklar için çok güzel bir deney malzemesidir.

Ayrıca, lavabolarınız tıkandığı zaman, iyi bir lavabo açıcıdır. Limon tuzunun, kullanım alanları oldukça fazladır. Limon tuzunu, aktarlarda veya marketlerde bulabilirsiniz. Aktarlardan aldığınız her şey, daha güvenlidir. Çünkü aktardakiler, daha çok, sağlık bakanlığının, iznine tabi tutulan ve sürekli denetim yapılan yerlerdir. Durum böyle olunca, daha kaliteli bir alışveriş, yapmış oluyorsunuz.

Limon Tuzunun Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Limon tuzu, zayıflamadan, yemeklere, temizlikten, deneylere kadar her yerde kullanılır. Her ürün kullanımında olduğu gibi, limon tuzu kullanımının, avantajının yanı sıra, dezavantajı da vardır. Eğer alerjik bir yapıya sahipseniz, limon tuzunu kullanmamalısınız. Ayrıca, limon tuzu, çocukların ulaşamayacağı, yüksek yerlere konulmalıdır. Limon tuzu hakkında ki, bilgilere, aktarlardan ya da internetten ulaşabilirsiniz.

​​​​​

"
Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül