LEBLEBİ ŞEKERİ RENKLİ DUBLE
LEBLEBİ ŞEKERİ RENKLİ DUBLE
LEBLEBİ ŞEKERİ RENKLİ DUBLE

LEBLEBİ ŞEKERİ RENKLİ DUBLE

Renkli Leblebi Şekeri

Leblebi şekeri renkli duble kaplamasıyla leblebi lezzetine yeni bir anlam kazandırmıştır. Tarım cenneti ülkemizin en özel nohutlarının toplanarak kavrulmasıyla elde edilen leblebi üzerine yapılan renkli şeker kaplamasıyla leblebi şekerleri yapılmaktadır. Ülkemizde oldukça eski bir geçmişe sahip olan leblebi şekeri herkesin severek yediği özel bir kuruyemiş olarak bilinmektedir. Leblebi şekerini özellikle çocuklar severek yese de her yaştan insanın beğendiği bir tattır. Leblebi şekeri imalatında hiçbir şekilde sağlık yönünden zararlı katkı maddesi bulunmamaktadır.

Leblebi Şekeri Renkli Duble Nasıl Yapılıyor?

Leblebi ülkemizde en fazla yetişen tahıllardan birisi olan nohuttun uygun yöntemlerle kavurulmasından oluşmaktadır. Leblebi şekeri renkli duble kaplamasında yerli üretim şeker pancarından elde edilen şekerler kullanılarak yapılmaktadır.

Şekerin renklendirilmesinde Türk Standartlarına uygun olarak üretilmiş ve sağlığa hiçbir zararı olmayan gıda boyaları ve doğal meyve özlerinden elde edilen aromalar kullanılmaktadır. Hormon ve zirai gübre kullanılmadan yetiştirilen nohutlar yumuşaması için belirli bir süre ıslatıldıktan sonra özel ocaklarda kavurulmaktadır. Kavrulan nohutların üzerine farklı renklerde hazırlanan şeker karışımları eklenerek leblebi şekerleri yapılmaktadır.

Leblebi Şekeri Renkli Duble Faydalı Mı?

Nohut tahıl olarak en sağlıklı ürünlerden birisidir. Nohutun kavrulmasıyla leblebi elde edilir ve bu leblebiler de şeker pancarından üretilen sağlıklı şekerlerle kaplanır.

Leblebi ve şekerin insan sağlığına faydaları şöyledir;

 • Kansızlık sorununu engeller,
 • Magnezyum, demir ve kalsiyum içerir,
 • Enerji verir,
 • Folik asit içerir,
 • Emziren annelerin süt kalitesini artırır,
 • Bağırsak sistemlerini düzenler,
 • Kabızlık ve şişkinliği önler,
 • Zengin bir lif kaynağıdır,

Tahıl olarak nohut insan sağlığı için önemli bir besin kaynağıdır. Nohutun kavrularak ve renkli şekerle kaplanmasıyla elde edilen leblebi şekeri renkli duble olarak aynı besin değerlerinin vücuda alınmasını sağlamaktadır.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül