LEBLEBİ SARI DUBLE
LEBLEBİ SARI DUBLE
LEBLEBİ SARI DUBLE

LEBLEBİ SARI DUBLE

Fiyat : ₺6,95(KDV Dahil)

Adet

Artır Azalt

Sarı Leblebi

Leblebi sarı duble ülkemizin gelir kaynaklarından biridir. Çocukluğumuzdan beri severek tükettiğimiz sarı leblebi, bilinen eski ve çok fazla işleme tabi tutulmayan leblebi türüdür. Atalarımızın sözlerine bile konu olan “leb demeden leblebiyi anlamak” deyimi, leblebinin toplumumuzda ne kadar çok benimsendiğini göstermektedir.

Sarı Leblebi Nerelerde Yetişir ve Nasıl Yapılır?

Bilindiği gibi Çorum’da üretilen leblebi, ülkemizin her bölgesine rahatlıkla ulaştırılmaktadır. Yıllar öncesi tarlalarda yetiştirilen nohutlar, Şeyh Murat Gazi tarafından ısıya tabi tutularak kavrulmasıyla ortaya çıkmış bir lezzettir. İç Anadolu ve Ege Bölgesi, leblebinin üretildiği bölgeler arasında yer alır. Lakin leblebinin en hası ve en lezzetlisi tabi ki yıllardır üretimi yapılan Çorum’dan çıkmaktadır.

Sarı Leblebinin Faydaları Nelerdir?

Leblebi sarı duble, üretilen leblebi çeşitlerinden en eski çeşididir.

Tadı hala vazgeçilmez olan sarı leblebinin faydaları da oldukça fazladır;

 • İçerisinde bulunan kalsiyum sayesinde kemik gelişimini destekleyen önemli besin kaynağıdır.
 • Her türlü mide rahatsızlıklarına çare olmaktadır.
 • Hamilelikte cepten hiç eksik edilmeyen besleyici ve mide bulantıları engelleyici bir besindir.
 • İçerisinde yer alan zengin vitamin ve mineraller sayesinde vücudu tok tutar.
 • Süt attırıcı bir özelliğe sahip olan leblebi anneler için iyi bir besindir.
 • İshali kesme özelliğine sahiptir.
 • Cilde güzellik katar ve yaşlanmayı geciktirmektedir.

Sarı leblebinin daha bilinmeyen çok faydası olsa da tüketiminde çok aşırıya kaçmamak gerektiğini de söylemek gerekir.

Sarı Leblebinin Besin Değeri Nedir?

Leblebi sarı duble zengin bir içeriğe sahiptir. 100 gr sarı leblebinin içerisinde toplamda 5 gr yağ bulunmaktadır. Yağ oranı neredeyse yok denecek kadar azdır. 58 gr karbonhidrat yer almaktadır. Ayrıca lif oranı 7.5 gr, protein oranı da 19 gr yer almaktadır. A ve C vitamini açısından da zengin bir içeriğe sahiptir. Bunların dışında sodyum, potasyum, kalsiyum ve demir içerdiği için günlük belirlenen ölçüde tüketilmesi gereken önemli bir besindir.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül