KÖFTE HARCI
KÖFTE HARCI
KÖFTE HARCI

KÖFTE HARCI

Katkısız Köfte Harcı

Restoranlarda yenilen tatlarda köftelerin yapılması için katkı maddesi içermeyen köfte harcı kullanmak yeterlidir. Belirli ölçülere göre özel olarak seçilen baharatların karışımıyla hazırlanan köfte harcını kullanarak en lezzetli köfteleri hazırlayabilirsiniz. Kıymanın köfteye dönüşebilmesi için baharatlarla yoğrulması gerekmektedir.

Köfte harcını evde bulunan baharatlarla hazırlamaya çalışmak çoğu zaman aradığınız lezzetin tutturulmasında yetersiz kalmaktadır. Bu sebeple hazırlamak istediğiniz köfte miktarına göre özel ayarlanmış köfte harcı kullanarak damak tadınıza uygun köfteleri hazırlayabilirsiniz.

Köfte Harcı Malzemeleri

Köfteler farklı farklı baharat karışımları hazırlanarak çeşidine göre lezzet kazanmaktadır.

Genel olarak köftelere herkesin alıştığı lezzeti veren baharatlardan bazıları şöyledir;

 • Karabiber
 • Kimyon
 • Tuz
 • Toz biber
 • Galeta unu
 • Kekik
 • Yenibahar
 • Köri
 • Sarımsak
 • Yağ
 • Soğan (öğütülmüş ve kurutulmuş)

Damak tadınıza uygun bir köfte hazırlamak için bu malzemelerin en uygun miktarlarda belirlenerek harmanlanması gerekmektedir. Köfte harcı kullanılarak yapılmak istenilen köfteler için (İsteğe göre tuz dışında) hiçbir malzemeye ihtiyaç duyulmaz.

Köfte Harcı ile Köfte Nasıl Hazırlanır?

Köfte harcı karışımı yarım kilo veya bir kilo kıyma için özel ölçülerde paketlenmektedir. Tamamen doğal baharatlar ve ürünler kullanılarak hazırlanan köfte harcı öncelikle hafif ılık bir su ile (yarım kilo kıyma için yarım çay bardağı, bir kilo kıyma için bir çay bardağı ılık su) eklenerek karıştırılmalıdır. Hazırlanan karışımın üzerine kıyma eklenerek malzemelerin birbirine karışması için en az 10 – 15 dk. yoğrulmalıdır.

Tüm malzemelerin karıştığından emin olunduktan sonra damak tadınıza göre biraz daha tuz ilave edilebilir. Sonra köfte karışımından yapmak istediğiniz köfte boyutuna göre parçalar alarak elinizde köfte şekli verilmedir. Köfte harcı kullanılarak hazırlanan köftelerin pişirilmeden önce bir saat kadar buzdolabında dinlendirilmesi köftenin daha lezzetli olmasını sağlayacaktır.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül