KEKİK
KEKİK
KEKİK

KEKİK

Kekik

Buram buram kokusuyla kekik her evin mutfağında olmazsa olmaz baharatlardan birisidir. Kekik mutfaklarda birçok yemek, salata ve ızgara etlerin tatlandırılmasında kullanılmaktadır. Kekik doğal ortamlarda yetişen ve hiçbir şekilde zirai veya katkı kullanılmayan özgün bir bitkidir. Genel olarak tarım alanlarında yetişmeyen kekik için en uygun ortamlar dağlardır. Kekikte bulunan doğal aroma onu tüketen hayvanların etlerine kadar geçer ve kekik yiyen hayvanların etlerinin lezzetli olmasını sağlayan etkenlerden birisi de budur. Et, tavuk ve balıkların marine edilmesinde de bu sebeple kekik tercih edilmektedir.

Kekik İnsan Sağlığı İçin Faydalı Mı?

Kokusuyla herkesi büyüleyen kekik sağlık için de bir koruyucu kalkan oluşturmaktadır.

İnsan sağlığına kekik tarafından sağlanan faydaları şu şekilde sayılabilir;

 • Kalp sağlığını koruyucu
 • Kolesterol düzenleyici
 • Bağışıklık sistemini güçlendirici
 • Kansere karşı direnci artırıcı
 • Sindirim sistemi düzenleyici
 • Adet düzenleyici (Kadınlarda)
 • Göz sağlığını koruyucu
 • Solunum yolu rahatsızlıklarını giderici
 • Gaz giderici
 • İştah açıcı
 • İdrar söktürücü

Kekik bitkisinin bunlara benzeyen ve klinik olarak kanıtlanmış birçok faydası bulunmaktadır. Kekik farklı yöntemler kullanılarak tüketilebilen bir bitkidir.

Kekik Kullanılan Yerler Nelerdir?

Kekik bitkisini bütün olarak veya parçalanmış şekilde kaynamış suda demleyerek çay şeklinde içilebilmektedir. Kekik bitkisinin farklı yöntemler kullanılarak elde edilen yağı vücudun farklı bölgelerinde meydana gelen rahatsızlıkların giderilmesi için sürülerek kullanılmaktadır. Kekik et, tavuk ve balıklara lezzet vermek için baharat şekline getirilerek kullanılmaktadır.

Kekik salatalara ve yemeklere katılarak farklı tatların oluşması sağlanmaktadır. Solunum yolları, mide ve idrar yollarında meydana gelen sorunların çözülmesi için kekik çay şeklinde içilerek tedavi amaçlı kullanılmaktadır. İştahsız çocuk ve yetişkinlerin sorunlarında ve sindirim sistemlerinde parazit (solucan, kurt) oluşumlarının giderilmesinde kekik etkili bir çözüm yolu olarak kullanılmaktadır.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül