KARA BİBER TANE
KARA BİBER TANE
KARA BİBER TANE

KARA BİBER TANE

Kara Biber Tane

Karabiber tane olarak veya toz halinde yüzyıllardır sofraların vazgeçilmez lezzetlerin yapılmasında büyük yardımcı olan baharat türüdür. Karabiber zayıflatmasının yanı sıra birçok faydaları ile de ön plana çıkar. Bundan dolayı hem diyet listelerinin hem de yemek tariflerinin vazgeçilmez ürünüdür.

Bilim dünyasında Karabiber piper nigrum olarak bilinen karabiber kurutulmuş bir meyvedir. İlk olarak Hindistan’da kullanılmaya başlanmıştır. Daha sonra hemen hemen bütün ülkelere yayılmıştır. Karabiberin çok hafif acımsı bir tadı vardır ancak çoğu hastalığın da devasıdır.

Siyah boncuk şeklinde toplanan Karabiber tane şeklinden sonra öğütülerek toz halini alır. Karabiber insan sağlığı açısından oldukça önemlidir. Karabiber solunumu rahatlatır, sinüzit ve burun tıkanıklığı gibi can sıkıcı durumlarda doğal tedavi ürünüdür.

Karabiberin Özellikleri

 • Karabiber ılıman bitki örtüsünü ve nemli ortamları çok sever ve böyle ortamlarda daha rahat yetişir.
 • Karabiber meyve halinde siyah, beyaz ve kırmızı renklerde yetişebilir. Ancak nadiren yetişen beyaz Karabiber meyvesi özel şartlarda daha rahat gelişir ve yetişir.

Bu işlemlerden geçtikten sonra meyveler tam olgunlaşmadan toplanır ve kurumaya sevk edilir. Güneşte kurutulan karabiber tane halinde de bırakılır öğütülerek toz haline de çevrilir.

Karabiber Nasıl Kullanılır?

Karabiberin genellikle kış mevsiminde kullanılma oranı artış gösterir. Karabiber çorbalar başta gelmek üzere bütün yemeklerde insanların vazgeçilmez baharatıdır. Çoğu kişi pişen çorba üzerine de tekrar hafif bir şekilde dökerek de karabiberi tüketir. Türk mutfağında Karabiber en çok pilav üzerinde kullanılır ve pilava ayrı bir lezzet katar. Bunun yanı sıra soğuk algınlığına pekmez ile karıştırılıp da kullananlar vardır. Karabiber tane olarak bazı insanlar tarafından ilaç niyetine de yutularak kullanılır.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül