Kara Biber Tane 250 Gr.
Kara Biber Tane 250 Gr.
KARA BİBER TANE 250 Gr.

Kara Biber Tane 250 Gr.

Fiyat : ₺15,35(KDV Dahil)

Adet

Artır Azalt

Kara Biber Tane

Karabiber tane olarak veya toz halinde yüzyıllardır sofraların vazgeçilmez lezzetlerin yapılmasında büyük yardımcı olan baharat türüdür. Karabiber zayıflatmasının yanı sıra birçok faydaları ile de ön plana çıkar. Bundan dolayı hem diyet listelerinin hem de yemek tariflerinin vazgeçilmez ürünüdür.

Bilim dünyasında Karabiber piper nigrum olarak bilinen karabiber kurutulmuş bir meyvedir. İlk olarak Hindistan’da kullanılmaya başlanmıştır. Daha sonra hemen hemen bütün ülkelere yayılmıştır. Karabiberin çok hafif acımsı bir tadı vardır ancak çoğu hastalığın da devasıdır.

Siyah boncuk şeklinde toplanan Karabiber tane şeklinden sonra öğütülerek toz halini alır. Karabiber insan sağlığı açısından oldukça önemlidir. Karabiber solunumu rahatlatır, sinüzit ve burun tıkanıklığı gibi can sıkıcı durumlarda doğal tedavi ürünüdür.

Karabiberin Özellikleri

 • Karabiber ılıman bitki örtüsünü ve nemli ortamları çok sever ve böyle ortamlarda daha rahat yetişir.
 • Karabiber meyve halinde siyah, beyaz ve kırmızı renklerde yetişebilir. Ancak nadiren yetişen beyaz Karabiber meyvesi özel şartlarda daha rahat gelişir ve yetişir.

Bu işlemlerden geçtikten sonra meyveler tam olgunlaşmadan toplanır ve kurumaya sevk edilir. Güneşte kurutulan karabiber tane halinde de bırakılır öğütülerek toz haline de çevrilir.

Karabiber Nasıl Kullanılır?

Karabiberin genellikle kış mevsiminde kullanılma oranı artış gösterir. Karabiber çorbalar başta gelmek üzere bütün yemeklerde insanların vazgeçilmez baharatıdır. Çoğu kişi pişen çorba üzerine de tekrar hafif bir şekilde dökerek de karabiberi tüketir. Türk mutfağında Karabiber en çok pilav üzerinde kullanılır ve pilava ayrı bir lezzet katar. Bunun yanı sıra soğuk algınlığına pekmez ile karıştırılıp da kullananlar vardır. Karabiber tane olarak bazı insanlar tarafından ilaç niyetine de yutularak kullanılır.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül