Kapat
Hesap
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Kabak Çekirdeği Tuzsuz 1 Kg.

(0)
Daha Fazla : Kabak Çekirdeği
239,90 TL
Havale Fiyatı : 235,10 TL %2  İndirim

Tükendi

Kabak Çekirdeği

Kabak çekirdeği tuzsuz formu oldukça uzun zamandır mineral çinko kaynağı olarak değer görmektedir ve Dünya Sağlık Örgütü de bu besinin tüketimini herkese tavsiye etmektedir. Az da olsa belirli ölçülerde yemek bile kişiye önemli düzeyde sağlıklı yağ, magnezyum ve çinko sağlar.

Ayrıca içindeki zengin mineraller sayesinde hastalığa karşı vücudun direnmesine ve iltihabı kurutmaya yardımcı olabilecek antioksidanlarla doludur. Araştırmalar, hem kendisinin hem de yağının prostat sağlığının korunmasında etkili olduğunu bizlere göstermektedir. Düşük çinko seviyeleri, sperm kalitesini düşürmek için bağlandığından, tohumların çinko içeriği de erkek fertilitesini destekleyebilir.

Kabak Çekirdeği Mucizeleri

Düzenli ve doğru miktarlarda tüketildiğinde, çoğu sağlık sorunlarını gidermesinde yardımcı olduğu gözlemlenmiştir. Bunlar arasında özellikle kalp rahatsızlıklarına, mesane rahatsızlıkları ve ayrıca bazı kanser türlerine karşı koruma sağlaması ve diyetlere kolayca dahil edilmesi bulunmaktadır. Sahip olduğu sayısız minerallerin yanı sıra, bu güçlü tohumlar karotenoidler ve E vitamini de dahil olmak üzere hücre koruyucu antioksidanlarla doludur.

Kabak Çekirdeğinin Faydaları Nelerdir?

Tek başına önemli bir besin kaynağı olan kabak çekirdeği tuzsuz tüketildiğinde insan vücudu için birçok faydaları vardır.

Bunlar arasında şunlar mevcuttur:

  • Kabak çekirdeği magnezyum ve diğer mineraller bakımından zengindir.
  • Kan şekerini kontrol etmeye yardımcıdır
  • Antioksidan bakımından zengindirler.
  • İçerisinde saçların uzamasında etkili olan biotin fazlasıyla mevcuttur.
  • Kabak çekirdeği bağışıklık sistemini artırır
  • Sperm kalitesini ve sayısını artırır.
  • Mide, bağırsak, akciğer, başta olmak tüm kanser risklerini azaltır.

Böyle hastalıkları olan kişiler tarafından özellikle öğünlerine muhakkak dahil edilmelidir.

Kabak Çekirdeği Ne Kadar Tüketilmeli?

28 gramı yaklaşık 150 kalori, 15 gram sağlıklı yağ, sadece birkaç gram karbonhidrat ve etkileyici 8 ila 10 gram kadar bitki proteini sağlar. Ayrıca besin dolu ve vücudu hastalıklardan koruduğu olduğu için kabak çekirdeği tuzsuz mutlaka her öğün bir avuç kadar düzenli tüketilmelidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.