FISTIK AMİGO
FISTIK AMİGO
FISTIK AMİGO

FISTIK AMİGO

Fiyat : ₺8,23(KDV Dahil)

Adet

Artır Azalt

Fıstık Amigo

Fıstık amigo güçlü bir besin profiline sahiptir. Bitki bazlı protein, lif ve birçok önemli vitamin ve mineral kaynağıdır. Kavrulmuş, tuzlanmış, çikolata kaplı ve fıstık ezmesi gibi birçok formda kullanılabilir. Bilimsel çalışmalar, fıstığın kilo kaybı için yararlı olduğunu ve kalp hastalığı riskini azalttığını göstermektedir.

Fıstık Yemenin Faydaları Nelerdir?

Düzenli olarak tüketim de fıstık insan sağlığına olumlu değişimler sağlamaktadır.

Bunlardan bazıları şunlardır:

 • 100 gramı kişinin günlük protein ihtiyacının yaklaşık yarısını sunan mükemmel bir bitki bazlı protein kaynağıdır.
 • Yağ asitleri her diyetin önemli bir parçasıdır. İçindeki yağların çoğu, sağlıklı bir yağ türü olan tekli doymamış ve çoklu doymamış yağ asitleridir.
 • İyi bir diyet lifi kaynağıdır. 100 gramında 8.5 gram diyet lifi bulunur. Bu da yetişkin bir erkek için önerilen lif alımının dörtte birini ve kadınlar içinde üçte birini içerir.
 • Diyabetli veya diyabet riski olan insanlar için mükemmel bir besindir. Fıstık amigo glisemik indeksi bakımından düşük olduğu için kan şekeri seviyelerinde büyük artışlara neden olmaz.
 • B vitamini kompleksinin bir parçası olarak kabul edilen önemli bir biyotin kaynağıdır.

Daha sayısız faydaları olan fıstık günlük olarak tüketildiğinde bu faydaları sağlamaktadır.

Fıstık Hangi Vitamin ve Minerallere Sahiptir?

100 gram fıstığın besin tablosu şöyledir:

 • Kalori: 567
 • Protein: 25.8 gram
 • Karbonhidrat: 16.1 gram
 • Yağ: 49,2 gram
 • Doymuş: 6.28 gram
 • Tekli doymamış: 24,43 gram
 • Çoklu doymamış: 15.56 gram

Karbonhidrat bakımından düşük olup yüksek miktarda enerji verdiğinden dolayı diyet yapanlar ve sporcular tarafından güvenle tüketilebilir.

Fıstık Nasıl Tüketilmelidir?

Fıstık tüketiminin birçok farklı yolu vardır. Taneler halinde yenildiği gibi ezme yaparak da kullanılmaktadır. Doktorlar ve diyetisyenler her gün yaklaşık olarak en az 1 çay bardağı fıstık amigo tüketimini tavsiye etmektedir.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül