FINDIK KABUKLU TUZLU
FINDIK KABUKLU TUZLU
FINDIK KABUKLU TUZLU

FINDIK KABUKLU TUZLU

Kabuklu Fındık

Kuruyemiş olarak ve taze şekilde tüketilen fındığın diğer bir sevilen türü de fındık kabuklu tuzlu şekilde olanıdır. Türkiye dünya fındık üretiminin %70’ini karşılayan bir potansiyele sahiptir. Fındığı her yaşta insan rahatlıkla tüketebilir. Ülkemizde fındığın bolca üretilmesi sebebiyle farklı çeşitleri de hazırlanarak tüketilmektedir. Fındık üretimi hem kuruyemiş olarak tüketilmek hem de yemeklik yağ elde etmek üzere yapılmaktadır. Sağlık açısından oldukça değerli vitamin ve mineraller barındıran fındığın yağı da oldukça besleyici ve değerlidir. Fındık kabuklu olarak tuz ile kavrularak yeni bir lezzet kazanmaktadır.

Fındık Kabuklu Tuzlu Nasıl Yapılır?

Fındık kabuklu tuzlu tüketilmesi için belirli aşamalardan geçirilmektedir. Ancak bu işlemlerde hiçbir şekilde sağlığa zararı bulunan katkı maddeleri kullanılmamaktadır. Hasadı yapılan fındıklar uygun koşullarda kurutularak doğal tuzla birlikte kavurulmaktadır. Tuzla kavrulan kabuklu fındığın daha rahat tüketilebilmesi için kabukların içerisinden meyvenin çıkabilmesi için kabuklar bir miktar kırılmaktadır. Bu şekilde hazırlanılarak kabuklu ve tuzlu fındık kuruyemiş olarak sofralarda yerini almaktadır. Tamamen doğal bir şekilde hazırlanan kabuklu tuzlu fındığın sağlık açısından da oldukça değerli katkıları bulunmaktadır. Fındıkta bulunan yağlar kalp ve damar sağlığı açısından önemlidir.

Fındık Kabuklu Tuzlu Tüketilirse Faydası Olur Mu?

Doğal tuzların insan sağlığına önemli katkıları vardır. Bununla birlikte fındığın sağlık açısından sayılamayacak kadar çok faydası olduğu bilimsel çalışmalarla da kanıtlanmıştır. Doğadan elde edildiği şekliyle kullanılan tuzlarda 82 farklı mineral bulunmaktadır. Fındıkta bulunan yağ ise kalp ve damar sağlığı açısından önemli bir kalkan görevindedir. Fındık sindirim sisteminin düzenli çalışmasında da etkili bir gıdadır. Tüm bu özellikler bir araya geldiğinde fındık kabuklu tuzlu olarak yenildiği zaman fındıkta bulunan yağlar doğal tuzlarla hızlı bir şekilde çözülerek emilimi ve etkisi artmaktadır.

 

 

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül