DUBLE CEVİZLİ VEZİR SUCUK
DUBLE CEVİZLİ VEZİR SUCUK
DUBLE CEVİZLİ VEZİR SUCUK

DUBLE CEVİZLİ VEZİR SUCUK

Fiyat : ₺16,45(KDV Dahil)

Adet

Artır Azalt

Cevizli Sucuk Nedir? Nasıl Yapılır?

Cevizli sucuk, cevizlerin güzelce ayıklanıp ip üzerine sıra sıra dizilmesi sonucu oluşur. Bu kadar mı tabi ki hayır. Cevizli sucuğa asıl görüntü ve lezzeti veren kısım, sucuk kısmıdır. Sucuk kısmının yapılışında ise dut suyu, üzüm suyu ve yahut bal suyu kullanılarak yapılan muhallebi yapılır. İp dizilen cevizler bu muhallebiye bandırılıp kurutulur. Kendini biraz çeken cevizli sucuklar ikinci kez tekrar muhallebiye bandırılıp güneş gören bir yerde kurutulmaya bırakılır.

Cevizli Sucuğun Faydaları Nelerdir?

Cevizli sucuk lezzetli ve vitamini bol olan bir üründür. Sucuğunda bulunan dut suyu, başlı başına bir vitamin deposudur.

 • Cevizli sucuk, kansızlığa çok iyi gelmektedir.
 • İçeriğinde bulunan ceviz sayesinde beyni geliştirir.
 • Omega-3 yönünden çok zengindir.
 • Kanın pıhtılaşmasını önleyen bir özelliğe sahiptir.
 • Doğal bir tatlı olduğu için bünyeyi yormaz.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Kan temizleme ve damar sertliğini gidermeye yarar.
 • Vücudun direncini arttırır. Ceviz ve pekmezin bir araya gelmesiyle yapılan cevizli sucuk, cevizin ve pekmezin içerdiği faydaları bir arada içermektedir.

Cevizli Sucuğun Önemi Nedir?

Cevizli sucuk açık olarak kilo işi satışa sunulan bir yöresel lezzettir. Cevizli sucuğun Türk toplumu açısından önemi çoktur. Kış soğuklarına karşı direnç gösterme özelliğine sahip olmasından dolayı yazın çokça yapılarak kışa depolanmaktadır. Bazı firmalar tarafından imal edilip satışa sunulmasından dolayı artık her mevsim rahatlıkla erişim sağlanabilen bir ürün haline gelmiştir. Toplum için önemli bir değere sahip olan cevizli sucuğa her mevsim, her yerde ulaşılabilir olması halkı çok memnun etmektedir. Alışılmış bir damak lezzeti olan cevizli sucuğu bilmeyenler de bu şekilde öğrenip satın almaya başlamışlardır.

Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül