ÇÖREK OTU
ÇÖREK OTU
ÇÖREK OTU

ÇÖREK OTU

Çörek Otu Şifa Kaynağı Mıdır?

Çörek otu Kuran-ı Kerimde tek adı geçen bitki türüdür. Kuran-ı Kerim’de çörek otunun ölümden gayrı her şeye çare olduğu belirtilmektedir. Bu sebeple çörek otu hem şifa vermesi hem de lezzetiyle bütün mutfaklarda yerini alan değerli bir baharat çeşididir. Çörek otu rengarenk çiçeklerin tohumu olarak elde edilmektedir. Çörek otu tohum şeklinde, ezilerek ve yağı çıkartılarak kullanılabilen bir yapıyı sahiptir. Çörek otunun her türlüsü de insan sağlığı için önemli besin değerlerini barındırmaktadır.

Çörek Otu Faydaları Nelerdir?

Çörek otu üzerinden en fazla bilimsel çalışma yapılan bitkilerden birisidir.

Çörek otunda insan sağlığına fayda sağladığı içeriklerinden bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Kabızlık önleyici
 • Ağrı giderici
 • Yara iyileştirici
 • İltihap kurutucu
 • Kan şekeri düşürücü
 • Zengin vitamin ve protein kaynağı
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir
 • Gastrit ve ülsere iyi gelir
 • Kuru öksürük ve astıma iyi gelir

Çörek otu çağımızın vebası olarak görülen birçok kanser çeşidinin yayılmasını önleyen bir yapıya sahiptir.

Çörek Otu Kullanılan Yerler

Çörek otu her mutfakta bulunan değerli bir baharattır. Çörek otu kurabiye, börek, çörek ve poğaçaların üzerine en çok yakıştırılan malzemelerden birisidir. Çörek otu yağının ağrı kesici özelliğinin bulunması vücudun birçok noktasında doğal ağrıkesici olarak kullanılmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte çörek otu tohum şeklinde veya ezilerek düzenli bir şekilde kullanıldığında mide yaralarına, öksürük ve astım rahatsızlıklarına karşı koruyucu olmaktadır.

Çörek Otu Nasıl Kullanılır?

Çörek otunu tohum şeklinde, yağı çıkartılarak veya ezilerek kullanılmaktadır. Tohum şeklinde genel olarak mutfaklarda kullanılmaktadır. Ezilerek farklı yiyeceklere eklenebilir veya günlük bir kaşık tüketilebilir. Çörek otu yağını da içeceklere karıştırarak, ağrıyan bölgelere sürerek ve salata tarzı yemeklere ekleyerek kullanmak mümkündür.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül