Üstün Lezzetli Ve Bir O Kadar Faydalı Pestil

Lezzetli Pestil

Halktan Pestil Ürünü

   Türk mutfağının geleneksel lezzeti olan pestil, yaz aylarında hazırlanıp kış aylarında tüketilen bir gıdadır. Yüksek besin değerine sahip olan pestil, vücut direncini yükseltmesi nedeniyle kış aylarında çokça tercih edilir. Ülkemizin birçok yerinde pestil yapımı gerçekleşir. Pestil dut, üzüm ve vişne gibi şeker oranı yüksek meyvelerin mevsiminde toplanıp temizlenmesinin ardından süt, pekmez, un ile harmanlanması sonucu elde edilir.

İyi bir enerji kaynağına sahip olan pestil, besin kaynakları bakımından zengin olması sebebiyle vücudumuzun sağlığı için büyük önem gösterir.

Bol Çeşitli Pestil Faydaları

   Su dengesinin korunmasına, hormon,enzim üretiminde ve bağışıklık sisteminin güçlenmesinde etkili rol oynar. Biyolojik değeri yüksek protein içeren pestil, K, Ca, S, Mg, Cu, Zn, Mn gibi mineraller açısından da zengindir. Ayrıca bütün B grubu vitaminlerini de içinde barındırır. 

Kalp Sağlığı İçin Pestil Tüketin:  

Pestil, selenyum minerali içeren ender gıdalardan biridir. İçerdiği zengin gıdalar sayesinde kalp-damar hastalıkları, kansızlık gibi problem çeken insanların uzamanlar tarafından hemen her gün tüketilmesi tavsiye edilir.

Enerji Deposu Pestil:

Tam bir enerji bombası olan pestil, güne daha zinde daha dinlenmiş ve enerjik şekilde başlamanızı sağlar.

Doku Hücrelerine Etki:

Vücudun doku hücrelerinin yenilenmesini ve yarının hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar. Ayrıca vücudun hormon seviyesini dengelemeye yardımcı olur. 

Vitamin Dolu Pestil:

Yüksek oranda A, D, K, E VE B grubu vitaminlerini içerdiğinden vücudun günlük vitamin ihtiyacının büyük bölümünü karşılar.

Cinsel Gelişim İçin Pestil:

Pestilin, çinko seviyesi çok yüksektir. Bu sebeple iktidarsızlık sorunu yaşayanlar için ideal bir besin kaynağıdır. Çinko büyüme, cinsel gelişme ve üreme için önemli mineraller içeren bir gıdadır.

Kansere riskini azaltır:

Özellikle soğuk havalara karşı direncimizi ve bağışıklığımızı kazandıran pestil, düzenli bir şekilde tüketildiği taktirde kanser riskini azalttığı Uzmanlar tarafından belirtilmiştir.

Halktan Pestilin Sağladığı Diğer Faydalar:

-Vücudun su dengesini korumaya yardımcı olur.

-Soğuk havalarda vücut ısısının korunmasına yardımcı olur.

-Yağda eriyen vitaminlerin vücut tarafından daha verimli bir şekilde kullanılmasına yardımcı olur.

-İçerdiği yüksek oranda kalsiyum sayesinde diş, kemik ve tırnak sağlığını korur.

Halktan Pestil Tüketimi

   Yararlı ve sağlıklı besinler karışımıyla hazırlanan pestilin, vücudumuz için çok fazla fayda sağlar. Halktan pazarda bulunan parmak pestil, pestil cevizli, pestil fındıklı, pestil sade gibi yöresel ve lezzetli tatları sizin için en kaliteli ve en taze ürünlerini temin eder.

Etiketler: halktan pazar, halktan pazar online, sağlıklı beslenme, doğal beslenme
Şubat 27, 2021
Listeye dön