AYÇEKİRDEĞİ SİYAH TUZSUZ
AYÇEKİRDEĞİ SİYAH TUZSUZ HALKTAN KURUYEMİŞ
AYÇEKİRDEĞİ SİYAH TUZSUZ

AYÇEKİRDEĞİ SİYAH TUZSUZ

Tuzsuz Siyah Ayçekirdeği

Ayçekirdeği siyah tuzsuz olanı diğer ayçekirdeklerinden daha çok tercih edilmektedir. Hem daha lezzetli olması hem daha sağlıklı olması açısından tercih edilmektedir. Toplum olarak önemli bir değere sahip olan ayçekirdeği, çeşit yönünden oldukça zengindir. Çocukluğumuzun lezzeti olan ve hala toplumda besin olarak değerini muhafaza eden ayçekirdeği, besinlerin şahıdır.

Tuzsuz Siyah Ayçekirdeği Nasıl Yapılır?

Ülkemizde birçok yerde üretimi yapılan ayçekirdeğinin farklı çeşitleri bulunmaktadır. Üretimi yapılan ayçkirdeklerinin paketlenme aşamasında da çeşitlendirilmesi dikkat çekmektedir. Tuzlu, az tuzlu ve tuzsuz şekillerde paketlenme yapılmaktadır. Ayrıca az kavrulmuş, çok kavrulmuş ve kavrulmamış olarak da çeşitleri vardır.

Tarlalardan toplanan ayçekirdekleri, fabrikalarda el değmeden paketlenmektedir. Küçük özel şirketler tarafından da özel olarak paketlenmektedir ya da açık olarak satışa sunulmaktadır.

Tuzsuz Siyah Ayçekirdeği Faydaları Nelerdir?

Ayçekirdeği siyah tuzsuz olanı diğerlerine göre görsel olarak daha dolgundur. Birçok faydasını da bünyesinde barındırmaktadır.

 • Tuzsuz olduğu için cilt kuruluğu yapmaz,
 • İçerisinde bol miktarda vitamin ve mineral bulunmaktadır.
 • Magnezyum ve protein olarak da zengindir.
 • Sağlıklı ve faydalı bitki bileşenlerinden meydana gelmektedir.
 • Kalp hastaları için değerli bir besindir.
 • İçeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde diyabet hastalığına da iyi gelmektedir.

Kabızlık gibi bağırsak sorunlarını da ortadan kaldırmaya yarayan ayçekirdeğinin faydalarını burada birkaç maddeyle sınırlamak mümkün değildir.

Tuzsuz Siyah Ayçekirdeğinin Önemi Nedir?

Ayçekirdeği siyah tuzsuz olduğu için tüketilmesi daha rahat ve sağlıklıdır. Besin değeri açısından oldukça zengin olan ayçekirdeği, toplum açısından önemli bir yere sahip olan besindir. Gerek üretim, gerek tüketim alanında büyük bir öneme sahiptir. İçerisinde yer alan vitamin ve minerallerin çeşitliliği açısından her yaşta insanın rahatlıkla tüketebileceği bir besindir.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül