YENİ BAHAR
YENİ BAHAR
YENİ BAHAR

YENİ BAHAR

Yeni Bahar

Yeni bahar genellikle Amerika’da yetişen ve insanlar tarafından çok kokulu baharat olarak bilinen taneli bir baharat çeşididir. Aynı isimli ağaçta yetişen bu baharatın toz haline gelmeden önceki hali üzüm tanesi gibidir. Bitkiden toplanıp güneş altında kurutulmasıyla elde edilir.

Yeni Bahar Kullanımı

Çok kokulu olan baharatın kullanımı yemeklere lezzet vermesi amacıyla olur. Türk mutfağının vazgeçilmezi olan dolmaların içine baharat olarak katılabilir. İçinde zencefil, tarçın, karabiber ve çok sayıda baharatın kokusunu içerdiği için tüm baharatlar yerine tek bir baharat olarak kullanılır. Dolmalar dışında et yemeklerinde de güzel koku vermesi ve lezzet katması sebebiyle tercih edilir. Bunlar dışında yeni baharın hamur işlerinde kullanımı da vardır. Güzel kokusu, acımtırak tadı ve iştah açma özelliğiyle geniş bir kullanım alanı vardır. Ayrıca baharattan çay yapılır sağlığa faydalı olması içinde tüketilebilir.

Yeni Bahar Faydaları

Baharatın hazmı kolaylaştırıcı etkisi vardır. Bu sebeple hazım problemi olanlar tarafından kullanılabilir. Yeni bahar antiseptik özelliği olmasından dolayı insanların vücut direncinin artmasını sağlar. Kaynatılarak içilmesi sayesinde vücutta bulunan zararlı bakterilerin yok edilmesini sağlar. Üst solunum yolu rahatsızlıklarının geçmesi için kullanılır. Kemiklerin gelişmesini sağlar. İnsanların dişlerinde ve diş etlerinde yaşanan iltihaplanmalara karşı da etkilidir. Kalsiyum bakımından zengin olduğundan dolayı çocukların gelişiminde olumlu fayda sağlar. Bu amaçla çocukların yedikleri yemeklere katılarak baharatın faydalarını görmeleri sağlanır.

Yeni Bahar Besin Değeri

Türk mutfağı dışında Dünya mutfağında da yıllardır tercih edilen yeni baharın 100 gr’lık besin değerleri şöyledir;

 • Kalsiyum 7 mg
 • Kalori 263 cal
 • Protein 6,1 gr
 • Karbonhidrat 73 gr
 • Lif 21,6 gr

Bunlar dışında magnezyum, demir, C vitamini, sodyum, potasyum, B6 ve D vitaminleri içerir. Sizlerde yemeklerinizde ve sağlığınız için yeni bahar almak isterseniz kategoriyi inceleyerek sipariş edebilirsiniz.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül