Yeni Bahar 250 Gr.
Yeni Bahar 250 Gr.
YENİ BAHAR 250 Gr.

Yeni Bahar 250 Gr.

Fiyat : ₺8,35(KDV Dahil)

Adet

Artır Azalt

Yeni Bahar

Yeni bahar genellikle Amerika’da yetişen ve insanlar tarafından çok kokulu baharat olarak bilinen taneli bir baharat çeşididir. Aynı isimli ağaçta yetişen bu baharatın toz haline gelmeden önceki hali üzüm tanesi gibidir. Bitkiden toplanıp güneş altında kurutulmasıyla elde edilir.

Yeni Bahar Kullanımı

Çok kokulu olan baharatın kullanımı yemeklere lezzet vermesi amacıyla olur. Türk mutfağının vazgeçilmezi olan dolmaların içine baharat olarak katılabilir. İçinde zencefil, tarçın, karabiber ve çok sayıda baharatın kokusunu içerdiği için tüm baharatlar yerine tek bir baharat olarak kullanılır. Dolmalar dışında et yemeklerinde de güzel koku vermesi ve lezzet katması sebebiyle tercih edilir. Bunlar dışında yeni baharın hamur işlerinde kullanımı da vardır. Güzel kokusu, acımtırak tadı ve iştah açma özelliğiyle geniş bir kullanım alanı vardır. Ayrıca baharattan çay yapılır sağlığa faydalı olması içinde tüketilebilir.

Yeni Bahar Faydaları

Baharatın hazmı kolaylaştırıcı etkisi vardır. Bu sebeple hazım problemi olanlar tarafından kullanılabilir. Yeni bahar antiseptik özelliği olmasından dolayı insanların vücut direncinin artmasını sağlar. Kaynatılarak içilmesi sayesinde vücutta bulunan zararlı bakterilerin yok edilmesini sağlar. Üst solunum yolu rahatsızlıklarının geçmesi için kullanılır. Kemiklerin gelişmesini sağlar. İnsanların dişlerinde ve diş etlerinde yaşanan iltihaplanmalara karşı da etkilidir. Kalsiyum bakımından zengin olduğundan dolayı çocukların gelişiminde olumlu fayda sağlar. Bu amaçla çocukların yedikleri yemeklere katılarak baharatın faydalarını görmeleri sağlanır.

 Yeni Bahar Besin Değeri

Türk mutfağı dışında Dünya mutfağında da yıllardır tercih edilen yeni baharın 100 gr’lık besin değerleri şöyledir;

                Kalsiyum 7 mg

                Kalori 263 cal

                Protein 6,1 gr

                Karbonhidrat 73 gr

                Lif 21,6 gr

Bunlar dışında magnezyum, demir, C vitamini, sodyum, potasyum, B6 ve D vitaminleri içerir. Sizlerde yemeklerinizde ve sağlığınız için yeni bahar almak isterseniz kategoriyi inceleyerek sipariş edebilirsiniz.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
İkonlar
 • HIZLI KARGO
  Aynı gün gönderim
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül