ÜZÜM ÇEKİRDEKSİZ (İZMİR)
ÜZÜM ÇEKİRDEKSİZ (İZMİR)
ÜZÜM ÇEKİRDEKSİZ (İZMİR)

ÜZÜM ÇEKİRDEKSİZ (İZMİR)

Çekirdeksiz Üzüm

Üzüm çekirdeksiz (İzmir) üretiminde ülkemiz oldukça iyi bir konuma sahiptir. İklim şartlarının verimliliği de bu alanda üretimi arttırmaktadır. Üzüm, yurdumuzun hemen hemen her bölgesinde yetişse de Ege Bölgesi, üzümün ana vatanı olarak kabul edilmektedir.

Çekirdeksiz Üzümün En Kalitelisi Nerelerde Yetişmektedir?

Üzüm, Ege Bölgesi başta olmak üzere Marmara, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz Bölgelerinde üretilmektedir. Üzümün en kalitelisi ise Ege Bölgesi illerimizden olan

İzmir’de yetiştirilmektedir. Hem lezzet hem kalite olarak ön plana çıkan İzmir üzümünün en önemli özelliği çekirdeksiz olmasıdır.

Çekirdeksiz Üzümün Faydaları Nelerdir?

Üzüm çekirdeksiz (İzmir) olarak üretilen bir ülke olarak üzüm ihracatında da önemli bir yere sahiptir. Kaliteli ve sağlık açısından faydalı olması, daha çok talep patlamasına sebep olmaktadır.

• D vitamini yönünden zengin bir içeriğe sahiptir.

• Hafızayı güçlendiren antioksidanlar içerir.

• Kanser hücrelerini yenilemekte üzerine yoktur.

• İçeriğinde bulunan demir minerali sayesinde kansızlığa ilaçtır.

• Enfeksiyon ve iltihaplara çok iyi geldiği için özellikle romatizmal hastalıklara şifa kaynağıdır.

• Astım, bronşit gibi alerjen hastalıkları tedavi eder.

• Cildi güzelleştirir ve yaşlanmayı geciktirir.

• Bağışıklı sistemini güçlendirerek her türlü virüsle mücadele eder.

• Vücudun direncini arttırır.

Yaz meyvesi olan üzüm, oldukça bol güneş alan bir meyvedir. Bol tüketilmesi gereken sıvı ve besin değeri yüksek olan kaliteli gıdalar arasına girer.

Çekirdeksiz Üzümün Besin Değeri Nedir?

Üzüm çekirdeksiz (İzmir) 100 gr üzümde bulunan kalori 299 g, toplam yağ oranı 0.5 g, 11 mg sodyum, 749 mg potasyum, 79 g karbonhidrat, 3.1 g protein, 1.9 mg demir, 50 mg kalsiyum içermektedir. Vitamin olarak da bünyesinde A, C, B6 ve D vitamini bulunur.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül