TOZ BİBER TATLI
TOZ BİBER TATLI
TOZ BİBER TATLI

TOZ BİBER TATLI

Tatlı Toz Biber

Yemeklere lezzet katan baharatlardan birisi olan toz biber tatlı seçeneğiyle acı sevmeyenlerin en fazla tercih ettiği baharatlardan birisidir. Özellikle Türk mutfağında tatlı toz biber en sık kullanılan baharattır. Kendine özgü rengi ve tadıyla birçok yemeğin hazırlanmasında tatlı toz biber kullanılmaktadır. Besleyici değerleri de yüksek olan tatlı toz biber yemeklerin yağlarında kavurularak eşsiz lezzetlerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bunun dışında farklı yemeklerin üzerine serpilerek yemeklere de bir görsellik katmaktadır.

Toz Biber Tatlı Nasıl Yapılır?

Toz biber tatlı biber tohumlarının doğal ortamlarda zirai ilaçlar ve kimyasal gübreler kullanılmadan yetiştirilmesiyle elde edilmektedir. Organik tarım yöntemi kullanılarak yetiştirilen biberlerin tam olgunlaşmasıyla birlikte hasadı yapılarak uygun ortamlarda kurutulmasıyla yeşil olan biberlerin rengi kırmızıya dönüşmektedir. Uygun koşullarda kurutulan biberler özel yöntemler kullanılarak öğütülür ve toz haline getirilir. Acı sevmeyenler için toz biber tatlı biberlerden seçilerek hazırlanmaktadır. Dileyenler için toz biberin acı olanları da bulunmaktadır.

Toz Biber Tatlı Faydaları Nelerdir?

Toz biberin insan sağlığı için önemli katkıları bulunmaktadır.

Yemeklere verdiği lezzetin yanında toz biberin insan sağlığına faydalarından bazıları da şöyledir;

 • Beta karoten içerir
 • C vitamini bakımından oldukça zengindir
 • Metabolizmayı hızlandırır
 • Antioksidan ve kapsaisin özelliği vardır
 • Kötü kolesterolü düşürür
 • Ağrı giderici özelliği vardır
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir
 • Vücut direncini artırır

Toz biberin insan sağlığı açısından yan etki gösteren hiçbir belirtisi bulunamamıştır. Toz biberde portakaldan daha fazla C vitamini olduğu klinik çalışmalar ile kanıtlanmıştır. İnsan vücudunun daha sağlıklı çalışmasını sağlayan A, C, K, E, P ve B6 gibi değerli vitaminleri toz biberden almak mümkündür. Toz biberin iştah açıcı bir faydası da bulunuyor. Toz biber tatlı olsa da acı olsa da tüm bu faydaları aynı şekildedir.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül