TARÇIN TOZ
TARÇIN TOZ
TARÇIN TOZ

TARÇIN TOZ

Mis Kokulu Mucize Tarçın

Tarçın toz neredeyse herkesin hoşuna gidecek koku ve tada sahiptir. Sütlacın üstünde görmeye alışılan, salebin onsuz düşünülemeyeceği, bozaları süsleyen tarçın kokusuyla cezbettiği gibi sağlığımız için de birçok faydası var.

Diyette Tarçın Kullanmak

Diyetteyken şekerli şeyler yeme ihtiyacınıza dur diyen toz tarçının mucizeleri ve kullanım alanları saymakla bitmiyor. Sadece diyette değil normal yaşantımızda da şekerin vücudumuza olan zararları artık biliniyor. Bu araştırmaları okuyan insanlar şekeri acil bırakma kararı alıyor. Şeker zararlı olduğu gibi bağımlılık yapan da bir madde olduğundan bırakmakta bir hayli zorlanılıyor. Tarçınla şeker bırakmak da kolaylaşıyor. Çünkü tarçın şeker ihtiyacını bastırıyor, kan şekerini düzenliyor.

Tarçının Faydaları

Tarçının farklı kullanım alanlarına bakacak olursak:

 • Sütü ısıtıp içerisine bir miktar tarçın toz eklerseniz hem süt kokusunu bastırır hem de açlığa çare olur.
 • Kahve içerken içerisine bir miktar toz tarçın eklerseniz metabolizmanızın hızlandığını görebilirsiniz.
 • Sütlü tatlılara çok yakışan tarçın tatlıdan alacağınız şeker emilimini bir miktar olsun azaltarak kan şekerinizin ani yükselmesini engeller.
 • Evdeki bozulmaya yakın meyvelerinizi yıkayıp kaynattıktan sonra içine tarçın atarak içerseniz meyvenin şekeri ve tarçınla birlikte hiç şeker atmadan tüketebilirsiniz ve lezzetli, sağlıklı meyve sularına sahip olabilirsiniz.
 • Çiçeklerinizi dibi böceklendiyse bir bardak suya bir tatlı kaşığı tarçın atıp bu suyu kaşık yardımıyla köküne çok yaklaştırmadan dökerseniz böceklerin  uzaklaştığını görebilirsiniz.
 • Orkide çiçeğinin çok nazlı olduğunu bilirsiniz. Yapraklarının arasına bir damla su kaçsa hemen küflenmeye başlar. Küflenmeye başladığında ya da tedbir amaçlı orkide yaprağına toz tarçın serpebilirsiniz.
 • Boğaz ağrılarında, öksürükte bal ve tarçın toz karıştırıp kullanarak hastalık sürecini daha rahat geçirebilirsiniz.
Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül