SUSAMLI ÇITIR DUBLE
SUSAMLI ÇITIR DUBLE
SUSAMLI ÇITIR DUBLE
SUSAMLI ÇITIR DUBLE

SUSAMLI ÇITIR DUBLE

Susamlı Çıtır Duble Leblebi

Leblebiye yeni bir lezzet eklenerek susamlı çıtır duble leblebiler tam bir lezzet bombası haline gelmektedir. Tahıl grubunun en fazla ilgi görenlerinden nohut ve susamın özel yöntemlerle bir araya gelmesiyle elde edilen susamlı çıtır duble kuruyemiş dünyasında en beğenilen ürünlere arasındadır. Her yaştan insanın hem atıştırmalık hem de besleyici olan susamlı çıtır leblebileri yemesinde herhangi bir sakınca bulunmuyor. Tamamen doğal ortamda yetiştirilen ürünlerin sağlığa zararı değil aksine önemli yararları bulunuyor.

Susamlı Çıtır Duble Leblebinin Faydaları

Susam ve nohut mutfaklarda en fazla kullanılan iki tahıldır. Hem susamın hem de nohutun insan sağlığı için büyük faydaları bulunuyor.

Bu iki sevilen lezzetin birleşmesiyle oluşan susamlı çıtır duble leblebinin faydalarından bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Fazla mide asitlerini azaltır,
 • Emziren bayanların sütünü artırır,
 • Zengin bir lif deposudur,
 • Damar ve kemiklerin güçlendirir,
 • Ağız ve diş sağlığını korur,
 • Yüksek enerji kaynağıdır,

Bunlarla birlikte susam protein, kalsiyum, magnezyum, mineraller, potasyum ve B vitamini bakımından önemli bir kaynaktır. Susam sağlıklı yağları içermektedir. Susam pasta, börek ve çörek gibi birçok ürünün yapılmasında da kullanılmaktadır. Susam ayrıca kansere karşı da koruyucudur.

Susamlı Çıtır Duble Leblebi Nasıl Yapılıyor?

Organik tarım alanlarında yetiştirilen nohutlar ve susamlar alınarak susamlı çıtır duble leblebinin yapımı sürecine başlanmaktadır. Nohutların ıslatılarak yumuşaması sağlandıktan sonra özel ocaklarda kavrulmasıyla leblebiler hazırlanmaktadır. Ağızda dağılacak şekilde tam kıvamında kavrulan leblebilerin bir sonraki aşamada susamlarla buluşması yapılmaktadır.

Susamların leblebilerle bütünleşmesini sağlayan temel malzeme baldır. Kavrulan leblebiler bala bulanarak susam havuzlarından geçirilerek kaplanmaktadır. Leblebilerin tamamı susamla kaplanana kadar harmanlanmaktadır. Bu işlemlerin sonucunda ise tadına doyum olmayan susamlı çıtır duble leblebiler ortaya çıkmaktadır.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül