SUMAK TOZ
SUMAK TOZ
SUMAK TOZ

SUMAK TOZ

Toz Sumak

Sumak toz haliyle hem yemeklere hem de salataya eklenen bir baharattır. Ayrıca demleme yöntemiyle hazırlanan çayı da birçok kişi tarafından sevilerek tüketiliyor. Kendine has bir aroması vardır. Ekşilik verdiği için salata soslarına özellikle eklenir. Aynı zamanda sayısız faydası da bulunuyor. Taze toz sumakları hijyen koşullarına uygun olarak paketleyip, adresinize teslim ediyoruz.

Sumak Toz Baharat

Akdeniz mutfağının vazgeçilmezi sumak, Rhus meyvelerinden elde ediliyor. Kurutulup öğütülen meyveler sumak olarak sofranıza geliyor. Et ve sebze yemeği farketmeksizin yoğun olarak kullanılmaktadır. Yemeğe lezzet katmanın dışında oldukça şifalıdır. Özellikle mide problemi çekenler için sumak çayı ya da suyu da tavsiye edilmektedir.

Sumak Toz Baharatın Faydaları

Taze, kaliteli ve hijyenik olarak üretilen sumağın faydaları saymakla bitmez. Geleneksel tıpta en çok kullanılan bahartlar arasında yer alır.

Geçmişi çok eskilere dayanan sumak toz baharatın faydaları şu şekildedir;

 • Bağışıklığı güçlendirir,
 • Damar sertliğini giderir,
 • Viral enfeksiyonların tedavisinde etkilidir,
 • Kolesterolü dengeler,
 • Anne sütünü artırır,
 • İdrar söktürür.

Sumak genel olarak sindirim sistemi üzerinde olumlu etkilere sahiptir. Mide, bağırsak sistemini çalıştırır. Dolayısıyla kilo kontrolünde de etkilidir. Özellikle düzenli olarak tüketilen sumak çayı, şişkinliği azaltır ve hazımsızlığı giderir.

Sumağın Besin Değeri

Sumağın besin değerini belirleyen en önemli faktörlerden biri kalitesidir. Kalitesiz bir sumak aşırı sodyum içereceği için kesinlikle tüketilmemelidir. Firmamızdan sipariş vereceğiniz sumak, son derece kaliteli ve doğaldır. Firma garantisiyle sunduğumuz üründe lif, Protein, A Vitamini, C Vitamini, Potasyum ve Demir elementleri bulunuyor. Üstelik besin değeri günlük ihtiyacı karşılamaya yeterlidir. İyi bir besin kaynağı olan 1 çay kaşığı sumak 3 gram ağırlığındadır. Ortalama 11 kcal enerjiye sahiptir. Sumak toz baharat dışında ekşi ve çay olarak da tüketilebilir.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül