ŞEKER KAYISI ÇEKİRDEKLİ (BEYAZ)
ŞEKER KAYISI ÇEKİRDEKLİ (BEYAZ)
ŞEKER KAYISI ÇEKİRDEKLİ (BEYAZ)

ŞEKER KAYISI ÇEKİRDEKLİ (BEYAZ)

Fiyat : ₺6,95(KDV Dahil)

Adet

Artır Azalt

Şeker Kayısı

Şeker kayısı çekirdekli (beyaz) ülkemizde üretimi yapılan meyvelerden biridir. Hemen hemen ülkemizde ilk yetişen meyveler arasındadır. Memleketi Malatya olarak bilinmesine rağmen son zamanlarda ülkenin birçok yerinde de kayısı yetiştirilmeye başlanmıştır.

Şeker Kayısı Nasıl Yapılır?

Şeker kayısı, mevsiminde dallarından tek tek özenli bir şekilde toplanarak özel olarak hazırlanmış malzemeler üzerinde özverili bir şekilde kurutulmaktadır. Kayısının çeşitleri olduğu gibi yapım aşamasında ya da kurutulma aşamasında da çeşitlendirilenleri mevcuttur. Güneşte kurutulan kayısı, ısıtma ya da ışıl yöntemiyle kurutulan kayısılardan daha kaliteli ve besin değeri yüksektir. Şeker Kayısı da besin değeri açısından kaliteli bir kayısı türüdür.

Şeker Kayısının Faydaları Nelerdir?

Şeker kayısı çekirdekli (beyaz) memleketi Malatya’dan yola çıkmış ve iklimi uyan her yerde mola vererek üretimdeki yerini almıştır.

Artvin, Iğdır gibi doğu illerinde de yetiştirilen kayısının birçok faydası vardır;

 • Cildi güzelleştirmeye yarayan önemli bir meyvedir.
 • Kayısıdan ve çekirdeğinden çeşitli yağlar üretilmekte ve hastalık için tıbbi alanda kullanılmaktadır.
 • Kayısı, D vitamini açısından zengin bir meyvedir.
 • Demir bakımından da zengin bir içeriği vardır.
 • İçerisinde lif oranı oldukça yüksektir.
 • Kabızlığa çok iyi gelmektedir.
 • Bağırsak sistemini çalıştırır ve düzene koyar.
 • Kalp damar rahatsızlıklarında çok etkili bir meyve türüdür.

Kayısının bunların dışında birçok faydası bulunmaktadır. Taze olarak tüketilmesi de faydalıdır; fakat kuru olarak tüketmek daha çok fayda sağlamaktadır.

Şeker Kayısının Besin Değeri Nedir?

Şeker kayısı çekirdekli (beyaz) 130 gr içerisinde 313 kalori enerji vardır. 71.5 mg kalsiyum içerir. 9.5 gr lif bulundurur. 3.5 mg demir, 41.6 mg magnezyum, 13 mg sodyum, 1511 mg potasyum ve 0.5 mg çinko bulunur.A, C, K ve E vitamini yönünden de zengin bir meyvedir.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül