PUL BİBER YAĞLI
PUL BİBER YAĞLI
PUL BİBER YAĞLI

PUL BİBER YAĞLI

Yağlı Pul Biber

Pul biber yağlı olarak hazırlandığında daha canlı ve parlak bir renge sahip olur. Bununla birlikte lezzeti de oldukça artmaktadır. Pul biber hem yemek hazırlama sürecinde hem de sofralarda en çok tercih edilen baharat olarak görülmektedir. Pul biberde kuru görünümlü ve yağlı olarak iki seçenek bulunuyor. Pul biber yağlı olduğu zaman acı severlerin damak tadına uygun olduğu anlamını taşımaktadır. Yağlı pul biber özel yöntemler kullanılarak üretilmektedir. Pul biber şifa deposu olarak bilinmektedir.

Pul Biber Yağlı Nasıl Elde Edilir?

Pul biberlerin sağlıklı ve lezzetli olması için öncelikle organik tarım yöntemiyle yetiştirilmesi gerekmektedir. Katkı kullanılmadan yetiştirilen biberlerin tam olgunlaşmasının ardından hasadı yapılmaktadır. Toplanan biberler uygun hava koşulları altında belirli bir süre kurutulmaktadır. Kurutulan biberler özel yöntemler kullanılarak parçalanmaktadır.

Pul biber yağlı görünümünü kazanması için tohumlardan elde edilen yağı kullanılmaktadır. Böylece pul bibere hiçbir katkı maddesi uygulanmadan besleyici değerleri de yükseltilmiş olmaktadır. Yağlı pul bibere eklenen tohum yağları biberin tohumlarında bulunan doğal acılıktan kaynaklanmaktadır.

Pul Biber Yağlı Faydaları Nelerdir?

Yemeklerin ve sofraların başköşesinde yerini alan yağlı pul biber insan sağlı için değerli vitamin ve mineral deposudur.

Pul biberin içerisinde bulunan faydalı yönlerden bazıları şöyledir;

 • Mide rahatsızlıklarına iyi gelir,
 • Sindirim sistemini hızlandırır,
 • C vitamini deposudur,
 • Antioksidandır,
 • Ağrı kesici özelliği vardır,
 • Kötü kolesterolü düşürür,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirerek vücut direncini artırır,
 • Beta karoten ve kapsaisin içerir,
 • Pul biberin içerisinde A, C, K, E, P ile B6 gibi değerli vitaminler bol miktarlarda bulunmaktadır.

Öyle ki pul biberde portakaldan daha fazla miktarda C vitamini bulunmaktadır. Pul biber yağlı şekilde hazırlandığında bu doğal yağları daha uzun süre bozulmadan kalmasını sağlamaktadır.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül