NANE
NANE
NANE

NANE

Nane Hakkında Bilgi

Mükemmel kokusuyla hem yemekleri hem de bahçeleri süslemiştir. Aynı zamanda yüzyıllardır alternatif tıpta da kullanılmıştır. Özellikle üst solunum yolları hastalıklarında baya faydalı olduğu biliniyor. Nane için doğal ilaç da demek hiçte yanlış olmaz. Nane hem kuru hem de taze olarak tüketilir aynı zamanda nanenin özü çıkarılarak da kullanılır.

Nanenin Faydaları Nelerdir?

 • Nane insan sağlığı için önemli bir bitkidir. Düzenli nane tüketiminin insana çok faydası bulunur. Bu faydalardan bazıları şunlardır;
 • Günümüzün en çok rahatsızlıklarından biri de kansızlıktır. Bu rahatsızlık içinde genelde uzmanlar doğal tedavi yöntemlerini tavsiye ediyorlar. Bu doğal tedavi yöntemlerinden en etkilisi nane olarak bilinir.
 • Özellikle taze naneyi her gün tüketmek vücudun vitamin ve mineral ihtiyacını karşılar.
 • Sabahları kahvaltı öncesi ve sonrası naneli su içmek vücuttaki bütün kötü bakterilerin temizlenmesine yardımcı olur.
 • Taze nane ile yapılan çay hem solunum yollarını rahatlatır hem de iltihapları temizler.
 • Yağlı ve karbonhidratlı yiyecekler sindirim sistemini zorlar nane ise içerdiği mentol sayesinde yaşanan hazımsızlık giderilir.

Uzun yollarda mide bulantısı gibi bir sorun yaşayanların nane tüketmesi önerilir.

Görüldüğü üzere nane birçok alanda faydalıdır. Nane özellikle kış aylarında grip ve soğuk algınlığına limon ile karıştırılıp çay olarak tüketilir.

Nanenin Zararları Var Mıdır?

Eğer naneyi çay olarak tüketecek kadınlar hamile ise kullanmadan önce doktorlarına danışmaları faydalı olacaktır. Nane güçlü bir bitki olduğu için hamilelik döneminde rahimlere zarar verebilir. Bu dönemde ölçülü ve doktor tavsiyesinde kullanılmasında fayda vardır.

Nanenin Besin Değeri

Lif 8 gr, sodyum 31 mg, enerji 70 kcal, protein 3.75 gr, A vitamini 4248 IU, C vitamini 31.8 mg, çinko 1.11 mg…

Nane içerisinde bunların dışında daha birçok besin kaynağı bulunuyor.

 

 

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül