LİMON TUZU TANE
LİMON TUZU TANE
LİMON TUZU TANE

LİMON TUZU TANE

Limon Tuzu (Tane)

Limon tuzu tane olarak veya daha küçük parçalarda toz şeklinde bulunmaktadır. Tane olarak bulunan limon tuzu salamura hazırlanmasından temizlik malzemesi olarak kullanılmaya kadar birçok alanda kullanılmaktadır. Bununla birlikte limon tuzu şekerin kristalleşmesini engellediği için birçok reçel türünün yapılmasında da önemli bir malzemedir. Limon tuzu farklı meyvelerden elde edilen içeceklerde de kıvam verici olarak kullanılmaktadır. Limon tuzu bazı gıdaların bozulmasını önlemek amacıyla da kullanılmaktadır.

Limon Tuzu Tane Nasıl Elde Edilir?

Limon tuzu tane olarak kimyasal yollarla elde edilen bir maddedir ve kristal görünüme sahiptir. Gıda sektöründe en sık kullanılan ürünlerden birisi olan limon tuzunun sağlık açısından bir tehlikesi bulunmuyor. Fakat fazla miktarda tüketilmesi de önerilmiyor. Limon tuzunun kimyasal formülü ise C6 H8 07 şeklindedir. Kimyasal literatürde ismi ise sitrik asit olarak geçmektedir. Limon tuzu gıda sektörü yanında temizlik işlerinde de etkili sonuçlar verdiği için tercih edilmektedir. Limon tuzu adından dolayı limondan elde edildiği düşünülse de aslında şekerden elde edilmektedir. Sahip olduğu ekşi tadın limona benzetilmesinden dolayı limon tuzu denilmektedir.

Limon Tuzu Tane Kullanım Alanları Nedir?

Limon tuzu farklı sektörlerin üretmiş olduğu ürünlerde kullanılmaktadır.

Limon tuzu kullanılarak üretilen bazı ürünleri ve kullanım alanlarını şöyle saymak mümkündür;

 • Reçel yapımında
 • Turşu kurmada
 • Zeytin yapımında
 • Salatalarda
 • Makine temizlemede (Kireç sökücü olarak)
 • Mayalı ürünlerde (bira, şarap, bisküvi, dondurma gibi)
 • Konserve yapımında

Limon tuzu belirli miktarlarda kullanıldığında insan sağlığı açısından hiçbir zararlı etkisi yoktur. Bu sebeple limon tuzu özellikle gıdaların bozulmasını geciktirdiği için koruyucu olarak gıda sektöründe kullanılmaktadır. Limon tuzu tane olarak alındığında kristal bir görünüme sahip olsa da suda çözünen bir yapıya sahiptir.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül