LEBLEBİ BEYAZ DUBLE
LEBLEBİ BEYAZ DUBLE
LEBLEBİ BEYAZ DUBLE

LEBLEBİ BEYAZ DUBLE

Beyaz Leblebi

Leblebi beyaz duble yurdumuzda üretilen ve tüketilen bir kuruyemiş çeşididir. Kuruyemiş familyasından olan leblebilerin çok farklı çeşitleriyle damak lezzeti sunmaktadır. Soslu, sade, kavrulmuş, üzeri kaplamalı olmak üzere sayısız çeşit üretilmekte ve piyasada satışa sunulmaktadır.

Beyaz Leblebi Nerelerde Yetişir ve Nasıl Yapılır?

Leblebinin memleketinin Çorum olduğunu bilmeyen yoktur. Çorum da adım başı leblebi denk geldiği gibi, leblebi kokusu bütün şehri sarmaktadır. Çorum’da üretilen leblebiler, işlenmek üzere çeşitli firma ve küçük işletmelere satılmaktadır. Firma ve işletmeler, leblebileri çeşitli şekillerde üretime hazırlayarak özenli bir şekilde paketleme yaparak satışa sunmaktadır. Paketleme yapıldığı gibi açık olarak da satılmaktadır.

Beyaz Leblebinin Faydaları Nelerdir?

Leblebi beyaz duble olarak üretimi yapılan kuruyemiş türünün bir çeşidi olarak piyasadaki yerini almıştır.

Faydaları göz ardı edilemeyecek kadar çoktur;

 • Mide de bulunan ve mideyi rahatsız eden fazla asidi alarak mide bulantılarına, mide yanmalarına çok iyi gelmektedir.
 • Açlığı bastıran ve tokluk hissi veren özelliğiyle kilo vermek isteyenler için iyi bir atıştırmalıktır.
 • Yağ miktarı yok denecek kadar az olduğu için kolesterol hastaları için de ideal bir besin değeridir.
 • Beyaz leblebi cildi gençleştirme de etkili besinler taşımaktadır.
 • İsale karşı çok etkin bir ilaçtır. Bunun yanı sıra çok tüketiminde kabızlık da yapabilmektedir.
 • Bebeği olanlar için anne sütü arttıran özelliğinden dolayı ideal bir besindir.
 • Kemik gelişimini destekler.

Beyaz leblebi türünün bilinmeyen daha birçok faydası bulunur. Günlük belli bir miktar tüketmek vücut sağlığı açısından çok önem arz etmektedir.

Beyaz Leblebinin Besin Değeri Nedir?

Leblebi beyaz duble 100 gr içerisinde, 58 gr karbonhidrat, 5 gr yağ, 7.5 gr lif, 19 gr protein bulunmaktadır. Kabuklu olarak satışa sunulan beyaz leblebi kabuklu olduğu için vitamin ve mineral açısından diğer leblebi türlerine göre daha zenginidir. Bol miktarda A ve C vitamini içerir. Sodyum, potasyum, kalsiyum ve demir yönünden de zengin içerikli bir besindir.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül