KÖFTE BAHARATI
KÖFTE BAHARATI
KÖFTE BAHARATI

KÖFTE BAHARATI

Köfte Baharatları

Geleneksel damak tatlarına uygun köftelerin hazırlanması için köfte baharatı kullanmak yeterlidir. Lezzetli köftelerin hazırlanması için özel ölçülerde baharatların ve malzemelerin karıştırılmasıyla köfte baharatları oluşturulmaktadır. Köfte baharatlarından en lezzetli tatların oluşturulması için tamamen doğal ürünlerin kullanılması gerekmektedir. Köfte baharatlarına eklenen katkı maddeleri sağlıklı lezzetlerin zararlı gıdalara dönüşmesine sebep olmaktadır. Bu sebeple köfte baharatı seçiminde bu hususa dikkat edilmesi önemlidir.

Köfte Baharatı Malzemeleri Nelerdir?

En güzel köfte baharatı malzemelerinin oluşturulmasında doğal ürünlerin kullanılması yeterlidir.

Sağlıklı olarak köfte yapabileceğiniz köfte baharatı malzemeleri şöyledir;

 • Karabiber
 • Kimyon
 • Kekik
 • Öğütülüp kurutulmuş soğan ve sarımsak
 • Yenibahar
 • Kırmızı pul biber
 • Köri
 • Buğday ve galeta unu
 • İyotlu tuz

Bu malzemelerin doğal ortamlarda yetiştirilmiş olması önemlidir. Özel olarak belirlenen miktarlarda bu malzemeler karıştırılarak lezzetli köfte baharatları elde edilmektedir.

Köfte Baharatı ile Lezzetli Köfteler Nasıl Hazırlanır?

Lezzetli köftelerin hazırlanması için öncelikle özel olarak hazırlanan köfte baharatı kullanılmalıdır. Köfte baharatı kıyma ile özdeşleşerek aromalarını kıymaya aktarması için bu baharat karışımının bir miktar ılık su ile karıştırılması gerekmektedir. Köfte baharatının sulandırılmasında ölçü 1 kilo kıyma için bir çay bardağı olacak şekilde karıştırılmasıdır.

Sulandırılan köfte baharatı üzerine kıyma eklenerek malzemelerin iyice birbirine karışması sağlanmalıdır. Yoğurulun malzemelerin tam olarak birbirine karışması ortalama 15 dk. kadar sürmektedir. Malzemeler yoğrulduktan sonra yapılmak istenilen köfte boyutuna göre parçalar alınarak şekil verilmektedir.

Köfte baharatı aromalarının kıymaya tam geçebilmesi için hazırlanan köftelerin bir saat kadar buzdolabında dinlenmeye bırakılması köftenin daha lezzetli olmasını sağlayacaktır. Köfte baharatı kullanılarak hazırlanan köftelerin yapılmasında ekstra bir malzeme kullanmaya gerek yoktur. Köfte baharatı karışımlarında tuz bulunur fakat damak tadına göre tuz eklemesi yapılabilir.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül