KARPUZ ÇEKİRDEĞİ
KARPUZ ÇEKİRDEĞİ
KARPUZ ÇEKİRDEĞİ

KARPUZ ÇEKİRDEĞİ

Fiyat : ₺24,90(KDV Dahil)

Adet

Artır Azalt

Karpuz Çekirdeği Yenir Mi?

Birçoğumuz karpuz çekirdeği konusunda yeterli bilgiye sahip değiliz. Karpuzu meyve olarak sevmeyen neredeyse yoktur. Ancak karpuzun kendisi kadar çekirdeğinin de insan sağlığı açısından faydası bulunuyor. Birçoğumuz da karpuz çekirdeğinin kavrularak tüketildiğini bilmiyoruz. Fakat karpuz çekirdeği oldukça lezzetli bir kuruyemiştir. Kavrularak tüketilen karpuz çekirdeği özel olarak yetiştirilen karpuz türlerinden elde edilmektedir. Ayrıca kuruyemiş olarak tüketilen bu karpuz çekirdeğinin boyutları da ortalama kabak çekirdeği boyutlarındadır.

Karpuz Çekirdeği Faydaları

Karpuz çekirdeği herkesin rahatlıkla yiyebileceği ve sağlık açısından hiçbir yan etkisi olmadığı gibi önemli katkıları bulunan bir tohum çeşididir.

İşte karpuz çekirdeği yemeniz için ön plana çıkan faydalardan bazıları;

 • Karpuz çekirdeği saçları geliştirir
 • Kan şekerini düzenler
 • Cildi güzelleştirir
 • Enerji yükseltir (Infertilite tedavisinde kullanılmaktadır)
 • Kan basıncını düzenler
 • Kemikleri güçlendirir
 • Sindirim sistemini düzenler
 • Kolesterol düşürür

Karpuz çekirdeğinde bulunan omega – 3 yağları insanların cilt bakımı içini en fazla aranılan yağ türlerindendir. Bu sebeple karpuz çekirdeği en az karpuz meyvesi kadar insan sağlığına faydalı vitamin, mineral ve yağları içermektedir.

Karpuz Çekirdeği Nasıl Yenir?

Karpuz çekirdeği karpuz meyvesiyle birlikte yenebilir, kavrularak ve haşlanarak da yenebilen önemli bir besin kaynağıdır. Karpuz çekirdeğinin kuruyemiş olarak yenebilir olması için özel karpuz türlerinden elde edilen çekirdekler kullanılmaktadır. Organik koşullarda yetiştirilen bu karpuz türünde hormon ve zirai olabilecek ilaçlar kullanılmadan üretim yapılmaktadır.

Tamamen doğal ortamında tam olarak olgunlaşan karpuzların hasat edilmesinden sonra çekirdekleri çıkartılmaktadır. Karpuz meyvesinden ayrılan çekirdekler en uygun koşullarda kurutularak kavrulmaya hazır hale getirilmektedir. Karpuz çekirdeği kavrulduğunda içerisinde bulunan bazı sağlıklı yağların ortaya çıkması daha kolay olmaktadır. Karpuz çekirdeği içerisinde bulunan bu özel yağlar oldukça faydalıdır ve tedavi amaçlı da kullanılmaktadır.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül