Kara Biber Toz 1 Kg.
Kara Biber Toz 1 Kg.
KARA BİBER TOZ 1 Kg.

Kara Biber Toz 1 Kg.

Fiyat : ₺59,90(KDV Dahil)

Adet

Artır Azalt

Toz Kara Biber Hakkında Bilgi

Kara biber toz olarak Türk mutfağında oldukça kullanılan meşhur bir baharat çeşididir. Kara biber günlük hayatımızda hemen hemen her şeyde kullanabildiğimiz sofralarımızın vazgeçilmez ürünü olarak bilinir. Kara biberin kökeni Hindistan olarak bilinir ancak karabiber tüm sıcaklarda yetiştirilen bir bitkidir. Peki, bu kadar hayatımızda vazgeçilmez olan kara biberin faydaları nelerdir. Çoğu kişi bu sorunun cevabını merak eder.

Kara Biberin Faydaları Neler?

Karabiber, Piperacaea familyasına ait bitkilerin meyveleri kurutularak elde edilir. Kimi kuruyan bu meyveleri tane şeklinde kullanmayı tercih ederken çoğu kişi kuruyan bu meyvelerin işlem görerek kara biber toz şeklini aldığı zaman kullanmayı tercih eder.

İşte karabiberin faydaları;

 • Sindirimi geliştirir; Kara biber kullanımı bağırsak gazı oluşumunu engeller. Midedeki hidroklorik asidin salgılanmasının arttırarak sindirimi kolaylaştırır. Kara biber toz olarak diyete de eklendiği zaman terlemeyi ve idrara çıkmayı kolaylaştırır. Böylelikle düzenli kilo kaybına sebep olur.
 • İltihabı azaltır; Kara biber doğal bir ağrı kesici işlevi görmektedir. İçerisinde bulunan piperin insan vücudu için oldukça faydalıdır.
 • Cilt Bakımı; Kara biber cildin bazı bölgelerinde oluşan beyazlama hastalığına doğal tedavi ürünü olarak da kullanılır. İçerisinde bulunan piperin cilt kanseri riskini de azaltır.
 • Solunumu rahatlatır; Sinüzit, burun tıkanıklığı gibi durumlarda insanı çabucak rahatlatır ve solunumu düzeltir. Solunum sisteminde oluşan balgamı sökmede doğal ilaç işlevi görür. Çoğu insan bu gibi durumlarda pekmez ile kara biberi karıştırıp kendisine doğal bir ilaç yapar.
 • Kalp krizi ve felç riskini azaltır; Kara biber vücuttaki kolesterolü temizleyerek kalp krizi ve felç riskini azaltır.
 • Kanseri önler. Kara biberin içerisinde bulunan anti toksidanlar birçok kanser türüne karşı savaş halindedir ve vücudu kanser hücrelerinden korur.

Görüldüğü üzere kara biber birçok alanda fayda sağlar. Bu yüzden düzenli ve kararında kullanmak çok faydalıdır.

Kara Biberin Zararları Nelerdir?

Kara biberin hamilelikte çok fazla tüketilmesi vücutta çatlaklara sebep olabilir. Aşırı kullanımı midede yanmalara sebep olabilir. Kara biber toz halinde direk göz ve deriye temas ettiği zaman kaşıntı ve yanma hissi verir. Bu yüzden dikkatli ve kararında kullanılmalıdır.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül