KAJU ÇİĞ
KAJU ÇİĞ
KAJU ÇİĞ
KAJU ÇİĞ

KAJU ÇİĞ

Çiğ Kaju

Sakızağacıgiller familyasından olan kaju, tropikal iklimde yetişen bir bitkidir. Portekizliler tarafından tüm dünyaya tanıtılan kaju çiğ fıstık yüksek besin değerine sahiptir. Brezilya'da yetişen kuruyemişin 100 gramında ortalama 554 kcal enerji bulunuyor. Son yılların popüler yemişlerinden olan çiğ kaju, gelişim dönenindeki çocuklar, gençler ve yetişkinler için de son derece önemlidir.

Kaju Çiğ Kuruyemiş

Uzakdoğu'dan ülkemize kadar gelen ve eşsiz lezzete sahip kaju, firmamız güvencesiyle satışa sunuluyor. Yüksek lifli yapıya sahip ürünler, özel olarak seçiliyor. İri taneli, taze ve sağlıklı kajular özenle paketleniyor. Maksimum hijyen sağlayarak, besin değerini koruyoruz. Yağ oranı diğer kuruyemişlere göre daha az olan kajuyu televizyon keyfinize dahil edebilirsiniz. Sevdiklerinize hediye olarak gönderebilir, hızlı kargo imkanından yararlanabilirsiniz.

Kaju Çiğ Fıstığın Besin Değeri

C, K ve E vitaminleri açısından zengin olan kaju fıstığı, % 70 oranında yağ içeriyor. 100 gramda 19 gr karbonhidrat ve 11 gr protein bulunuyor. İnsan sağlığı için son derece yararlı olan kaju çiğ fıstık, zeaksantin içeriyor. Özellikle UV ışınlarını engelleyen bu madde göz sağlığı açısından oldukça önemlidir. % 75 oranında tekli ve çoklu doymamış yağ asidi içerir. Bu da beyin sağlığını koruyor. Palmitoleik ve Oleik asit içeriği zengindir. Yüksek oranda kalsiyum ve magnezyum içerir. Afrodizyak ve bakır oranı yüksektir.

Kajunun Faydaları

Özellikle çiğ formunda vücudun ihtiyacı olan vitamin, mineral ve yağları bulabileceğiniz kajunun faydaları saymakla bitmez. Kaliteli ve değerli yağları sayesinde uzmanlar tarafından da önerilen kuruyemişlerin başında geliyor.

Kajunun faydaları şu şekildedir;

 • Afrodizyak etki gösterir,
 • Yaraların iyileşme süresini kısaltır,
 • Ateş düşürücü özelliği vardır,
 • Günlük bakır gereksinimini tek başına karşılar,
 • Antioksidan özelliğe sahiptir,
 • Gastrit ve ülser tedavisinde önerilir,
 • Yağı cilt üzerindeki aknelere sürüldüğünde hızla iyileşme görülür,
 • Cildi besler ve nemlendirir,
 • Yaşlanmayı geciktirir,
 • Kalp sağlığını korur,
 • Kemik ve kas sistemini güçlendirir.

Kaju çiğ fıstığın en önemli faydalarından biri de bağışıklık sistemini güçlendirmesidir. Özellikle çocuklarda ve kanser tedavisi gören kişilerde hastalıklara yakalanma riskini en aza indiriyor.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül