KABAK ÇEKİRDEĞİ TUZSUZ
KABAK ÇEKİRDEĞİ TUZSUZ
KABAK ÇEKİRDEĞİ TUZSUZ

KABAK ÇEKİRDEĞİ TUZSUZ

Kabak Çekirdeği

Kabak çekirdeği tuzsuz formu uzun zamandır mineral çinko kaynağı olarak değer görmektedir ve Dünya Sağlık Örgütü bu besinin tüketimini herkese tavsiye etmektedir. Az da olsa belirli ölçülerde yemek bile kişiye önemli düzeyde sağlıklı yağ, magnezyum ve çinko sağlar.

Ayrıca içinde mineraller sayesinde hastalığa karşı vücudun direnmesine ve iltihabı kurutmaya yardımcı olabilecek antioksidanlarla doludur. Araştırmalar, hem kendisinin hem de yağının prostat sağlığının korunmasına yardımcı olduğunu göstermektedir. Düşük çinko seviyeleri sperm kalitesini düşürmek için bağlandığından, tohumların çinko içeriği de erkek fertilitesini destekleyebilir.

Kabak Çekirdeği Mucizeleri

Düzenli ve doğru miktarlarda tüketildiğinde çoğu sağlık sorunlarını giderdiği gözlemlenmiştir. Bunlar arasında özellikle kalp rahatsızlıklarına, mesane rahatsızlıkları ve bazı kanser türlerine karşı koruma sağlaması ve diyetlere kolayca dahil edilmesi bulunmakta. Sahip olduğu sayısız minerallerin yanı sıra, bu güçlü tohumlar karotenoidler ve E vitamini de dahil olmak üzere hücre koruyucu antioksidanlarla doludur.

Kabak Çekirdeğinin Faydaları Nelerdir?

Tek başına önemli bir besin deposu olan kabak çekirdeği tuzsuz tüketildiğinde insan vücudu için birçok faydaları vardır.

Bunlar arasında şunlar mevcuttur:

 • Kabak çekirdeği magnezyum ve diğer mineraller bakımından zengindir.
 • Kan şekerini kontrol etmeye yardımcıdır
 • Antioksidan bakımından zengindirler.
 • İçerisinde saçların uzamasında etkili olan biotin fazlasıyla mevcuttur.
 • Kabak çekirdeği bağışıklık sistemini artırır
 • Sperm kalitesini ve sayısını artırır.
 • Mide, bağırsak, akciğer, başta olmak tüm kanser risklerini azaltır.

Böyle hastalıkları olan kişiler tarafından özellikle öğünlerine muhakkak dahil edilmelidir.

Kabak Çekirdeği Ne Kadar Tüketilmeli?

28 gramı yaklaşık 150 kalori, 15 gram sağlıklı yağ, sadece birkaç gram karbonhidrat ve etkileyici 8 ila 10 gram kadar bitki proteini sağlar. Ayrıca besin dolu ve vücudu hastalıklardan koruduğu olduğu için kabak çekirdeği tuzsuz mutlaka her öğün bir avuç kadar düzenli tüketilmelidir.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül