İNCİR SIRALI
İNCİR SIRALI
İNCİR SIRALI

İNCİR SIRALI

İncir Mucizesi

İncir sıralı, ülkemiz başta olmak üzere tüm dünya tarafından sıkça tüketilen bir besin kaynağıdır. Sağlık için sayısız faydalarının yanı sıra lezzeti de bu popülerliğe katkı sağlamaktadır. Yaz meyvelerinin vazgeçilmezi olarak yerini alsa da kışın da güvenle tüketim imkanı sağlamaktadır.

Kurutma işlemi sayesinde dört mevsim güvenle yemek mümkün hale gelmektedir. Uygun fiyatı ve içerisindeki kalori miktarının fazla olmaması sayesinde her kesimden ve her yaştan insanın damak tadına hitap etmektedir. İçerinde bulunan onlarca vitamin ve mineraller sayesinde uzmanlar her gün düzenli olarak tüketmenin birçok hastalığa iyi geldiğini vurgulamaktadır.

Kuru İncirin Faydaları Nelerdir?

Sağlıklı koşullarda yetiştirilmiş ve kurutulmuş bir incirin insan sağlığına büyük faydaları vardır.

Bunlarda bazıları şunlardır:

 • Yaşlanma karşı etkili olup aynı zamanda cildi besler.
 • Bağırsakları çalıştırarak kabızlığı önler.
 • Gün boyu enerji verir
 • Tok tutma özelliğinden dolayı özellikle diyet yapanlar için idealdir.
 • Cinsel performansı arttırmanın doğal yoludur.
 • Hafızayı güçlendirir.
 • Hücreleri yeniler.
 • Düzenli tüketimde vücudun günlük kalsiyum, magnezyum, demir ve fosfat ihtiyacını karşılar.

İncir sıralı günlük belirlenen dozlarda tüketildiğinde bu faydaları sağlamakla kalmaz aynı zamanda antioksidan özelliği ile hastalıklardan korur.

Hangi Hastalıklara Karşı Korur

Özellikle kanser tedavisinde çok önemli olduğu bilim adamları tarafından kanıtlanmıştır. Özellikle meme, cilt ve kolon kanserlerini iyileştirmeye yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda içerisinde yüksel lif bulunması sayesinde insülin direncini kırarak diyabeti tedavi etmeye yarar. Sahip olduğu omega miktarı kalp hastalıklarının özellikle tüketmesi için idealdir.

Kuru İncir Nasıl Tüketilmeli?

Bu kadar önemli bir besini her yaştan insanın günlük olarak tüketmesi gerekir. Özellikle çocuklar, hamileler ve yaşlılar için günde 3 adet incir sıralı yemek ihtiyaçları olan vitamin ve proteinleri almalarına yardımcı olacaktır.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül