HİNDİSTAN CEVİZİ
HİNDİSTAN CEVİZİ
HİNDİSTAN CEVİZİ

HİNDİSTAN CEVİZİ

Hindistan Cevizi (Coconut)

Farklı ülkelerde farklı isimleri alan Hindistan cevizi ismi sadece ülkemize hastır. Ülkemizde yetişmeyen Hindistan cevizi en fazla Endonezya, Filipinler ile Hindistan’da yetiştirilmektedir. Hindistan cevizinin insan sağlığına önemli katkıları bulunmaktadır. Hindistan cevizinin farklı kullanım şekilleri bulunmaktadır. Hindistan cevizi meyvesinin suyu ve içerisinde bulunan beyaz kısımları yenilen bölgeleridir. Oldukça sert bir kabuğa sahip olan Hindistan cevizi tam bir şifa deposudur. Özellikle kış aylarının korkulan rahatsızlığı grip türlerine karşı vücut direncini artırmaktadır.

Hindistan Cevizi Faydaları Nelerdir?

Tropikal bir meyve olan Hindistan cevizi hem beyaz yenilebilir kısmı hem de suyu ile ciddi bir besin kaynağıdır.

Hindistan cevizinin insan sağlığına faydalarından bazıların şöyle sıralamak mümkündür;

 • Selenyum ve çinko bakımından zengindir
 • Diş ve kemik sağlığı bakımından önemli olan kalsiyum bulunur
 • Antimikrobiyal özelliği vardır (mantar, virüs, bakteri, parazitleri yok eder)
 • Yağı ısıya dayanıklıdır
 • İdrar söktürücüdür
 • Fetüs gelişiminde çok faydalıdır
 • Kolesterol dengelemesi yapar
 • Kanser hücrelerine karşı savaşır

Hindistan cevizi meyvesi her yaştan insanın tüketmesi için uygundur. Düzenli olarak Hindistan cevizi tüketimiyle sindirim sistemlerinde yaşanan kabızlık gibi sorunlar ortadan kalkmaktadır.

Hindistan Cevizi Nasıl Tüketilir?

Hindistan cevizi meyvesinin hem suyu hem de içerisinde bulunan beyaz etli kısımları tüketilebilmektedir. Hindistan cevizi tüketmek için öncelikle üst kısmında suyunun çıkartılması için daha ince yapıda olan delikler açılarak suyu içilir veya bir kaba boşaltılır. Sonrasında oldukça sert bir yapıya sahip olan kabuğu kırılarak parçalara ayrılır.

Bu kabuklara yapışık olan beyaz etli kısımları bıçak yardımıyla ayrılarak tüketilmektedir. Bununla birlikte Hindistan cevizi pastacılık sektöründe ve mutfaklarda çeşitli tatlı, pasta ve kurabiye tarzı ürünlerin hazırlanmasında ana malzeme ve süsleme malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül