FISTIK TOPPY
FISTIK TOPPY
FISTIK TOPPY

FISTIK TOPPY

Fiyat : ₺9,95(KDV Dahil)

Adet

Artır Azalt

Toppy Fıstık

Fıstık toppy, ülkemizin en değerli besin kaynağı olan yer fıstığının çeşitlerindendir. Ana vatanı olmasa da ülkemizde sıcak toprakları kendine mesken edinen ve önemli bir besin kaynağı yanında önemli bir gelir kaynağı haline de gelen yer fıstığının çokça çeşidi bulunmaktadır. Toppy fıstık çeşidi de bunlardan sadece biridir.

Fıstık Toppy Nedir?

Yaklaşık 30 çeşit fıstık çeşidi bulunmaktadır ve bunlardan biri toppy fıstıktır. Topraktan çıkarılan fıstıkların temizlenip işlemden geçmesinden sonra dış kabuğu alınarak ya da alınmadan üzeri kaplanarak elde edilir. Üzerinde bulunan toppy kaplama, hem fıstığa farklı bir lezzet katmak da hem de ortaya farklı bir çeşit daha çıkarmaktadır. Çerezgiller sınıfından olan fıstığın damak zevkine göre çeşitlendirilmesi, görsellik olarak müşterinin beğenisine sunulması da ayrı bir özelliğidir.

Fıstık Toppynin Bilmediğimiz Faydaları Nedir?

Fıstık toppy, diğer ürünler gibi enerji depolayan bir besindir. Bunun yanı sıra oldukça fazla faydası bulunmaktadır.

Bunlardan bazılarını şöyle el alalım:

 • Kalp için besleyici bir besindir.
 • E vitamini ve Omega-3 yönünden zengin oluşu sayesinde beyin gelişimi, şaç ve cilt bakımı için önemli bir besin kaynağıdır.
 • Ani felçten korumaktadır.
 • Kötü kolesterolü düşüren bir etkiye sahiptir.
 • Şeker hastaları için muazzam bir besindir.
 • Tokluk hissi kazandırdığı için kilo sorunu olanlara büyük yardımcıdır.
 • Kandaki şeker oranını düzenler.
 • Omega-3 sayesinde unutkanlığa da çok iyi gelmektedir.

Bunların dışında da bilmediğimiz birçok faydaya sahip olan yer fıstığı ve çeşitlerini tüketmek beden için oldukça etkilidir.

Fıstık Toppynin Besin Değeri Nedir?

Fıstık toppy, her ne kadar dışı kaplama da olsa fıstığın besin değeri değişmemektedir. Toprakta yetişen bir besin olduğu için potasyum yönünden zengindir. Bunun dışında sodyum, magnezyum ve protein yönünden de oldukça zengin bir üründür. Fıstığın içerinde tahmini olarak %45 ten çok yağ oranı bulunur. 100 gr fıstığın içerisinde 48 gr yağ varsa 11 gr da lif bulunmaktadır. Lif de vücut için önemli bir besin değeridir. 8.5 gr karbonhidratla 1.82 mg demir bulunmaktadır.

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş
Arkadaşını Davet Et


Anasayfa Seo Text
Kuruyemiş
Kuruyemiş, yemek sonralarında çayın yanında, arkadaşlarla toplanıp beraberce vakit geçirildiğinde yada televizyon karşısında çoğu insanın severek tükettiği değişik tatlardan oluşan yiyecek çeşididir.
Kuruyemişler meyvelerin ve çekirdeklerin ısıl işlemlerin ardından kurutulmasıyla elde edilir. Elde edilen bu kuruyemişlerin hijyen kurallarına uygun ve güvenilir kişiler tarafından satın alınması gerekiyor. Halktan Kuruyemiş olarak siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve güvenle alabileceğiniz günlük taze kuruyemişleri sunuyoruz. İster günlük olarak isterseniz de uzun süreli kullanımlar için doypack kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimizi size göndermekteyiz.

Baharat
Baharat ürünlerinde de perakende pazarda yerimizi almaktayız. Müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda yemeklerinizin vazgeçilmez lezzeti olan baharatlarımızı online satışımızda sizlere sunuyoruz. Baharatlar yemeklerin vazgeçilmezleri haline geldikleri için ülkemizde de fazlaca tüketiliyor. Hastalıklara karşı bitkisel olarak tedavi edici bir yanları da bulunuyor. Eski mutfakların bile yemekleri tatlandırmak için kullandıkları ya da keşfettikleri baharatlarla yemekleri lezzetlendirdikleri tarihte yazmaktadır.

Kuru Meyve
Çok eskiden beri mevsim meyvelerinin kurutulup saklanması geleneğimiz haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaş meyvelere oranla kuru meyvelerin beslenme ve sağlık açısından daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  Beslenme alışkanlığı olarak kuru meyve tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Besin değerleri sıralandığında ilk sıralarda yer alan kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru erik ve hurma gibi birçok kuru meyve çeşidini siz değerli müşterilerimizin beğenisine online olarak sunmaktayız 
İkonlar
 • ÜCRETSİZ KARGO
  99 ₺ ve üzeri siparişinizde
 • İPTAL, İADE &
  DEĞİŞİM GARANTİSİ
 • %100 GÜVENLİ ÖDEME
  256bit SSL ile 3D Ödeme
 • DOĞALLIK VE TAZELİK
  Yeni Mahsül